کدخبر: 9002 ۱۲:۴۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ سرویس: سیاسی

آقای شهردار با این انتصابات آبروی اصلاح طلبان را به "نوک چوب زده ای"!

image

اول:

«زَشهَ نوک چو»! این یک ضرب المثل در فرهنگ زبان قوم لر است. معنای تحت‌اللفظی آن می شود «به نوک چوب زدن» و این مقصود را می رساند که «موضوعی را لقلقه و ورد زبان کرده است». این ضرب المثل که در فرهنگ عامه قوم لر کم کاربرد هم نیست، در موضوعات مختلفی مورد بهره قرار می گیرد. به ویژه در نقل موضوعی با محتوای "بردن آبرو و پایین آوردن ارزش های مادی و معنوی" که راوی با گفتن جمله «زَشهَ نوک چو» استعاره از آن دارد که آن قدر ورد زبان ها شده است که دیگر اعتبار خود را از دست داده.

اما چرا این ضرب المثل در ذهن نگارنده تداعی شده است، به دلیل برخی رویدادهای سیاسی - اجتماعی پر سروصدای این روزهای کشور است.

دوم:

از ماجرای "دختر خیابان انقلاب" طی روزهای گذشته نقل و خبرهای زیادی شنیده ایم،  جنبشی که با رهبری "مسیح علی نژاد" شکل گرفته و فرهنگ حجاب و عفاف ایران را به صورت سازمان یافته از سوی دشمنان نظام نشانه رفته است. فرهنگی که حتی قبل از اسلام در کشور مابین بانوان ریشه داشته است. علی حده  پس از نکوهش این جنبش، به این اشاره می کنیم که در جنبش دختر خیابان انقلاب پس از کشف حجاب، روسری به«نوک چوب زده» می شود. اما هدف از این کار را می توان لقلقه زبان کردن و بزرگنمایی این جنبش در بین مردم و در نهایت بی ارزش شمردن حجاب دانست. به تعبیری همان ضرب المثل در گویش لری در اینجا هم کاربرد دارد.

سوم:

دو مورد پیش را گفتیم تا برسیم به روند انتصابات شهردار منتسب لیست امید که این روزها در کلانشهر کرج ورد زبان هاست، «اصغر نصیری» در طول چهار ماه گذشته در انتخاب تیم مدیریت خود آنقدر خارج از دستگاه در ساز شهرداری نواخته است که شنیدن صدای دهل از دور هم خوش نیست! صدای ناکوک مدیریت شهری کرج نفیر همه شنوندگان را بلند ساخته. از اصلاح طلبان و حامیان امید گرفته تا..

آخرین شاهکار شهردار نصیری انتصاب "عزیز صدرنژاد" به عنوان مدیرکل حوزه شهرداری بود، صدرنژادی که در تیم علی ترکاشوند و شورای چهارم از "عزیز مصر" هم "عزیز" تر و در انتخابات پیشین در یکی از لیست های رقیب بود. روند انتصابات شهردار نصیری به گونه ای پیش می رود که روز به روز روند انتقادات به مدیریت شهری که با حمایت تمام و کمال جریان اصلاح طلبی در دوران انتخابات پیروز و جریان حاکم شده است بیش از پیش می شود. البته ای کاش همه آن انتقاد بود؛ چراکه انتقاد از سوی دلسوزان بس مغتنم است، اما تخریب های برخی جریان ها طی این روزها از انتقادات دلسوزان پیشی گرفته است. پروسه تخریبی که با هدف زیر سوال بردن جریان اصلاح طلبی شکل گرفته و به دنبال نشان دادن ضعف این جریان در مدیریت اجرایی شهر و کشور است.

متأسفانه عملکرد شهردار نصیری به عنوان شهردار اصلاح طلب بهانه ای برای جریان های تخریب گر شده است تا بتوان اینگونه قلمداد کرد که آقای شهردار و صد البته برخی اعضای شورای شهر کرج با عملکرد بد خود طی چهار ماه گذشته" آبروی جریان اصلاح طلبی را در کرج بر نوک چوب زده اند"!

و پایان:

 

باید متذکر شد، مدیران کنونی شهر کرج اجازه هر نوع رفتار و مدیریتی که بخواهند را ندارند! باید متذکر شد اینان به ویترین جریان سیاسی مظلوم اصلاح طلبی مبدل شده اند! خطای آن ها به پای همه این جریان نوشته می شود و تنها می توانیم امیدوار باشیم به گونه ای عمل کنند تا اعتماد مردم از این جریان سلب نشود. البته علاوه بر امیدوار بودن ناظر و مطالبه گر هم هستیم!.

*توحید وانشانی/ روزنامه نگار و سردبیر روزنامه دنیای هوادار و پایگاه خبری رستاخیز خبر

انتهای پیام/

 

 


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)