کدخبر: 14723 ۰۰:۲۵ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ سرویس: اجتماعی
از کاخی که برای امام کوخ‌نشینان ساختید تا خانه‌ای که بر سر کوخ‌نشینان خراب کردید!

بی پناهیم...

image

نمی دانم به کدام بیراهه رفتیم یا کدام پیچ را اشتباهی پیچیدیم یا به ندای کدامین راهنمای مغرض این آدرس را آمدیم اما هر کجا که رسیدیم، آن جایی نیست که پیر جماران به ما گفته بود برویم...

یادداشت رستاخیزخبر - توحید وانشانی، هرگز در دفاع از انقلاب اینچنین به تردید نیفتاده بودم. هیچ وقت خامه قلم‌ام با اشک‌هایم و اشک‌هایم با غم‌هایم و غم‌هایم با دردهایم و دردهایم با فریادهایم و فریادهایم با خشم‌ام اینچنین آمیخته نشده بود. دیدن صحنه بی‌پناهی «آسیه پناهی» انگار همه چیز را برایم در هم کوبیده و گویی چیزی از من در زیر آوار آلونک خراب شده آن زن بی پناه مانده و زخمی عمیق برداشته است. دلم فریاد می خواهد از این درد از این بی عدالتی دیوانه کننده. از این تناقض و تضاد آشکار از این رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی! از چرکی که از این زخم بیرون می زند. از فریادهای آن زن بی‌پناه که چون پرنده ای شکسته بال با تمام توان در حال دفاع از آشیانه مورد هجمه قرار گرفته اش هست. از آن لودر لعنتی، از رعایت مر قانون برای خراب کردن یک آلونک! آخر باستی هیلز و ویلاهای آنچنانی آقازاده ها و برج سازی داماد فلان رئیس خیلی اسم و رسم دار و دریاخواری خانمِ آن یکی مسئول گردن کلفت و کوهخواری برادر رئیس فلان نهاد انقلابی و زمین خوری حاج آقا اخوی عیال معاونت آن یکی نهاد خیلی بیشتر انقلابی! که جملگی الحمدالله والمنه از حیث ریش و دکمه تقوا و رَدِ مُهر نماز بر پیشانی در جایگاهی هستند که عرفان و زهد از وجناتشان بخار می کند و همگی یا از السابقون و السابقون هستند و یا حشر و نشری با مقربون دارند را که نمی شود سین جیم کرد! نه؟ پس می ماند مشتی عوام کالانعام که قانون در بی رحمانه ترین شکلش برای آن ها باید اجرا شود.

اصلا مگر شهر هرت است و کشور قانون ندارد؟ ولو اگر در حد یک آلونک هم نباید از سفره انقلاب ناخنکی بزنند! نه؟ مگر اینجا مملکت شیعیان آن امام همام، علیا ولی الله نیست که فرمود اگر مسلمانی از غصه ربودن خلخال از پای زن غیر مسلمان که در پناه مسلمین بوده بمیرد رواست؟ مگر می شود حرف های پیر جماران را که کاخ های ظلم و جور جباران بر مستضعفین را بر سرشان خراب کرد و طومارشان را در هم پیچید باور کرد و بتوان این صحنه ها را دید و دم نزد؟ مگر فرزندان همین کوخ نشینان نبودند که با فرمان خورشید ولایت، فوج فوج به جبهه ها رفتند تا نهال انقلاب از گزند تبر کین و کید اشقیاء در امان بماند و با خونشان این نهال را آبیاری کردند تا درختی تناور شود و به بار نشیند؟ مگر همین حالا باز همین کوخ نشینان نیستند که با اشارتی از ولایت، جان هایشان را حصن و حصار حفاظت از درخت انقلاب می کنند؟ فصل خوشه چینی که شد میوه ها را ربودند؟ انقلابی که قرار بود پناه بی پناهان باشد به اینجا رسیده که زنی مسلمان در پناه حاکمیت اسلام، سرپناه محقرش بر سر خودش و دخترش خراب شود و از داغ بی پناهی بمیرد؟ چرا؟ چون یک آلونک چند متری ساخته در جایی که نباید می ساخته؟ چرا؟ چون کسی را نداشته که سبیل گزمه و داروغه شهر را چرب کند که اگر داشت و می کرد به جای آلونک می توانست آنجا برج بسازد و آب از آب هم تکان نخورد! نه؟ از همه وقیحانه تر این است که حالا یک عده مسئول جمع شده اند تا مرزهای وقاحت و ماستمالی را با مشتی ماده واحده و قانون و تبصره و یکی دوتا عزل و توبیخ، تا ثریا جا به جا کنند و مردم را هم حمار! فرض نموده کانه این مردم نمی دانند این جفنگیات که اینان در حال نُشخوارند و عزل و توبیخ هایشان فقط برای کهتران و محقران است و از ما بهتران به طرفه العینی همه این ها را با نشان دادن گوشه ای از اقتدار پول و پارتی به باد شکمشان می سپارند. به خدا شرم آور است. والله اگر مسلمانی از غصه این درد بمیرد رواست...

نمی دانم به کدام بیراهه رفتیم یا کدام پیچ را اشتباهی پیچیدیم یا به ندای کدامین راهنمای مغرض این آدرس را آمدیم اما هر کجا که رسیدیم، آن جایی نیست که پیر جماران به ما گفته بود برویم. از همان زمان که مقبره امام مستضعفین را که می گفت:«یک تار موی کوخ نشینان بر همه کاخ نشینان ترجیح دارد» را شبیه به کاخ شاهان و اربابان ساختید باید این روز سیاه کوخ نشینان و مستضعفین را می دیدیم. از همان زمان که «سفره انقلاب» به جای طعام ساده و زندگی ساده و زهد و عرفان و جانبازی و شهادت پر شد از حقوق های نجومی و املاک نجومی و رانت های نجومی و سهم خواهی برای ژن های خوب، دیگر این روزها را باید ناگزیر از پیش می دانستیم... حالا ما مانده ایم و فریادهای بی پناهی که قرار بود حاکمیت برخاسته از انقلاب این ملت، پناهش باشد. ما مانده ایم و فریضه ای به نام امر به معروف و نهی از منکر که ظاهرا فقط برای امور مربوط به مو و مانتوی بانوان مجاز است و شامل خراب شدن آلونک با لودر بر سرشان نمی شود! و نهایتا ما مانده ایم و انقلابی که انگار به دست «نا اهلان» سپرده شده است...نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/03/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

اظهارات آقای احمدی‌نژاد در روزهای اخیر غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی است

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد واکنش نشان داد.

img

عرف: انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی باشد

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور، برگزاری انتخابات به صورت سالم و امن را مهم ترین رسالت وزارت کشور برشمرد و گفت: دو اصل قانونمداری و بی طرفی چراغ راهنمای وزارت کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری است.

img

دستور جهانگیری:هر گونه کمبود کاروان المپیک و پارالمپیک ایران برطرف شود

معاون اول رییس جمهوری، گفت: حضور با نشاط جوانان در میادین ورزشی از اولویت‌های مهم مسوولان و مردم ایران است و می‌تواند به تقویت نشاط و امنیت ملی منجر شود.

img

رییس سازمان حج: تکلیف حج روشن نیست

شعار حج ۱۴۰۰ با عنوان «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»، ‌پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، اعلام شد.

img

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می کنند اما اینکه همین مرغ ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان دهنده این است که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می دهد.

img

یارانه معیشتی خرداد ۱۴۰۰ فردا واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نوزدهمین مرحله یارانه معیشتی مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ خرداد) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

img

مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران ابلاغ شد

وزیر نیرو مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران را ابلاغ کرد که تعیین نرخ سوخت مبنای سقف بازار و تعیین سقف جدید قیمت بازار متعادل‌ساز برق از مهم‌ترین بخش‌های آن است.

img

مدیرعامل راه آهن: کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود

مدیرعامل راه آهن گفت: با بازسازی محور ریلی ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه‌ای آسیب دیده بود، به زودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود.

img

مسابقات تیراندازی کرواسی؛ عملکرد خوب رستمیان و سبقت اللهی در اروپا

تیراندازان زن ایرانی در رشته تپانچه ۲۵ متر بادی با کسب امتیاز بالا عناوین سوم و چهارم جدول ذخیره مسابقات تیراندازی قهرمانی اروپا را از آن خود کردند.

img

جریمه ۲۵هزار دلاری AFC برای فرهاد، ووریا و استقلال

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی)، فرهاد مجیدی، ووریا غفوری و باشگاه استقلال را جریمه کرد.

img

گویا رئیس فدراسیون قفلی بر برگزاری انتخابات برخی هیات‌های استان‌ها زده و کلید آن را قورت داده است

حامد اخوان، رییس سابق هیات ژیمناستیک استان گلستان ، در واکنش به برگزار نشدن انتخابات هیات های ژیمناستیک استان‌ها در آستانه انتخابات فدراسیون ژیمناستیک واکنش نشان داد.

img

استقلال، رویِ هــوا!

باشگاه استقلال، چند سالی است که شرایط نابسامانی‌ را در بخش مدیریتی تجربه می‌کنند، حتی با وجود تعدد تغییرات در پُست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این باشگاه، شرایط استقلال تغییر خاصی نکرده و روز به روز سوءمدیریت حاکم بر این تیم، معضلات بزرگتری را برای آبی‌پوشان پایتخت ایجاد می‌کند.

img

هشدار درمورد انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در برخی شهرستان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود مشاهده روند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید۱۹ در کشور، وضعیت بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در برخی شهرستان‌های با وضعیت قرمز، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

img

آزادراه‌هایی که نیمه تمام مانده اند!

با نزدیک شدن به پایان دولت دوازدهم، آزادراه‌های در حال تکمیل زیادی وجود دارند که از میزان تکمیل آن‌ها اطلاعاتی را بدست آورده ایم.

img

ناوگان مترو تهران در حال توسعه است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه این ناوگان در حال توسعه و پیشرفت است اعلام کرد: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ایستگاه های این ناوگان به ۱۶۱ ایستگاه خواهد رسید.

img

اطلاعیه پایگاه خبری «رستاخیز خبر»

پایگاه خبری رستاخیز خبر درخصوص نحوه فعالیت این رسانه، اطلاعیه ای منتشر کرد.