کدخبر: 9837 ۱۶:۴۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ سرویس: اجتماعی
نوسازی بافت فرسوده «سوپر من» نمی‌خواهد!

حمایت از استارت‌آپهای نوسازی بافت فرسوده در تهران شکوفا

image

برای نخستین بار و در جریان « تهران شهر هوشمند» نشست هم‌اندیشی استارت‌آپهای نوسازی بافت فرسوده در منطقه 17 تهران با حضور محمدسالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و امیر محسنی شهردار منطقه 17 برگزار شد.

به گزارش رستاخیز خبر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، محمدسالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، سیدرضامیرصادقی مدیرعامل سازمان ‌نوسازی شهر تهران، سیدرضا قدیمی، مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران و امیر محسنی؛ شهردار منطقه17 میهمانان ویژه بزرگترین رویداد استارتاپی در نوسازی بافت فرسوده بودند تا در رویدادی منحصر به فرد در حمایت از استارت‌آپهای فعال در نوسازی بافت فرسوده همراه شوند.

محمدسالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حمایت از استارت آپهای نوسازی افزود: احیا و نوسازی بافت فرسوده چه ارتباطی با احداث ساختمان‌های جدید دارد؟! این اقدام نتیجه‌ای جز کاهش سرانه‌های خدماتی در پی نخواهد نداشت. مگر ما در تهران حدود ۵۰۰ هزار خانه خالی نداریم. چه نیازی به احداث ساختمان‌های جدید است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر با تاکید بر لزوم نوسازی بافت فرسوده گفت: نوسازی بافت فرسوده به صورت دستوری صورت نمی‌گیرد.نوسازی و احیای بافت فرسوده نیاز به توسعه درون‌زا دارد. نوسازی «سوپرمن» نمی‌خواهد و باید مردم را ترغیب کرد که خودشان برای احیا و‌نوسازی گام بردارند.

فردی، شهردار اسبق منطقه17 وعضو هیئت علمی دانشکده خوارزمی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت نوسازی گفت: هدف اصلی نوسازی بافت فرسوده این است که از بروز تلفات انسانی در هنگام زلزله و بحرانهای این چنینی جلوگیری شود.

احمد عندلیب استاد دانشگاه و صاحب‌نظر نوسازی بافت فرسوده علل عدم توازن در نوسازی بافت فرسوده شهری را در پنج علت خلاصه کرد و اجرای ده گام علمی و‌عملی را در تسریع و‌ ترغیب به نوسازی بافت فرسوده موثر دانست. وی از این ده گام به عنوان « ده فرمان نوسازی بافت فرسوده» نام برد.

گفتنی است دراین نشست ظرفیت و توانمندی استارت‌آپهای فعال در نوسازی بافت فرسوده با حضور رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران و جمعی از فعالین فعالین صنعت ساختمان سنجیده شد.


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)