کدخبر: 19412 ۲۲:۰۴ :: ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ سرویس: سیاسی

عرف: انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی باشد

image

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور، برگزاری انتخابات به صورت سالم و امن را مهم ترین رسالت وزارت کشور برشمرد و گفت: دو اصل قانونمداری و بی طرفی چراغ راهنمای وزارت کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری است.

به گزارش رستاخیز خبر؛ جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور که در محل وزارت کشور با دستور کار بررسی  زمینه سازی هر چه مناسب تر برگزاری اتتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری برگزار شد  با اشاره به این موضوع که انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی اش است؛ گفت: همه ما به عنوان مدیران سیاسی وظیفه داریم در چارچوب قانون زمینه را برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم در کشور فراهم کنیم.
معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر این مساله که اختلاف نظر و دیدگاه امری طبیعی در سپهر سیاست است؛ گفت: حد و معیار حل و فصل اختلافات، قانون است و برای همین تمام تلاش و دغدغه وزارت کشور بر اجرای مرّ صحیح قانون است.
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به روند ثبت نام داوطلبین ریاست جمهوری در طی بازه زمانی پنج روزه گفت: هم شکل کار به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی و هم محتوا با ترتیب داده شدن محلی برای اظهار نظر شخصیت های سیاسی خوب و رضایت بخش بود
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به رضایت رئیس جمهوری محترم کشور از روند ثبت نام داوطلبین در ستاد انتخابات کشور گفت: باید همین روند رو به جلو با تاکید بر اجرای دو اصل قانونمداری و بی طرفی تا روز برگزاری انتخابات استمرار یابد.
موضوع آموزش صندوق الکترونیکی از دیگر محورهای مورد اشاره معاون سیاسی وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: با توجه به اینکه تقریبا در همه کلان شهرهای کشور صندوق الکترونیکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ ضرورت آموزش این صندوق در نحوه رای دهی تا شمارش اراء ضروری است و در این خصوص باید مراتب دقت و حساسیت به کار گرفته شود.
رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر اینکه وزارت کشور وظیفه ذاتی اش برگزاری انتخابات امن و سالم است؛ گفت: در امر خطیر مشارکت هم وزارت کشور اهتمام جدی طی یک سال اخیر داشته است.
وی در این خصوص خاطر نشان کرد: برگزاری نشست های متعدد با فعالان سیاسی، احزاب، مدیران رسانه ها از جمله تلاش های وزارت کشور در جلب مشارکت عمومی و رونق بخشی به انتخابات است.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه باید تمام ظرفیت ها برای افزایش مشارکت در کشور به کار گرفته شود؛ گفت: فعال ساختن گروههای مرجع و معتمد در شرایط پیش رو می تواند به افزایش شور و نشاط در انتخابات در اندازه خودش کمک کند.
رئیس ستاد انتخابات کشور با تشریح این موضوع که طبق آخرین گزارش های موثق ارائه شده از جمله نظرسنجی ایسپا نرخ مشارکت در حدود ۴۰ درصد است؛ گفت: باید تلاش کنیم که این نرخ مشارکت به درجه بالایی ارتقا یابد.
وی در این خصوص گفت: مشارکت حداکثری ضامن اقتدار و ثبات ملی است.
معاون وزیر کشور با بیان این مساله که مردم منبع اصلی قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ گفت: رضایتمندی مردم و حضور حداکثری شان در صحنه انتخابات زمینه ساز تقویت و انسجام اجتماعی بیشتر کشور خواهد بود.
رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به ضرورت توجه مدیران سیاسی به روز فردای ۲۸ خرداد اشاره کرد و گفت: تفاوت یک مدیر راهبرد نگر با مدیر صرفا اجرایی در آینده نگرش است.
عرف با اظهاراین امر امید داریم نتیجه همه تلاش ها معطوف به تقویت وحدت و انسجام ملی باشد؛ گفت: تجلی این وحدت باید در بعد از انتخابات دیده شود و جامعه و نظام سیاسی با پشت سرگذاشتن انتخابات به مسیر متعالی خود ادامه دهد.
معاون سیاسی وزیر کشور خطاب به معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور گفت: رعایت قانونمداری و بی طرفی سرلوحه همه حرکت و برنامه شان باشد و این طور نباشد که خدای ناکرده شائبه سیاسی کاری و عدم بی طرفی در رفتار سیاسی شان دیده شود.
وی در این خصوص گفت: وزیر کشور به صورت جدی تاکید بر این مساله دارند که هر مدیر میانی که بی طرفی را در عرصه انتخاباتی رعایت نکند؛ از سمت خود در اسرع وقت معزول شود.
رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان خاطر نشان کرد: بایستی با همدلی و هم افزایی ظرفیت ها بتوانیم انتخاباتی سالم و امن در ۲۸ خرداد ماه سالجاری برگزار کنیم.نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/03/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

اظهارات آقای احمدی‌نژاد در روزهای اخیر غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی است

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد واکنش نشان داد.

img

عرف: انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی باشد

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور، برگزاری انتخابات به صورت سالم و امن را مهم ترین رسالت وزارت کشور برشمرد و گفت: دو اصل قانونمداری و بی طرفی چراغ راهنمای وزارت کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری است.

img

دستور جهانگیری:هر گونه کمبود کاروان المپیک و پارالمپیک ایران برطرف شود

معاون اول رییس جمهوری، گفت: حضور با نشاط جوانان در میادین ورزشی از اولویت‌های مهم مسوولان و مردم ایران است و می‌تواند به تقویت نشاط و امنیت ملی منجر شود.

img

رییس سازمان حج: تکلیف حج روشن نیست

شعار حج ۱۴۰۰ با عنوان «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»، ‌پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، اعلام شد.

img

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می کنند اما اینکه همین مرغ ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان دهنده این است که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می دهد.

img

یارانه معیشتی خرداد ۱۴۰۰ فردا واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نوزدهمین مرحله یارانه معیشتی مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ خرداد) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

img

مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران ابلاغ شد

وزیر نیرو مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران را ابلاغ کرد که تعیین نرخ سوخت مبنای سقف بازار و تعیین سقف جدید قیمت بازار متعادل‌ساز برق از مهم‌ترین بخش‌های آن است.

img

مدیرعامل راه آهن: کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود

مدیرعامل راه آهن گفت: با بازسازی محور ریلی ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه‌ای آسیب دیده بود، به زودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود.

img

مسابقات تیراندازی کرواسی؛ عملکرد خوب رستمیان و سبقت اللهی در اروپا

تیراندازان زن ایرانی در رشته تپانچه ۲۵ متر بادی با کسب امتیاز بالا عناوین سوم و چهارم جدول ذخیره مسابقات تیراندازی قهرمانی اروپا را از آن خود کردند.

img

جریمه ۲۵هزار دلاری AFC برای فرهاد، ووریا و استقلال

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی)، فرهاد مجیدی، ووریا غفوری و باشگاه استقلال را جریمه کرد.

img

گویا رئیس فدراسیون قفلی بر برگزاری انتخابات برخی هیات‌های استان‌ها زده و کلید آن را قورت داده است

حامد اخوان، رییس سابق هیات ژیمناستیک استان گلستان ، در واکنش به برگزار نشدن انتخابات هیات های ژیمناستیک استان‌ها در آستانه انتخابات فدراسیون ژیمناستیک واکنش نشان داد.

img

استقلال، رویِ هــوا!

باشگاه استقلال، چند سالی است که شرایط نابسامانی‌ را در بخش مدیریتی تجربه می‌کنند، حتی با وجود تعدد تغییرات در پُست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این باشگاه، شرایط استقلال تغییر خاصی نکرده و روز به روز سوءمدیریت حاکم بر این تیم، معضلات بزرگتری را برای آبی‌پوشان پایتخت ایجاد می‌کند.

img

هشدار درمورد انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در برخی شهرستان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود مشاهده روند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید۱۹ در کشور، وضعیت بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در برخی شهرستان‌های با وضعیت قرمز، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

img

آزادراه‌هایی که نیمه تمام مانده اند!

با نزدیک شدن به پایان دولت دوازدهم، آزادراه‌های در حال تکمیل زیادی وجود دارند که از میزان تکمیل آن‌ها اطلاعاتی را بدست آورده ایم.

img

ناوگان مترو تهران در حال توسعه است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه این ناوگان در حال توسعه و پیشرفت است اعلام کرد: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ایستگاه های این ناوگان به ۱۶۱ ایستگاه خواهد رسید.

img

اطلاعیه پایگاه خبری «رستاخیز خبر»

پایگاه خبری رستاخیز خبر درخصوص نحوه فعالیت این رسانه، اطلاعیه ای منتشر کرد.