کدخبر: 7086 ۱۳:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ سرویس: سیاسی
در جلسه علنی امروز اتفاق افتاد؛

تشنج در مجلس به دلیل قطع میکروفن نقوی/ فحاشی نماینده اصلاح طلب

image

جلسه علنی امروز مجلس به دلیل حواشی نطق یک نماینده و قطع میکروفن یک نماینده دیگر، برای دقایقی با تشنج همراه شد.

رستاخیز خبر؛ در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نطق میان دستور محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران و واکنش نمایندگان به اظهارات وی و نحوه اداره جلسه نایب رئیس دوم مجلس، برای دقایقی باعث بروز تشنج در صحن مجلس شد.

صادقی در بخشی از نطقش که عمدتاً به موضوع فساد و مشکلات اداری اختصاص داشت، با طرح این سؤال که آیا ما نمایندگان عُصاره فضائل ملت هستیم، مدعی شد: ما عصاره فضائل شورای نگهبان هستیم؛ رد صلاحیت‌های شورای نگهبان حتماً از سر خیراندیشی و مصلحت است، اما مانع حضور افرادی شده است که جرأت مبارزه با فساد را داشته باشند.

پس از پایان نطق صادقی، سید علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر، درخواست وقت برای ارائه تذکر آئین‌نامه‌ای مطابق ماده ۷۹ آئین‌نامه را ارائه کرد و در سخنانش گفت: حرمت امامزاده را متولی آن باید نگه دارد؛ این ادبیات که مجلس عصاره شورای نگهبان است، یعنی چه؟ این حرف چقدر از منطق حقوقی و عقلانیت برخوردار است؟

وی افزود: اگر این‌طور باشد، آیا حضور شما در این جایگاه مشروعیت دارد و شرعاً حق مخالفت و موافقت و رأی‌ دادن را دارید!؟

این نماینده مجلس ادامه داد: وقتی سوگند می‌خوریم، یعنی پذیرفته‌ایم که نماینده مردم هستیم؛ بنابراین این ادبیات به نفع گوینده است و نه به نفع مردم؛ شورای نگهبان، مجلس و هر دستگاهی به وظایف خودش عمل می‌کند، هر چند ممکن است اشکالاتی هم باشد، اما چیزی نگوییم که باعث سوءاستفاده شود.

علی مطهری در پاسخ به این نماینده، ضمن پذیرش تلویحی تذکر او گفت: البته اینکه مجلس عصاره فضائل شورای نگهبان باشد، یعنی عصاره یک عده افراد فاضل و متقی است و این توهین نیست؛ هر چند تذکر شما وارد است.

پس از ادیانی، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین هم درخواست وقت برای ارائه تذکر مطابق ماده ۷۹ را داشت که علی مطهری با این توجیه که این تذکر یکبار مطرح شده، به وی اجازه سخن گفتن نداد، اما اصرار و اعتراض نقوی حسینی باعث شد تا میکروفن وی روشن شود.

نقوی حسینی در سخنانش خطاب به مطهری گفت: شما نایب رئیس مجلس هستید و باید طبق آئین‌نامه عمل کنید؛ شما باید حرف های نماینده را بشنوید و بعد درباره وارد بودن یا نبودن آن، اظهارنظر کنید.

وی افزود: این‌قدر مجلس را تضعیف نکنید و بگذارید نمایندگان حرفشان را بزنند؛ مجلس عصاره فضائل ملت است و اگر کسی آن را عصاره شورای نگهبان بداند، یعنی این مجلس عصاره فضائل ملت نیست.

در این هنگام مطهری به میانه سخنان نقوی آمد و با بیان اینکه این موضوع گفته شده است، میکروفن وی را قطع کرد.

نقوی حسینی هم به نشانه اعتراض مقابل جایگاه رفت و با عصبانیت خطاب به مطهری گفت: شما حق قطع میکروفن نماینده را ندارید، مطهری هم گفت شما همان حرف‌ها را تذکر دادید.

بالا گرفتن بحث میان مطهری و نقوی حسینی و عصبانیت نقوی باعث شد تا برخی نمایندگان از جمله احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه دور نقوی جمع شده و او را آرام کنند و به سمت صندلی‌اش هدایت کنند. اما در حالی که شرایط به سمت آرام شدن می‌رفت، ناگهان محمدرضا تابش عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس به سمت نقوی حسینی آمد و با فریاد خطاب به وی گفت «تو عصاره فضائل ملت هستی کثافت؟»

این وضعیت باعث شلوغ شدن فضای میانی مجلس و تشنج برای دقایقی شد، اما در نهایت با میانجی‌گری چند نماینده دیگر از جمله کوچکی‌نژاد، سبحانی‌فر و ساداتی‌نژاد، فضا آرام شد و مجلس دستور خود را از سر گرفت.


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/03/29)
یادداشت
فراخوان
ساد 24
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

«استاندار نجفی بازارمسگرها را تعطيل كرد»

محمدعلی نجفی با هوش بالا و تجربه مديريتی كسب شده از ميادين اقتصادی كه برعكس ميادين سياسی سره از ناسره زود شناخته می شود خيلي زود "پادزهر" مشكلات بوروكراسی استان البرز را شناخت و با قاطعيت تمام ولی بسيار ظريف اين "تومور" بدخيم و خطرناك يعنی شعارزدگی و تئوری محوری در دستگاههای اجرايی را كه سالها در كنار مغز و فرماندهی اجرايی البرز جا خوش كرده بود برداشت و خيلی واضح در نشست های رسمی استان به همه فهماند كه حرف اضافه ممنوع!! آنچه پیش روی شماست یادداشتی است از سعيد شفيعيان که با هم می خوانیم.

img

رییس جمهور و وزرا در سال گذشته چه تعداد تذکر کتبی دریافت کرده‌اند؟

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات کتبی نمایندگان در یک سال گذشته (سال دوم فعالیت مجلس دهم) ۲۹۱۲ عدد بوده، گفت که از این میان ۵۴۳ تذکر کتبی مربوط به رییس‌جمهور بوده است.

img

مراقب گل به خودی باشیم

 مشاور رئیس‌جمهوری کشورمان با پیامی فوتبالی به مخالفان توافق هسته‌ای کنایه زد.

img

نماینده خمینی‌شهر: اسلام به ما دستور داده است که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید

پس از آنکه رئیس سازمان اورژانس اجتماعی کشور خبر تلخ تجاوز به یک کودک افغانستانی ساکن خمینی‌شهر از سوی سه مرد را که گفته می‌شود ایرانی بوده‌اند، رسانه‌ای کرد،نامه‌‌ای در پایگاه اطلاع‌رسانی سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده این شهر منتشر شد که بسیاری را متعجب کرد و واکنش‌های فراوانی را برانگیخت.

img

صدها تن کاغذ بالکی وارد کشور شد/ تلاش برای ثبات در بازار کاغذ

یک هفته پس از تصمیم کارگروه کاغذ کشور برای تخصیص ارز ۳۸۰۰ تومانی به کاغذهای چاپ و تحریر، سرانجام صدها تُن کاغذ که واردکنندگان نتوانسته بودند از گمرک ترخیص کنند، به بازار تزریق شد.

img

روز دوم تجمع کارکنان دفاتر سهام عدالت/معترضان شب را در خیابان ماندند

جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور همراه با خانواده‌هایشان برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کردند.

img

میوه هم طلا شد

انواع میوه طی هفته های گذشته با افزایش قیمت مواجه شده و قیمت آن در بازار مصرف از خیابانی به خیابان دیگر و از مغازه‌ای به مغازه‌ دیگر متفاوت است که رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی می‌گوید این شرایط فقط برای بازار خرده‌فروشی نیست بلکه قیمت‌ها در بازار مرکزی میوه و تره‌بار هم، مثل طلا ساعتی تعیین می‌شود و نظارت مناسبی در این زمینه نیست.

img

امکان استعلام آنی چک فراهم شد

با اقدام بانک مرکزی در یکسان‌سازی ابعاد و ظاهر چک‌های بانکی و همچنین افزایش ضریب‌اطمینان چک‌های صادره در قالب سامانه صیاد، انتظار می‌رود در نیمه دوم امسال تعداد چک‌های برگشتی به نحو چشمگیری کاهش یابد و امکان استعلام آنی چک نیز فراهم می‌شود.

img

واکنش وزارت ورزش به توهین آمریکایی‌ها به والیبالیست‌های ایران

وزارت ورزش و جوانان رفتار مقامات آمریکایی در قبال تیم ملی والیبال ایران را محکوم کرد.

img

احسان حدادی دوباره در اوج/ پرتاب ۶۸ متری بعد از ۶ سال

پرتابگر المپیکی دیسک ایران در فصل جدید خود در سال ۲۰۱۸ رکوردهای خوبی را به ثبت رسانده و دوباره به روزهای اوج خود بازگشته است. او بعد از شش سال موفق به انجام پرتاب بالای ۶۸ متر شده است.

img

سانچس اولین اخراجی جام جهانی ۲۰۱۸

مدافع کلمبیا با دریافت کارت قرمز مستقیم در دیدار برابر ژاپن نخستین اخراجی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه لقب گرفت.

img

پایان کار رسمی علی کریمی با سپیدرود و تسویه حساب با کادر فنی

قرارداد فصل گذشته علی کریمی با تیم فوتبال سپیدرود رشت تسویه شد.

img

هشدارهای پلیس پایتخت در خصوص مراقبت از کودکان/ این نکات را خیلی جدی بگیرید!

مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد: کودکان خود را در مراکز خرید، تفریحی و خودرو تنها نگذارید و آنها را به حال خود رها نکنید.

img

حکم قاتل بنیتا در زندان رجایی شهر اجرا شد

حکم قصاص قاتل کودک هشت ماهه به نام بنیتا قلعه نویی، سحرگاه امروز اجرا شد.

img

واکنش شهرداری منطقه 22 به قطع درختان ورزشگاه آزادی

دهداری پور با تکذیب خبری مبنی بر قطع درختان محدوده استادیوم آزادی گفت: ما در این محدوده فضای سبز را گسترش داده‌ایم.

img

جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

زنی که پس از مسموم کرن همسرش با شیر موز او را در بشکه‌ای به آتش کشیده و رویش سیمان ریخته بود، دستگیر شد.