کدخبر: 14714 ۰۹:۳۳ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ سرویس: اقتصادی
بوی قورمه‌سبزی از افکار منحرف به مشام می‌رسد؛

درد دلی با سلاطین فساد!

image

پیش از هرچیز و بدون فوت‌وقت به کلیه سلاطین آشکار و پنهان فساد ارگانیک و سیستماتیک و انفورماتیک کشور پس از گفتن خسته نباشید و خدا قوت! بابت سعی واسع‌شان در به خاک سیاه نشاندن مردم، اعلام می کنم اصلا و ابدا فکر نکنید ما از آن دست روزنامه نگاران جانباز و مجاهد هستیم که در راه مبارزه با شما جماعت سلاطین و از ما بهتران (!) حال و حوصله کش و قوس و دنگ و فنگ و تهدید و ارعاب و اجیر و چه و چه را داشته باشیم...

یادداشت رستاخیزخبر - توحید وانشانی، ... خلاصه چک اول را از نوچه های شما نخورده با تنبان خیس «غلط کردم» را گفته ایم و هرگز دوست نداشته و نداریم خاطر شما عزیزان قدر قدرت که می توانید اقتصاد یک کشور را آن هم در میانه هجمه تحریم های اجنبی به حال زار برسانید و حتی تا سطح معاون اجرایی ریاست قوه قضائیه سابق، آدم داشته باشید را مکدر کنیم.

باور بفرمایید خودمان هم هر روز از این بوی گند قورمه سبزی که از کله‌مان بلند می شود حالمان مشوش شده و نمی دانیم این مصیبت وارده به کله‌مان را که اسباب ورود افکار انحرافی به مغزمان می شود، چگونه تحمل کنیم ولی خب! دیگر اتفاقی است که افتاده و این افکار بدون اجازه و به خصوص پس از شنیدن و دیدن اخبار مربوط به گرفتاری برخی از شمایان - البته کوچکترهایتان - هجومی پرده‌درانه و بی‌حیا را به مغزمان آغاز می کنند و از آن جایی که حتما خودتان هم مطلع هستید، این افکار عجیب فقط مشکل این مخلص مفلس نیست و به فکر دیگرانی که مثل ما مشکلاتی با بوی قرمه سبزی کله‌شان دارند آمده و بدتر از آن، بعضا با ناپرهیزی، اینجا و آنجا عنوان می شود. به همین دلیل بد ندیدیم این ها را با خودِ شما جماعت سلاطین و کله گنده های فساد در میان بگذاریم تا خودتان اگر مقدور بود پاسخی از روی تفقد و عنایت به ما جماعت مریض (!؟) بدهید و اگر هم نخواستید اصلا مهم نیست و مبادا خاطر گرامی‌تان مکدر شود و دلارامی‌تان در سعی مشکورتان خدشه ای بردارد! به هرحال این چند خط را چون درد دلی ببینید از یکی از موجودات پایین زنجیره غذایی و اکوسیستم اقتصاد کشور که الحمدالله برخلاف شما سلاطین این زنجیره، دستش به هیچ رانت و ساخت و پاختی بند نیست و اصلا این اعداد که شما با همت بلندتان، بلند کرده اید و به جیب زده اید را وقتی می شنود کلی باید تمرین کند تا بدون لکنت و اشتباه بتواند به زبان بیاورد. پس از این عرض حال و دلارامی که به ساحت‌تان تقدیم شد و امیدواریم مورد توجه و تفقد شمایان قرار گرفته باشد، عرایض و پرسش هایی را همان طور که پیش تر گفتم من باب درد و دل با شما در میان می گذارم.

اول اینکه چطور شما عزیزانِ دزد و مفسد اقتصادی توانستید چند تن طلا و مسکوکات و یا هزاران خودرو بخرید و به مرتبه سلطانی برسید و بعضا یکی دوتایتان گرفتار شوید و به دار کشیده شوید (یا قرار است بشوید) ولی آن کسی که این همه سکه را به شما فروخته و یا باعث و بانی این همه پیش فروش خودرو به شما بوده، راست راست بچرخد؟ انصافا اگر شما را «سلطان» صدا می زنند آن ها را باید چه نامید؟ مثلا در همین فقره اخیر دادگاه سلطان خودرو فقط تا مدیرعامل سابق سایپا که محکوم به هفت سال زندان شده برای این کار کافی بوده یا شما عزیزان سبیل های دیگری را هم چرب کرده و ریش های دیگری را هم در گرو دارید؟

دوم اینکه چطور حاکمیت می تواند برادر رئیس جمهور مملکت را به پای میز محاکمه بکشاند و بابت سوء استفاده از موقعیت و مفاسد دیگر به بند بکشد یا در میانه یک منطقه بلازده که از زمینش تروریست و آدمخوار می روید، این کشور را چون جزیره ثبات نگاه دارد و تروریست ها را چه در روی زمین و چه در بالای کوه ها و چه در میان هوا و زمین یا حتی هزاران کیلومتر آن سوی مرزها گرفتار کند و درهم بکوبد اما نوبت گرفتار کردن شمایان که می شود باید کلی حوصله کرد تا برخی از خرده پاهای شما موجودات را به نام «سلطان» را در مقابل میز محکمه رویت کرد؟

سوم اینکه خدای نکرده و زبانم لال و روم به دیوار؛ مثلا می دانید که در مثل مناقشه نیست (از این پول هایی هاپولی شده توسط شما، مزمزکی یا ناخنکی هم برای انتخابات ها و تبلیغات خودجوش و پرشور در آن هزینه می کردید؟ اگر نمی کردید پس چگونه توانستید حتی از نمایندگان مجلس هم یارگیری کنید؟) یا مثلا باز هم در مثل جای ماقشه نیست اما در این سینمای ضدملی و ضد وطنی هم دستی بر آتش دارید؟ آیا همانطور که شایعه شده این سینمای ولنگ و واز که از نیاوران و کامرانیه و قیطریه و فرشته و شهرک غرب و... همان جاهایی که شما عزیزان موقتا در آن بیتوته کرده اید به پایین را جزئی از قازورات می بیند و فقط زمانی آن ها - همان قازورات - داخل آدم حساب می شوند که قرار باشد از قبل و پهلویشان، خرس و شیر و ماهی طلایی و نقره ای و اسکار برده شود، کلی جولان می دهید و بریز و بپاش فراوان دارید و حسابی در حال شستن پول های کثیف‌تان هستید؟

چهارم اینکه قله های ترقی در حرفه «سلطانی» کجاست؟ آیا آخرین قله های ترقی «تپه دزدهای ونکوور» است یا جاهای دیگر هم مدنظرتان بوده و هست؟

پنجم اینکه برادران بوزقوردچی و عثمانی چی در آناتولی و آن سوی ارس یا دوستان شترچران جنوب خلیج فارس در این ترک تازی شما در اقتصاد ایران و ولع فتح قله های دیگر دزدی، نقش و نفعی نداشته اند؟ مثلا در فشار به حکومت مرکزی از طریق تیم های ورزشی که گاهی هوادارانشان زوزه به سود ارتش ترکیه و دخالتش در سوریه می کشند و یا فریاد خلیج عربی سر می دهند و یا پلاکاردها و پرچم های بیگانه شادکن به احتزاز در می آورند و شعارها و رفتارهای عجیب دیگر و یا ساخت فراکسیون های قومی در مجلس و یا تصمیمات عجیب و غریب قومی و ضدملی برخی از شورای شهرهای استان های مرزی و حمایت از مطبوعات و سایت های قوم گرا و... هیچ نقش و نفعی برای سلاطین دیگر هنوز به دام نیفتاده نیست؟ آخ! دیدید این بوی قرمه سبزی چه افکار منحرفی را به ذهن آدم های مریض احوالی چون من می کشاند؟ دیگر بس است. تا همین جایش هم زیادی درد دل کردم با شما عزیزان. باور بفرمایید حد خودم را می دانم اصلا برای اینکه تلخی افکار منحرفانه بنده از خاطرتان زدوده شود بگذارید رازی را با شما سلاطین عزیز در میان بگذارم که حتما دلشادتان می کند و کیلو کیلو قند در دلتان آب می شود و آن این است که اگر پیش نماز و متولی مسجد نتوانند امنیت نعلین نمازگزاران را تامین کنند، مردم به این نتیجه می رسند که چه بهتر که دزد نعلین را پیش نماز کنیم. اینطوری حداقل کفش هایمان در مسجد به یغما نمی رود...!نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/03/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

اظهارات آقای احمدی‌نژاد در روزهای اخیر غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی است

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد واکنش نشان داد.

img

عرف: انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی باشد

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور، برگزاری انتخابات به صورت سالم و امن را مهم ترین رسالت وزارت کشور برشمرد و گفت: دو اصل قانونمداری و بی طرفی چراغ راهنمای وزارت کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری است.

img

دستور جهانگیری:هر گونه کمبود کاروان المپیک و پارالمپیک ایران برطرف شود

معاون اول رییس جمهوری، گفت: حضور با نشاط جوانان در میادین ورزشی از اولویت‌های مهم مسوولان و مردم ایران است و می‌تواند به تقویت نشاط و امنیت ملی منجر شود.

img

رییس سازمان حج: تکلیف حج روشن نیست

شعار حج ۱۴۰۰ با عنوان «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»، ‌پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، اعلام شد.

img

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می کنند اما اینکه همین مرغ ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان دهنده این است که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می دهد.

img

یارانه معیشتی خرداد ۱۴۰۰ فردا واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نوزدهمین مرحله یارانه معیشتی مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ خرداد) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

img

مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران ابلاغ شد

وزیر نیرو مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران را ابلاغ کرد که تعیین نرخ سوخت مبنای سقف بازار و تعیین سقف جدید قیمت بازار متعادل‌ساز برق از مهم‌ترین بخش‌های آن است.

img

مدیرعامل راه آهن: کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود

مدیرعامل راه آهن گفت: با بازسازی محور ریلی ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه‌ای آسیب دیده بود، به زودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود.

img

مسابقات تیراندازی کرواسی؛ عملکرد خوب رستمیان و سبقت اللهی در اروپا

تیراندازان زن ایرانی در رشته تپانچه ۲۵ متر بادی با کسب امتیاز بالا عناوین سوم و چهارم جدول ذخیره مسابقات تیراندازی قهرمانی اروپا را از آن خود کردند.

img

جریمه ۲۵هزار دلاری AFC برای فرهاد، ووریا و استقلال

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی)، فرهاد مجیدی، ووریا غفوری و باشگاه استقلال را جریمه کرد.

img

گویا رئیس فدراسیون قفلی بر برگزاری انتخابات برخی هیات‌های استان‌ها زده و کلید آن را قورت داده است

حامد اخوان، رییس سابق هیات ژیمناستیک استان گلستان ، در واکنش به برگزار نشدن انتخابات هیات های ژیمناستیک استان‌ها در آستانه انتخابات فدراسیون ژیمناستیک واکنش نشان داد.

img

استقلال، رویِ هــوا!

باشگاه استقلال، چند سالی است که شرایط نابسامانی‌ را در بخش مدیریتی تجربه می‌کنند، حتی با وجود تعدد تغییرات در پُست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این باشگاه، شرایط استقلال تغییر خاصی نکرده و روز به روز سوءمدیریت حاکم بر این تیم، معضلات بزرگتری را برای آبی‌پوشان پایتخت ایجاد می‌کند.

img

هشدار درمورد انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در برخی شهرستان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود مشاهده روند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید۱۹ در کشور، وضعیت بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در برخی شهرستان‌های با وضعیت قرمز، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

img

آزادراه‌هایی که نیمه تمام مانده اند!

با نزدیک شدن به پایان دولت دوازدهم، آزادراه‌های در حال تکمیل زیادی وجود دارند که از میزان تکمیل آن‌ها اطلاعاتی را بدست آورده ایم.

img

ناوگان مترو تهران در حال توسعه است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه این ناوگان در حال توسعه و پیشرفت است اعلام کرد: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ایستگاه های این ناوگان به ۱۶۱ ایستگاه خواهد رسید.

img

اطلاعیه پایگاه خبری «رستاخیز خبر»

پایگاه خبری رستاخیز خبر درخصوص نحوه فعالیت این رسانه، اطلاعیه ای منتشر کرد.