کدخبر: 3456 ۱۰:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ سرویس: سیاسی
دانشگاه خوارزمی برگزار می‌کند؛

رازهای ارتباط کاریزماتیک با زبان بدن

image

از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز، رازهای ارتباط کاریزماتیک با زبان بدن بررسی می‌شود.

به گزارش رستاخیز خبر به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، جمشید ندافی شیرذیلی، رئیس اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی البرز گفت: بشر پیش از آن‌که  قدرت تولید اصوات را در نزد خود یافته باشد به قدرت ایماء، اشاره، توان حرکتی، نشان دادن حالات، عواطف و احساسات خود پی برده بود و نیز به تسلط خویش در رسم و ترسیم آنچه در ذهن داشت، آگاه بود.

وی افزود: تمامی مردم جهان در غم، شادی، درد، رنج و احساسات خوشایند، فارغ از تفاوت‌های زبانی، تقریباً واکنش‌هایی شبیه هم دارند. به گونه‌ای که در قبال آثاروعوامل دردآور، ناله و گریه می‌کنند و در برخورد با رخدادهای فرح‌بخش می‌خندند، کف می‌زنند و پایکوبی می‌کنند، این رفتار آدمی بین همه اقوام و زبان‌ها مشترک است؛ بنابراین حرکت بدن وسعت فراگیری در رفتار بین آدمیان دارد.

 این مسئول یادآور شد: از آنجا که آشنایی با مهارت‌های ارتباطی و تسلط به آن یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت افراد جامعه می‌باشد، نداشتن مهارت ارتباطی موثر و ابراز وجود به اقداماتی همچون گوشه‌گیری، پرخاشگری و ... منجر خواهد شد؛ بنابراین تجهیز افراد جامعه به خصوص دانشجویان به مهارت‌های ارتباطی می‌تواند موجب ایجاد اعتماد به نفس، خلاقیت، امیدواری، احترام و تعامل بهتر با دیگران و ایجاد پنداره مثبت به محیط زندگی شود.

ندافی تصریح کرد: ارتباط کلامی که با نوشتن یا سخن گفتن انجام می‌شود تنها 7 درصد از ارتباطات آدمی را شکل می‌دهد و 93 درصد دیگر این ارتباط به وسیله مهارت‌های غیرکلامی و زبان بدن انجام می‌شود. ارتباط غیرکلامی شامل لحن، زیر و بمی و میزان صدا، ژست‌ها و حرکات بدن یعنی چشم، دست، پا و صورت، حالت ایستادن، لباس و نوع پوشش و فاصله میان افراد می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به اهداف و نتایج کاربردی این نشست‌ها برای بهره‌مندان گفت: در این نشست‌ها اهدافی نظیر پی بردن به صدق و کذب بودن پیام‌های کلامی با استفاده از پیام‌های غیرکلامی شخص گوینده، آموختن شیوه ابراز وجود در تعاملات با زبان بدن، داشتن فن بیان مؤثر با بهره‌گیری از زبان بدن و کسب توان ارائه بهتر در سخنرانی‌ها با بکارگیری زبان بدن دنبال خواهد شد.

ندافی در خاتمه عنوان کرد: سلسله نشست‌های «رازهای ارتباط کاریزماتیک با زبان بدن» با ارائه دکتر سیدعیدالله قاسم‌تبار، عضو هیئت علمی گروه روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی روزهای دوشنبه از ساعت 18 الی 20 در سالن الغدیر دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی در کرج برگزار خواهد شد که نخستین جلسه این نشست‌ها از دوشنبه 24 مهر ماه آغاز می‌شود.

 


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات