کدخبر: 8634 ۱۴:۱۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ سرویس: اجتماعی
وقتی حیاط مدرسه به پارکینگ مجالس تبدیل می شود

تامین بودجه از هر راهی؟!

image

آموزش و پرورش نهادی است که همواره به عنوان مظهر و مرجع ترویج فرهنگ به شمار می رود اما این نهاد به بهانه درآمد زایی برای مدارس، اقداماتی انجام می دهد که چندان با فلسفه آموزش و پرورش همسان نیست.

راضيه شعبانى_ روزنامه دنياى هوادار ، در روزگار امروز، کمبود بودجه در آموزش و پرورش عاملی شده است تا در راستای جبران این کمبود راهکارهای مختلفی ارائه شود. این موضوع تا جایی پیش رفته است که بسیاری از مدارس آموزش و پرورش در مناطق مخلتلف کلانشهرها برای درآمدزایی مورد استفاده های جانبی قرار می گیرند که البته برخی از آنها با فلسفه آموزش و پرورش در تضاد است.

به عنوان نمونه از این مشکل می توان به یکی از مدارس در کرج اشاره کر، جایی که این مدرسه در شب ها به عنوان پارکنیگ تالار مجاور و در برخی موارد پارکینگ عمومی مورد استفاده قرار می گیردکه در مواردی اعتراض برخی دانش آموزان و اولیای آن ها را با عنوان مخاطره برای سلامت دانش آموزان به دنبال داشته است.

اما آیا اجاره دادن پارکینگ مدارس راه مناسبی برای تامین بودجه است؟ آیا نباید حرمت مدرسه به عنوان خانه دوم فرزندان کشور و محلی برای پرورش نسل آینده حفظ شود؟

مدیر یکی از این مدارس می گوید: تالاری که ماشین های خود را در مدرسه پارک می کند هیچگونه صحبتی با ما نکرده و هیچ مبلغی هم به دست ما نمی رسد!

 کمبود بودجه آموزش و پرورش و استفاده از دریافتی های تالار تنها علتی است که در ارتباط با این رویداد تاکنون مطرح شده است اما با وجود پاسخ مدیریت و معاونت این مدارس اینچنین به نظر نمی رسد، یا اینکه حداقل پولی به دست آنها نمی رسد.  

 کمبود بودجه آموزش پرورش و استفاده از دریافتی های تالارها تنها علتی است که در ارتباط با این رویداد تاکنون مطرح شده است اما با وجود پاسخ مدیریت و معاونت این مدارس اینچنین به نظر نمی رسد.

 از آنجایی که بسیاری از مدارس کشور حیاط مدرسه محلی را برای ورزش و سرگرمی دانش آموزان استفاده می کنند، ضرورت توجه به اینگونه مسائل بیشتر خودنمایی می کند، چراکه با ریختن مواد روغنی از ماشین ها در حیاط مدارس همواره خطر آسیب و زمین خوردن دانش آموزان در هنگام ورزش را بیشتر خواهد کرد.

در پایان می‌توان اینگونه قلمداد کرد که در دنیایی که آلودگی های هوا، کمبود بارش و مشکلات اجتماعی همگان و به ویژه دانش آموزان را تهدید می‌کند، سعی کنیم با حفظ حریم مدرسه محل امنی را برای پرورش دانش آموزان تامین کنیم.

 


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/31)
فراخوان
ساد 24
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
miss vanila
chatr sefid
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

انحلال ۸ شورا و سلب عضویت ۲۸۳ عضو شورای شهر

سخنگوی وزارت کشور گفت: در پرونده تعدادی از اعضای شورای شهر بابل، موضوع اساسا مرتبط با وظایف شورایی افراد نبوده لذا این پرونده‌ها در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.

img

پیروی از راه و روش شهدا یک اصل مدنظر است

 فرمانده انتظامی استان البرز گفت: هدف از برگزاری یادواره شهدا صرفاً برگزاری مراسم نیست بلکه پیروی از راه، رفتار، مقاومت، ایثار و بردباری شهدا به‌عنوان یک اصل مدنظر است.

img

عدم نظارت کافی بر انعقاد قراردادهای مدیریت پسماند کرج

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج از انعقاد چهار قرارداد در حوزه مدیریت پسماند با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان و گران بودن حمل زباله در کرج نسبت به پایتخت انتقاد کرد.

img

بسترهای گردشگری و اقامتی البرز تقویت می شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: این استان همواره پذیرای سرمایه گذاران داخلی و خارجی و میزبانی مسابقات ورزشی و... در سطوح ملی و بین المللی است. بنابراین باید امکانی برای اقامت و پذیرایی از مهمانان داشته باشد.

img

ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند

مسوول اجرایی یک موسسه انتشاراتی گفت: ناشران خصوصی سهمی از یارانه کاغذ ندارند و قوانین انگیزشی ناشران نیز به درستی در مورد آنان اجرا نمی شود.

img

صادرات ۷ قلم کالا ممنوع شد

صادرات هفت قلم کالا در راستای تنظیم بازار داخلی ممنوع شد.

img

افزایش ۸۰۰ هزار تومانی هزینه زندگی کارگران تأیید شد

خدایی گفت: در جلسه عصر دیروز کمیته مزد شورای عالی کار برای بررسی جبران کاهش قدرت خرید کارگران، مقرر شد پیشنهاد احیای "ستاد بن" برای تصویب نهایی به شورای عالی کار ارجاع شود. بعلاوه، نمایندگان هر سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت بر افزایش ۸۰۰ هزار تومانی هزینه‌های زندگی و تورم ۳۱ درصدی در این هزینه‌ها توافق کردند.

img

معرفی جاذبه‌های گردشگری البرز نیازمند همکاری شهرداری‌ها است

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان نیازمند همکاری شهرداری‌ها و اداره کل راه و شهرسازی هستیم.

img

صحبت‌های زلاتکو ایوانکوویچ بعد از برد مقابل الدحیل

صحبت‌های زلاتکو ایوانکوویچ در پاسخ به سوال مهدی تیموری، دبیر تحریریه روزنامه دنیای هوادار

img

تساوی ناامید کننده رم در خانه

روند ناامید کننده رم در رقابت های سری A ادامه دارد و این بار جالوروسی در خانه با تساوی متوقف شد.

img

اعلام موافقت رسمی AFC با تغییر زمان دیدار پرسپولیس - الدحیل

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام کرد که با تغییر زمان دیدار پرسپولیس برابر الدحیل موافقت کرده است.

img

تغییر زمان دیدار پرسپولیس و نساجی مازندران

کمیته مسابقات سازمان لیگ از تغییر زمان دیدار پرسپولیس و نساجی مازندران خبر داد.

img

اقدامات اجرایی هشتگانه مدیریت شهری جهت کنترل جمعیت آفت سفید بالک

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران جزئیات اقدامات هشت گانه به منظور کنترل آفت سفید بالک را اعلام کرد.

img

محدودیت به کارگیری بازنشستگان بیشتر شد

معاون رئیس جمهوری اعلام کرد که با وجود اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، تغییری در دستگاه‌های اجرایی که تاکنون مشمول قانون بوده‌اند، ایجاد نشده است.

img

نتایج کنکور ۹۷ اعلام شد/ ۴۱۳ هزار نفر قبول شدند

نتایج کنکور سراسری ۹۷ امروز ۲۰ شهریور ماه ۹۷ اعلام شد و تعداد ۴۱۳ هزار و ۸۴۴ نفر در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قبول شدند.

img

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان کرج منصوب شد

طی حکمی از سوی استاندار البرز، «حسین شریف کاظمی» به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کرج منصوب شد.