کدخبر: 14133 ۱۰:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ سرویس: ورزشی

فراخوان نام‌های بزرگ به فدراسیون کشتی!

image

با حضور حسن رنگرز به عنوان مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون، ‌گام دیگری در جهت تکمیل پازل نامداران در این مجموعه برداشته شد.

علیرضا دبیر، طی بیش از ۲ماه حضور خود در راس کشتی تلاش بسیارکرده تا کسانی را که در فدراسیون خادم نیز فعالیت داشته‌اند به خدمت بگیرد. در این میان حتی جمعی از چهره‌های بی‌تفاوت و یا مخالف وی نیز فرصت پیدا کرده‌اند تا بر مسندهای مختلف تکیه بزنند.

این درحالی‌است که عده دیگر از یاران پیدا و پنهان رئیس کنونی فدراسیون با وجود تجربه، توانایی و پایمردی صمیمانه در مسیر انتخاب وی به لطایف‌ِ الحیل، کنار مانده اند. این مقدمه را گفتیم تا به این نکته اشاره داشته باشیم که در مواقع حساس و ضروری این نام‌ها نیستند که پای کار می‌مانند و مقاومت می‌کنند بلکه برنامه ریزی اصولی، تعمق و دقت نظر درجهت پیشبرد اهداف  و از همه مهمتر صداقت در انجام امور، زمینه پیروزی را فراهم می کند.

قصد نقد به حضور بزرگان در میان نیست بلکه هدف ذکر این واقعیت است که باید فعالیت ها در فدراسیون کشتی همچو ساعت بی‌کم و کاست بچرخد و مشکلات رفته رفته از میان برود. کاستی‌های مالی که دائم از آن سخن گفته می‌شود؛ اقدامات مخرب گذشته که دستمایه قرار گرفته و سوءمدیریتی که مکرر از سوی مسئولین کنونی به مسئولین گذشته نسبت داده می‌شود تاریخ مصرف دارد و پس از مدتی گرد فراموش خواهد گرفت. آنگاه نام‌ها برای پیشرفت کشتی کاری صورت نمی‌دهند بلکه اقدامات انجام شده مورد توجه قرار می‌گیرد. به عبارت روشن‌تر، تمسک به این موارد تا زمانی کاربرد دارد که مشتری داشته باشد اما آنگاه که افکار عمومی از تکرار مکررات خسته شد، تازه حاصل عمل دست‌اندرکاران فعلی در بوته نقد قرار می گیرد.

المپیک دور نیست و تا چشم برهم بزنیم زمان آن فرا می‌رسد و باید کشتی و کشتی‌گیران و در نهایت دست اندرکاران فدراسیون بتوانند ازحاصل عملکرد خود در ۲۰۲۰ توکیو دفاع کنند. هنوز سهمیه‌های را کامل نگرفته‌ایم و باید در دو میدان قاره‌ای و گزینشی حساس بلغارستان ۴سهمیه کشتی آزاد و سه سهمیه کشتی فرنگی را به دست آوریم. تازه بعد از آن آزمون نهایی المپیک ژاپن خواهد بود. در چنین اوضاعی که ما دچار مشکلات مالی هستیم و فدراسیون میلیاردها تومان بدهکار است از نام‌ها کاری بر نمی آید بلکه عملکرد درست، و برنامه ریزی اساسی می تواند ناجی مسئولین فدراسیون باشد. بارها در گذشته گفتیم و اکنون تکرار می‌کنیم مسئولینی که مصدر کار قرار می گیرند باید تک شغله باشند تا بتوانند در مسئولیتی که دارند درست عمل کنند. چه بسیار چهره‌های کارآمد و توانمند که گوشه انزوا گرفته و بنا به دلایلی فرصت خدمت پیدا نمی‌کنند، اما ما متمسک به افراد نام‌آشنایی می‌شویم که از آنان انتظار داریم با یک دست چند هندوانه را از زمین بردارند. تجربه ثابت کرده چنین انتظاری بیهوده و مصداق مثالِ زیره به کرمان بردن است.

حضور نامداران تنها می‌تواند دهان منتقدین احتمالی را ببندد تا نتوانند از کنار ماندن چهره‌های شاخص کشتی گلایه کنند اما این مهم لزوما  به مفهوم پیشرفت امور تلقی نمی‌شود. حسن رنگرز، حمید سوریان، امید نوروزی، محسن کاوه، غلامرضا محمدی، محمدبنا و نامداران دیگر از مفاخر کشتی و قهرمانان پر آوازه این ورزش محسوب می شوند اما  کارنامه همه این مردان زمانی درخشان خواهد بود که تیم‌های کشتی در المپیک نتیجه بگیرند.‌ این امر در سایه  حساب و کتاب حاصل خواهد شد. حساب و کتابی که طی آن افراد از یکجانبه‌گرایی، رفیق‌بازی و اقدام گروهی مبرا باشند. رسانه‌ها و کارشناسان بر آن صحه بگذارند و چشم‌انداز آینده روشن باشد. فعلا که به نظر می‌رسد همان اشتباهاتی که رسول خادم درباره رسانه‌ها و کشتی‌نویسان مرتکب شد بار دیگر در حال رخ‌دادن است. این مختصر را صرفا از باب اشاره به دوستان گرمابه و گلستان یادآور می‌شویم تا بدانند که هستند کسانی که همه زوایای پنهان و آشکار را رصد می‌کنند و به موقع خود ظرایف و نکات باریک‌تر از مو را بیان خواهند کرد. امیدواریم این فضا به نحو مقتضی، مرتفع و باردیگر مسیر اشتباه گذشته طی نشود. دوستان مسندنشین فدراسیون راهی را که در این عرصه طی می‌کنند به ترکستان ختم خواهد شد. این همه را به رسم رفاقت و مشفقانه باز می‌گوییم تا عزیزان به‌هوش باشند که چشم‌هایی آنان را رصد می‌کند.

 نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/03/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

اظهارات آقای احمدی‌نژاد در روزهای اخیر غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی است

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد واکنش نشان داد.

img

عرف: انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی باشد

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور، برگزاری انتخابات به صورت سالم و امن را مهم ترین رسالت وزارت کشور برشمرد و گفت: دو اصل قانونمداری و بی طرفی چراغ راهنمای وزارت کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری است.

img

دستور جهانگیری:هر گونه کمبود کاروان المپیک و پارالمپیک ایران برطرف شود

معاون اول رییس جمهوری، گفت: حضور با نشاط جوانان در میادین ورزشی از اولویت‌های مهم مسوولان و مردم ایران است و می‌تواند به تقویت نشاط و امنیت ملی منجر شود.

img

رییس سازمان حج: تکلیف حج روشن نیست

شعار حج ۱۴۰۰ با عنوان «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»، ‌پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، اعلام شد.

img

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می کنند اما اینکه همین مرغ ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان دهنده این است که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می دهد.

img

یارانه معیشتی خرداد ۱۴۰۰ فردا واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نوزدهمین مرحله یارانه معیشتی مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ خرداد) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

img

مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران ابلاغ شد

وزیر نیرو مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران را ابلاغ کرد که تعیین نرخ سوخت مبنای سقف بازار و تعیین سقف جدید قیمت بازار متعادل‌ساز برق از مهم‌ترین بخش‌های آن است.

img

مدیرعامل راه آهن: کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود

مدیرعامل راه آهن گفت: با بازسازی محور ریلی ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه‌ای آسیب دیده بود، به زودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود.

img

مسابقات تیراندازی کرواسی؛ عملکرد خوب رستمیان و سبقت اللهی در اروپا

تیراندازان زن ایرانی در رشته تپانچه ۲۵ متر بادی با کسب امتیاز بالا عناوین سوم و چهارم جدول ذخیره مسابقات تیراندازی قهرمانی اروپا را از آن خود کردند.

img

جریمه ۲۵هزار دلاری AFC برای فرهاد، ووریا و استقلال

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی)، فرهاد مجیدی، ووریا غفوری و باشگاه استقلال را جریمه کرد.

img

گویا رئیس فدراسیون قفلی بر برگزاری انتخابات برخی هیات‌های استان‌ها زده و کلید آن را قورت داده است

حامد اخوان، رییس سابق هیات ژیمناستیک استان گلستان ، در واکنش به برگزار نشدن انتخابات هیات های ژیمناستیک استان‌ها در آستانه انتخابات فدراسیون ژیمناستیک واکنش نشان داد.

img

استقلال، رویِ هــوا!

باشگاه استقلال، چند سالی است که شرایط نابسامانی‌ را در بخش مدیریتی تجربه می‌کنند، حتی با وجود تعدد تغییرات در پُست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این باشگاه، شرایط استقلال تغییر خاصی نکرده و روز به روز سوءمدیریت حاکم بر این تیم، معضلات بزرگتری را برای آبی‌پوشان پایتخت ایجاد می‌کند.

img

هشدار درمورد انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در برخی شهرستان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود مشاهده روند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید۱۹ در کشور، وضعیت بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در برخی شهرستان‌های با وضعیت قرمز، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

img

آزادراه‌هایی که نیمه تمام مانده اند!

با نزدیک شدن به پایان دولت دوازدهم، آزادراه‌های در حال تکمیل زیادی وجود دارند که از میزان تکمیل آن‌ها اطلاعاتی را بدست آورده ایم.

img

ناوگان مترو تهران در حال توسعه است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه این ناوگان در حال توسعه و پیشرفت است اعلام کرد: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ایستگاه های این ناوگان به ۱۶۱ ایستگاه خواهد رسید.

img

اطلاعیه پایگاه خبری «رستاخیز خبر»

پایگاه خبری رستاخیز خبر درخصوص نحوه فعالیت این رسانه، اطلاعیه ای منتشر کرد.