کدخبر: 613 ۱۵:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ سرویس: ورزشی
در نامه سرگشاده به معاون فرهنگی وزیر ورزش مطرح شد

اکنون که انجمن ورزشی نویسان به بلوغ رسیده است، انتظار می رود سره از ناسره مشخص شود

image

در نامه سرگشاده مجید سعیدی به معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان در آستانه انتخابات هیئت امنای انجمن ورزشی نویسان بر رفع مشکلات ورزشی نویسان و خبرنگاران و عکاسان ورزشی تأکید شد.

به گزارش رستاخیز خبر، مجید سعیدی طی نامه ای سرگشاده در آستانه انتخابات هیئت مدیره انجمن ورزشی نویسان ایران به عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان خواستار توجه هرچه بیشتر مسئولان به ورزشی نویسان کشور شد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دو دهه جنابعالی که همواره موجب قوام و وحدت این انجمن و البته استمرار و حیات آن با مشقات فراوان بوده اید، با توجه به انتخابات پیش رو، شایان ذکر است اداره انجمن ها همواره به دلیل عدم پشتوانه و توان مالی، سخت و طاقت فرسا بوده و از سوی دیگر انتظارات بالاست. بی تردید مساعدت های شما قابل تقدیر است. ضمن آنکه حضور میثم آبادی نیز در دوره های اخیر قوام بیشتری به این انجمن داده است که بی تردید موجب مباهات و قابل ستایش است. لیکن با توجه به راهکاری که پیش از این ارایه کردم، پرهیز از انتخابات مهندسی و ممانعت از حضور برخی افراد ذی نفوذ در میان اهالی مطبوعات، صرف حضور و بهره مندی از عنوان هیأت رئیسه در طول عضویت جز حضور در جلسات انجمن، کمترین اثر و تلاش را در راستای دستیابی به اهداف انجمن و تسهیل خدمات به اعضای انجمن داشته و اگر نباشد تلاش امثال میثم آبادی، جنابعالی و یا کسانی که حقیقتا ایرادات وارده به عملکرد نه در بیان که به‌طور واقعی ملموس است و مشخصا باید فضایی را در آستانه انتخابات فراهم نمود که افراد ذی نفوذ که امکان استفاده فکری و خدماتی آن‌ها از میزان نفوذشان در دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، و ... فراهم است، بهره‌مند شد که این مهمشان هیات رییسه را نه تنها ارتقا خواهد بخشید که مسلما خدمات ارزنده تری از میزان نفوذ آنها به سود اعضای انجمن می توان بهره گرفت.

خوب می دانید از این دست افراد در میان اعضای محترم کم نداریم و وظیفه شما و میثم آبادی است که از آن‌ها دعوت به حضور شود نه این که آن‌ها کنار بنشینند و صرفا نظاره گر باشند. علت اینکه آن عزیزان کنار گود هستند این است که فضای حاکم بر انجمن و البته انتخابات در عمل بسته منحصر به گروه و همفکران خاص شده که سناریوی انتخابات را همان‌طور که عرض کردم مهندسی‌شده و خاص تدوین می‌نمایند_طراحی ضمنی و ذهنی_که فرد دلخواه سناریست ورود نمايد که قطعاً خدمات وی بر کسی پوشیده نیست بلکه قابل احترام برای همه ماست لیکن چون نگاه یک‌سویه شده لذا این ایراد است.

به‌هرحال انتظار این است پس از قریب دو دهه از عمر انجمن که از ابتدای آن در جریان نحوه تشکیل و ممارست و تلاش همه دوستان و عزیزان به هیات امنا انجمن، اینک به مرحله ای از بلوغ رسیده که انتظار میرود سره از ناسره را تمیز دهد و از خادمین واقعی بهره مند گردد.

شما اکنون در مسئولیت بسیار خطیر معاونت فرهنگی وزارت ورزش، انجام وظیفه می کنید که موجب مباهات و سربلندی همه دوستان و هم صنفان مطبوعاتی قرار دارید.

تردید نیست این مسئولیت و پیشینه حضرتعالی در حوزه مطبوعات به ویژه مطبوعات ورزشی و کارکردهای مؤثرتان در جهاد دانشگاهی شاخص های کلیدی در ارائه تحلیل پیرامون فضای حاکم بر مطبوعات ورزشی «میزان کارکرد و تأثیرشان متاثر از حجم فروش و مخاطب پذیری در فضای کنونی جامعه که گریز از مطالعه نوشتاری شده و وضعیت معیشت اهالی نویسندگان و عکاسان» می باشید. بنابراین اهتمام ویژه ای را طلب می کند و این انتظار کوچکی از دوست دیرینه ام است که حتم دارم خواست بسیاری از اعضای انجمن است که در طول ادوار گذشته حتی برای یک بار از صاحبان اندیشه و قلم دعوت نکردید که حرف آنها را بشنوید. حداقل این بار در آستانه انتخابات بشنوید.

مهمتر از این همدردی با صاحبان رسانه نوشتاری است که گروه اعظم فعالان انجمن در گروه فعالیت و حیات آنهاست. به عنوان مثال برای یکبار مسولان روزنامه های ورزشی که متاسفانه روزنامه های آن ها بنا به دلایل فراوان اکنون منتشر نمی شود و عده ای از همین اعضای انجمن از آن طریق ارتزاق می کردند و متاسفانه به بیکاران جامعه مطبوعات اضافه شده اند، دعوت به عمل آورید و ضمن همدردی با آنان قدمی برای رفع مشکل آن‌ها بردارید؟ متأسفانه یکسری نظیر ناصر احمدپور و عباس عبدالملکی دق کردند و از میان ما رفتند که الحق سرمایه های انسانی این صنف بودند یا امثال روزنامه 90، جهان فوتبال، استقلال جوان و ده‌ها هفته‌نامه ورزشی هم سرنوشت نامعلومی یافتند.

قبول دارم نحوه عملکرد و مدیریت و ده‌ها دلیل دیگر در انحطاط  و ورشکستی آن‌ها بی‌تأثیر نبوده اما به دلیل آگاهی انجمن از وضعیت اسفبار آن‌ها این حداقل انتظاری بود که با دعوت از کارگزاران آن‌ها و در نشست‌های تخصصی و کارشناسی ضمن همفکری می‌شد و این امکان فراهم است به برون‌رفت آن‌ها از بن‌بست‌های خودساخته مساعدت  نمود. همچنین تسری آن به فرد اهالی قلم که سرمایه‌های اصلی انجمن به شمار می‌روند. اینکه انجمن در جهت شناخت از وضعیت آن‌ها برنیامده عیب است.

قبول که انجمن سازوکار مددکارانه ندارند و از ظرفیت و پتانسیل آن برخودار نیست اما مگر اعضای انجمن نامحدود است که امکان آن وجود نداشته باشد؟

انجمنی که فعالیت آن البته نامنصافه و از دید عوام به صدور کارت و دریافت آرم ترافیک خلاصه شده، آیا امکان بررسی سطحی را نداشت.

 

این ها و نظایر آن است که باید با همت و ممارست در پاسخ به آنها راهکاری اتخاذ نمود. صرف کمیت آماری نباید معیار سنجش انجمن قرار گیرد.

خبرنگار32901
برچسب‌ها

http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

بانک سپه
دیجی کالا
دکتر علیخانی
مهر
دكتر عليخاني
پیشخوان روزنامه (96/07/25)
یادداشت
خورشید نت
روزنامه دنیای هوادار
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

سه روایت از یک کناره گیری

تعیین ریاست جدید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حساسیت‌هایی همراه شده است، از یک سو سید هادی خامنه‌ای قصد پذیرش این مسئولیت را ندارد اما برای آنکه این مسئله تعبیر به بروز اختلاف جدید در میان اصلاح‌طلبان نشود، رایزنی‌هایی با او در حال انجام است.

img

جایگاه البرز در کسب و کار، غیرقابل قبول است

نجفی با ابراز نارضایتی از فضای کسب‌وکار استان گفت: فضای کسب و کار استان البرز در جایگاه ۲۹ کشوری است که این جایگاه زیبنده این استان نیست.

img

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر الهلال

تیم فوتبال پرسپولیس با ترکیبی متفاوت در بازی برگشت به مصاف الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌رود.

img

محدودیتی برای انتخاب وزیر زن نیست

سرپرست وزارت علوم گفت: اصلا نگاه شخصیت‌های آموزش عالی به انتخاب شدن برای قرار گرفتن در جایگاه وزارت این نیست که بخواهند شانسی برای خود قائل باشند یا بخواهند شانس خودشان را افزایش دهند.

img

رتبه رقابت پذیری اقتصاد ایران هفت پله بهبود یافت

معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد درباره شاخص رقابت‌پذیری در سال 18- 2017 میلادی را ترجمه و منتشر کرده است

img

نمایشگاه تلکام افتتاح شد

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام) امروز توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

img

حذف کامل قبوض کاغذی تلفن ثابت تا پایان سال

معاون شرکت مخابرات ایران از حذف قبوض کاغذی به طور کامل تا پایان سال جاری خبر داد.

img

جریمه 900 میلیونی برای قاچاقچی 4 تن گردو

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از ضبط محموله 4 تن گردوی قاچاق و محکومیت 900 میلیون ریالی متهم پرونده خبر داد.

img

برانکو: اگر الهلال را ببریم، شک نکنید پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با توجه به نتیجه دیدار رفت، فردا روز جدیدی برای پرسپولیس است و باید مقابل الهلال پیروز شویم.

img

ملی‌پوشان ساحلی امشب راهی اندونزی می‌شوند

تیم‌های ملی الف و ب والیبال ساحلی ایران امشب (دوشنبه شب) برای حضور در تور آسیایی اندونزی راهی این کشور می‌شوند.

img

اکسین همچنان شکست ناپذیر در خانه/ تساوی اکسین البرز و مس رفسنجان

در چارچوب رقابت‌های هفته نهم لیگ دسته اول فوتبال کشور، دو تیم اکسین البرز و مس رفسنجان به نتیجه مساوی دست یافتند.

img

بابک زنجانی: پول دارم، ولی یک ریال هم نمی‌دهم!

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده موسوم به فساد نفتی به پایان رسید.

img

بلیت 2 میلیونی مسیر مشهد ـ نجف

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان خراسان رضوی فروش بلیت 2 میلیونی در مسیر مشهد ـ نجف را غیرقانونی اعلام کرد.

img

86 درصد از پرمصرف ترین اقلام آرایشی، قاچاق هستند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: 3 قلم پرمصرف لوازم آرایشی، رژ لب، مداد چشم و لاک ناخن بوده که در استان بین 84 الی 86 درصد آنها در بازار غیرمجاز و قاچاق هستند.

img

۶ دانشگاه ایرانی در بین ۸۰۰ موسسه برتر جهان قرار گرفتند

بر مبنای اعلام نظام رتبه‌بندی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، ۶ دانشگاه ایرانی در بین ۸۰۰ موسسه برتر دنیا طبق رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند.

img

درباره انتشار املاک نجومی گفتم منتشر نکنید تا بررسی شود

شهردار تهران جزییات افشای اسناد املاک نجومی را تشریح کرد و گفت: بنده موافق انتشار گزارش در آن زمان نبودم و معتقد بودم باید پاسخ شهرداری بیاید و در صورتی که قانع کننده نبود بعد منتشر شود.