کدخبر: 9893 ۱۰:۴۵ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ سرویس: اجتماعی
عطایی خبر داد:

جشنواره لاله ها در نیمه دوم فروردین97 برگزار می شود

image

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از شروع رویش 250 هزار گل لاله در باغ گلهای پارک شهید چمران خبر داد و گفت: همزمان با فرا رسیدن نیمه دوم فروردین ماه 97 و آغاز جشنواره لاله، باغ گلها میزبان شهروندان و هموطنان از سراسرکشور می شود.

به گزارش  رستاخیزخبر؛ به نقل از روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج: حسین عطایی ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن فصل بهار، در نیمه دوم فروردین ماه سال آینده، جشنواره لاله های کلانشهر کرج از سوی این سازمان در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برگزار می شود.

وی  با بیان این خبر اظهار داشت:جشنواره لاله های کرج اتفاق شکوه مندی است که به همت مدیریت شهری کرج هر ساله در باغ گلهای بوستان شهید چمران برپا شده و شور و هیجان خاصی را به شهر و شهروندان می بخشد.
 
این مسئول  با اشاره به اینکه لاله گل ملی کشور ایران و سمبل شهادت افتخار آفرینان و ایثارگری های جوانان این مرز و بوم می باشد در راستای  ارج نهادن به حفظ اصالت این گل گفت: اهمیت به  این امر سبب شده جشنواره لاله ها در کرج به یکی از ابعاد مهم ایجاد رضایتمندی شهروندان تبدیل شود و سازمان همواره تلاش بر ارتقا در جشنواره و منظر آرایی در باغ گلها نماید.

عطایی با اشاره به اینکه لاله گلی ایرانی است و در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی را داراست، عنوان کرد: " لاله" یکی از گل‌های مهم ایرانیان در مراسم نوروز بوده که در کنار سمبل و نرگس نوید بهار را می دهد.
 
ایجاد طراحی های خاص و منحصر به فرد در جشنواره لاله ها

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ضمن اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری جشنواره لاله ها، افزایش زیبایی فضا و منظر شهر  و ایجاد روحیه در شهروندان در آغاز سال و فصل بهار است، افزود: امسال در جشنواره لاله ها شاهد طرح های خاص و منحصر به فردی خواهیم بود که با هدف جلب رضایت مردم از ابتدای کاشت لاله دراین  خصوص طراحی و برنامه ریزی شده است.

عطایی در پایان سخنان خود ضمن دعوت از مردم جهت حضور در جشنواره لاله های سال  97در نیمه دوم فروردین ماه  گفت: لاله ها امسال خیلی زود از خواب برخاسته اند و در آینده ای نزدیک در باغ گلها میزبان هموطنان از سراسر کشور خواهیم بود.


 انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات