کدخبر: 8922 ۱۱:۵۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ سرویس: سیاسی

اندر حکایت فرماندار بزن بهادر گلپایگان

image

روز گذشته ویدیو تاسف باری از یک جلسه عمومی در شهرستان گلپایگان در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نه تنها دل اهالی قلم و رسانه را مکدر ساخت که دل هر بیننده ای را به درد آورد.

مهرداد تیموری- رستاخیزخبر؛ ماجرا از این قرار است، در جلسه ای با موضوع بازیافت که با حضور فرماندار گلپایگان برگزار می شد، هنگام سخنرانی یکی از حاضران، عکاس خبرنگاری که مشغول انجام وظیفه و تهیه عکس بود، به ناگاه جناب آقای فرماندار با لحنی تند و غضبناک، خبرنگار را مورد خطاب قرار داد و گفت، عکس من را نگیر!

خبرنگار که از نوع برخورد فرماندار تا حدودی شوکه شده بود سعی کرد با ملایمت به او بفهماند که این یک روال معمولی در جلسه عمومی است، ضمن اینکه از وی برای پوشش این جلسه دعوت شده است، اما در حالی که این رفتار غیرمتعارف حتی بقیه حاضران را نیز دچار حیرت کرده بود، جناب فرماندار به این مقدار نیز بسنده نکرد و با پرخاش و فریاد بر سر خبرنگار، سعی کرد به منظور ضرب و شتم، به سمت او حمله کند که دیگران مانع او شدند.

با این حال و در حالی که خبرنگار بازهم تلاش می کرد با لحنی آرام فرماندار را مجاب کند که رفتارش توهین آمیز است، فرماندار برای بار دوم با خشم و تشر شدیدتر و اینکه هم خودت و هم دوربینت را پرت می کنم بیرون، بازهم به طرف خبرنگار حمله ور شد که دوباره مانع او شدند.

خلاصه، برغم ادامه تواضع و کوتاه آمدن خبرنگار، جناب فرماندار گلپایگان با داد و فریاد و بکار بردن الفاظی چون بی خود کرده ای، بگیر بشین، هرکی می خواهی باش، بهت دستور می دهم عکس نگیر و ...  کماکان به این رفتار دون شان و عجیب خود ادامه می داد.

البته دیگر اعضا و بخصوص میزبان این جلسه بجای اینکه فرماندار را دعوت به آرامش و کنترل رفتار خود کنند، مدام از خبرنگار می خواستند که کوتاه بیاید و این در حالی بود که خبرنگار بسیار مودبانه و با متانت این جمله را تکرار می کرد که جناب فرماندار جلسه عمومی است و بنده حرفی نزده و کاری نکرده ام و این درست نیست که شما با خبرنگار اینگونه توهین آمیز برخورد می کنید.

اکنون همانگونه که جناب فرماندار گلپایگان در مقابل فروتنی و نجابت هرچه بیشتر این خبرنگار، جری تر و گستاخ تر شده و با نعره بر سر خبرنگار فریاد می کشید که حرف نزن، حرف نزن! ما نیز به عنوان اهالی رسانه، هیچ حرفی با این عالیجناب نداریم، چراکه او با این رفتار خود نشان داد که حتی برای شان و جایگاه حقوقی و معنوی فرماندار نیز هیچ حرمتی قایل نیست.

در عین حال اما، ویدئو تهیه شده از رفتار به شدت نامتعارف، غیرموجه و توهین آمیز عالیجناب فرماندار مقتدر! متکبر! مستکبر! و متفرعن گلپایگان، البته برخلاف وی شهرستانی با مردمانی مهربان، خونگرم و دوست داشتنی را با شرحی که داده شد، برای استاندار اصفهان، وزیر کشور و نیز رییس جمهوری، نمایندگان مردم در خانه ملت، دستگاه قضا و دیگر مسوولان رده بالای کشور ارسال و این بزرگان و گرامیان را به قضاوت درباره اینگونه رفتارهای اهانت آمیز با اهالی قلم و رسانه دعوت می کنیم.

ناگفته نماند، با تاکید بر جلب توجه افکار عمومی و مسوولان به روز و روزگار اصحاب رسانه و بی مهری و بی حرمتی به این قشر زحمتکش و پرتلاش، یادآور می شویم که ضمن همدلی و دلجویی از این خبرنگار نجیب، متین و مودب، بطور قطع و به اقتضای حرفه و مسوولیت رسانه ای خود، این رویداد و بخصوص نوع برخورد با رفتار تاسف بار و رقت انگیز جناب فرماندار گلپایگان را تا انتها مورد تعقیب و پیگیری قرار خواهیم داد، تا آشکار شود، پست و مقام ارجح است یا انسان و انسانیت؟

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)