کدخبر: 7245 ۱۳:۱۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ سرویس: ورزشی
بنگ بنگ... بنگ!

شلیک لئو؛ مغز زیزو و یاران از کار افتاد

image

دویست و هفتادمین ال کلاسیکو برگزار شد. به عبارتی صد و هفتاد و پنجمین نبرد دو غول اسپانیایی در تاریخ «لالیگا» - بدون احتساب بازی‌های دوستانه، کوپا دل ری، لیگ قهرمانان و...- که با پیروزی مقتدرانه آبی اناری پوشان همراه بود. دیداری که نیمه نخست آن به‌ویژه در 30 دقیقه نخست با برتری نامحسوس – گاها محسوس - رئال مادرید همراه بود و آمار نیمه‌ی اول دیدار با 9 موقعیت گل رئال مادرید در برابر تنها 4 موقعیت گل بارسلونا، 51 درصد مالکیت توپ رئالی‌ها نیز مهر تأیید آن است.

امیررضا بیات ـ رستاخیزخبر؛  رفته رفته با پایان نیمه‌ی اول و آغاز نیمه‌ی دوم ورق کاملا برگشت. این به راحتی حتی از هایلایت‌های مسابقه و آمار آن مشخص است. 14 موقعیت گل از بارسلونا - 9 تا موقعیت صد در صد و در چهارچوب- که 3 تای آن به گل تبدیل شد در برابر تنها 5 موقعیت گل در نیمه‌ی دوم رئالی‌ها! مالکیت توپ 61 درصدی آبی اناری‌ها نیز نشان از تسلط توپ و میدان توسط آنها بود.

بارسلونا خیلی زود مزد شروع طوفانی‌اش در نیمه‌ی دوم را گرفت. آنها در نهمین دقیقه‌ی نیمه‌ی دوم توسط «لوییز سوارز» به گل رسیدند. بعد از این گل شاگردان والورده به استراتژی «بهترین دفاع، حمله است!» روی آورده و با فشار و حملات متعدد صاحب یک ضربه‌ی پنالتی شدند. هوای رئال پس از این خطا، با اخراج شماره‌ی دو «دنیل کارواخال» بیش از پیش ابری شد. «لیونل مسی» با یک ضربه محکم، به راحتی برای دومین بار دروازه‌ی رئالی‌ها را گشود و خیال هواداران‌شان و والورده را راحت‌تر کرد.

در کمال تعجب، در ادامه نیز روند بازی تغییر چندانی نیافت. «کریس رونالدو» که مرد بزرگ و محو شده‌ی این دیدار بود حتی مجال ثانیه‌هایی برای درخشش پیدا نکرد و همانگونه خاموش و کم فروغ تا پایان، به بازی ادامه داد. در مقابل او، «لیونل مسی» با حملات رئالی‌ها کمی بیشتر شده بود و ضد حملات برق آسای آبی اناری‌ها هم هر لحظه احتمال گل سوم برای آنها را بیشتر می‌کرد. کینگ لئوی بارسایی‌ها به آتش‌بازی خود ادامه داد و در نود و سومین دقیقه‌ی بازی آن را تکمیل کرد. حرکت طوفانی از کناره‌ها و پاس گل تماشایی و «بدون استوک!» «آلکس ویدال» تعـویض طلایی والورده و دروازه‌ی رئالی‌هایی که برای سومین بار فرو ریخت تا مغز و قلب زیزو و شاگردانش در این دیدار و ادامه‌ی فصل حسابی از کار بیفتد.

«دقت» و «نظم» کلیدواژه‌های ما از این ال کلاسیکو برای رسیدن به موفقیت هستند. کلیدهایی که بارسا به وفور از آن بهره‌مند بود و در مقابل رئال در این حیطه‌ی مهم بسیار ضعیف‌تر از رقیب دیرینه‌اش عمل کرد. نگاهی می‌اندازیم به آمار و جزئیات بیشتر در این مسابقه.

 مالکیت میدان در کل مسابقه، 55.2 در برابر 44.8 به نفع بارسلونا بود. بارسلونا در این دیدار در مجموع 520 پاس کوتاه و بلند رد و بدل کرد که این در برابر 383 پاس رئالی‌ها عدد بزرگی است. درصد دقت پاس‌ها هم تامل برانگیز است! آبی اناری‌ها با 137 پاس بیشتر از رئالی‌ها، 88 درصد دقت در پاس صحیح داشته‌اند، در حالی که این عدد در حالی‌ها 84 درصد است. بارسایی‌ها تنها یکبار در موقعیت «آفساید» در این دیدار قرار گرفتند که یکی دیگر از رموز موفقیت آنها در این مسابقه بی‌شک همین است. رمزی که برای جستجو در آن باز هم باید به همان کلیدواژه «دقت» رجوع کرد. دقتی که در رئالی‌ها به شدت پایین بود. آنها موقعیت‌های بسیار کمتری نسبت به بارسلونا ایجاد کردند اما 5 برابر بارسلونایی‌ها بیشتر در آفساید قرار گرفتند. این آمار گویای نکات مهمی است. در ضربات به سمت دروازه هم اوضاع به همین شکل است. 11 شوت در چهارچوب بارسلونا مقابل تنها 5 شوت در چهارچوب رئال مادرید.

ال کلاسیکوی شماره 270 هم به اتمام رسید. این بار با پیروزی مطلق آبی اناری‌ها. شاید به معنای قهرمانی زودهنگام آنها در لالیگا- شاید هم برای قضاوت زود باشد...- اما هرچه که بود، بارسلونا در این دیدار یک برنده مطلق به معنای واقعی بود.


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات