کدخبر: 13611 ۱۲:۲۳ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ سرویس: ورزشی
نهضت قلعه نوعي رنسانس مي خواهد؛

امير خان، از اصفهان برو...!

image

اينكه تصور مي شود امير قلعه نوعي، بنيانگذار يك مكتب در فوتبال ماست، يك تصور كاملا غلط است. شايد كه پذيرش يك نهضت از سوي او پذيرفتني باشد كه هست، اما مكتب، نه!

مجید سعیدی- رستاخیزخبر، قلعه نوعي را در سالهاي اخير با پروين شبيه سازي ميكنند كه از جهاتي پذيرفتني است و از جهاتي ، نه! اين را بواسطه قرابتي است كه سالها ست با علي پروين دارم ،مي گويم .

امير قلعه نوعي هم از روزي مي شناسم كه او در جوانان راه آهن بازي مي كرد و من در بوتان ! حتي روزي را كه او بدستور ناصرابراهيمي به زمين رفت تا جانشين رضا عباسي بچه محل قديمم وكاپيتان نامي راه آهن شود ،بخاطر دارم . انگار همين ديروز بود ، جا پاي بزرگان گذاشت و تا الان هم دارد بزرگي  ميكند.اما همين امير ! امروز خيلي دشمن دارد.چه نزد پرسپوليسي ها ،چه آبي ها و حالاهم برخي اصفهاني ها  به آنها اضافه شده اند! علت چيست ؟ برخي از آنها ريشه دربداخلاقي دارد كه متاسفانه در بطن جامعه  نهادينه شده!به ورزش و فوتبال و سكوها هم سرايت كرده .بعضي ديگر به حرف ها و سكنات امير قلعه نوعي مربوط است كه خود را در مظان اتهام قرار ميدهد!

از امير با چنين سبقه اي ديگرانتظار نمي رود ، بسهولت مرتكب اشتباه شود. او در جايگاهي است كه كمترحق اشتباه دارد. اشتباهات او ديده ميشود ، بزرگ هم ديده ميشود و البته برداشت غلط و سوء تعبير هم ميشود!؟

قلعه نوعي اگر بعد از آن بازي  به تيم حريف و مربي پرسپوليس تبريك مي گفت همه چيز حل بود !او بزرگ بود وبزرگتر هم مي شد، ولو اينكه مي دانم چقدر در آن مسابقه تحت فشار بود!

براستي در آن لحظات نقش و وظيفه اطرافيان چه بود؟چقدر قادر به اداره نيمكت بودند يا ازافشار امير كم كردند؟

درست متوجه شديد! همه ي حرفم به اطرافيان است . آنها خيلي مقصرند!همان اطرافياني كه روزگاري علي پروين را به انفعال كشيدند. حالا از همان جنس اطراف امير را احاطه كرده اند.

قلعه نوعي ميتواند مرام و مسلك و آيين خود را داشته باشد ،مثل زنده یادان فردين و ملك مطيعي در فيلم هاي فارسي. حتي ميتواند وبايد مثل پروين زيرك باشد ،كه بيشتر هم  هست. اما حق ندارد بعنوان پرچمدار و افتخار دهه چهلي ها   همچنان سنتي پيش برود. او نيازمند يك رنسان در خود و نهضتش هست ،امانه در اصفهان. او بايد از اصفهان و سپاهان فاصله بگيرد.فشارهايي كه هفته هاي آخر به او وارد شد بيشتر از جانب سپاهان و مردان ريشه دار در اين تيم بود كه سكان فوتبال را بدست دارند. قلعه نوعي چوب آنها را خورد . او سيبل آنها شد. پس بايد رها كند . بايد فاصله بگيرد تا ارزش هايش دوباره متجلي شود.

اصفهان ديگر جاي امير نيست . به هزار و يك دليل.

شايد تبريز بهتر باشد يا همين تهران.او بايد درباره اطرافيانش هم تجديدنظر كند . همان كاري كه روزگاري پروين بايد مي كرد و نكرد.

امير بايد يادش باشد كه اين فوتبال وفا و مروت ندارد.اگر داشت در بازي فجر -پرسپوليس به سلطان توهين نمي كردند. قلعه نوعي حالا بمرحله اي رسيده كه از او انتظار ميرود.انتظاري كه مثل بزرگان دنيا رفتار كند. چه قبل بازي ، چه بعد بازي !مثل يورگن كلوپ، ومثل خيلي هاي ديگر. بايد حاشيه را رها كند. اصفهان پر شده از حاشيه، بخاطر تاج ، بخاطر ساكت و بخاطر خيلي ها! قهرمان هم شوي توش حرفه!پس رها كن!برو!بروجابي كه توش حرف نيست،پول زياد نيست،بازيكن بزرگ نيست،ثابت كن از تيم معمولي ،تيم بزرگ ميسازي! مثل استقلال اهواز،مثل همين سپاهان كه پارسال لبه تيغ بود.مثل تراكتور كه حالا رنگ قهرماني داره. مثل ذوب آهن كه حالا توآسيا داره خودنمايي ميكنه .برو تا نگن فقط با تيم پولدار بلدي.هرچند بي پولي در ليگ برتر بي معناست!حتي يكسال تيمداري نكن تا ببينيم چه كسي قادر است بجز استقلال و پرسپوليس ورزشگاهها را تا ثانيه آخر مسابقات پركند؟حساسيت بازيها را دوچندان كند؟!.برو تا ببينيم فوتبال بدون امير چقدر نمك دارد؟شور ميشود يا بي نمك؟گو اينكه با هزاران دليل بايد اعتراف كرد اين فوتبال ، اين مرز وبوم علي پروين ميخواهد و اين فوتبال بدون امير قلعه نوعي هم فوتبال نمي شود.پروين يك فرهنگ ايرانيسم و قلعه نوعي يك نهضت دردهه جديد و ايرانيزه است!كاملا معنادار و هم راستابا اخلاق حرفه اي..!نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/03/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

اظهارات آقای احمدی‌نژاد در روزهای اخیر غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی است

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد واکنش نشان داد.

img

عرف: انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی باشد

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در همایش معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور، برگزاری انتخابات به صورت سالم و امن را مهم ترین رسالت وزارت کشور برشمرد و گفت: دو اصل قانونمداری و بی طرفی چراغ راهنمای وزارت کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری است.

img

دستور جهانگیری:هر گونه کمبود کاروان المپیک و پارالمپیک ایران برطرف شود

معاون اول رییس جمهوری، گفت: حضور با نشاط جوانان در میادین ورزشی از اولویت‌های مهم مسوولان و مردم ایران است و می‌تواند به تقویت نشاط و امنیت ملی منجر شود.

img

رییس سازمان حج: تکلیف حج روشن نیست

شعار حج ۱۴۰۰ با عنوان «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»، ‌پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، اعلام شد.

img

مرغ با قیمت مصوب عرضه می شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: مرغداران مرغ هایشان را با نرخ مصوب عرضه می کنند اما اینکه همین مرغ ها با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان دهنده این است که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می دهد.

img

یارانه معیشتی خرداد ۱۴۰۰ فردا واریز می‌شود

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نوزدهمین مرحله یارانه معیشتی مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ خرداد) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

img

مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران ابلاغ شد

وزیر نیرو مصوبه اصلاح ضوابط بازار برق ایران را ابلاغ کرد که تعیین نرخ سوخت مبنای سقف بازار و تعیین سقف جدید قیمت بازار متعادل‌ساز برق از مهم‌ترین بخش‌های آن است.

img

مدیرعامل راه آهن: کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود

مدیرعامل راه آهن گفت: با بازسازی محور ریلی ارمنستان و جلفا که در جنگ منطقه‌ای آسیب دیده بود، به زودی کریدور غرب خزر حدفاصل ایران تا دریای سیاه فعال می‌شود.

img

مسابقات تیراندازی کرواسی؛ عملکرد خوب رستمیان و سبقت اللهی در اروپا

تیراندازان زن ایرانی در رشته تپانچه ۲۵ متر بادی با کسب امتیاز بالا عناوین سوم و چهارم جدول ذخیره مسابقات تیراندازی قهرمانی اروپا را از آن خود کردند.

img

جریمه ۲۵هزار دلاری AFC برای فرهاد، ووریا و استقلال

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی)، فرهاد مجیدی، ووریا غفوری و باشگاه استقلال را جریمه کرد.

img

گویا رئیس فدراسیون قفلی بر برگزاری انتخابات برخی هیات‌های استان‌ها زده و کلید آن را قورت داده است

حامد اخوان، رییس سابق هیات ژیمناستیک استان گلستان ، در واکنش به برگزار نشدن انتخابات هیات های ژیمناستیک استان‌ها در آستانه انتخابات فدراسیون ژیمناستیک واکنش نشان داد.

img

استقلال، رویِ هــوا!

باشگاه استقلال، چند سالی است که شرایط نابسامانی‌ را در بخش مدیریتی تجربه می‌کنند، حتی با وجود تعدد تغییرات در پُست مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این باشگاه، شرایط استقلال تغییر خاصی نکرده و روز به روز سوءمدیریت حاکم بر این تیم، معضلات بزرگتری را برای آبی‌پوشان پایتخت ایجاد می‌کند.

img

هشدار درمورد انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در برخی شهرستان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود مشاهده روند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید۱۹ در کشور، وضعیت بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در برخی شهرستان‌های با وضعیت قرمز، سویه‌های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

img

آزادراه‌هایی که نیمه تمام مانده اند!

با نزدیک شدن به پایان دولت دوازدهم، آزادراه‌های در حال تکمیل زیادی وجود دارند که از میزان تکمیل آن‌ها اطلاعاتی را بدست آورده ایم.

img

ناوگان مترو تهران در حال توسعه است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه این ناوگان در حال توسعه و پیشرفت است اعلام کرد: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ایستگاه های این ناوگان به ۱۶۱ ایستگاه خواهد رسید.

img

اطلاعیه پایگاه خبری «رستاخیز خبر»

پایگاه خبری رستاخیز خبر درخصوص نحوه فعالیت این رسانه، اطلاعیه ای منتشر کرد.