کدخبر: 3348 ۱۸:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ سرویس: اجتماعی
در احوالات شهردار مشکین دشت؛ وقتی خادم مردم دهان به بی‌احترامی باز می‌کند

آقای شهردار، لطفا نه نگو برو..!

image

در پی بی احترامی شهردار مشکین دشت به کارگران خدوم شهرداری، به رسم ادب از آقای شهردار می خواهیم بجای تسویه کارگران معترض به عدم دریافت حقوق، خود کسوت شهرداری را رها کرده و برای تسویه استعفا دهد.

به گزارش رستاخیز خبر- تیلدا حسینی؛ فضای مجازی محاسن و معایب فراوانی دارد، در بدبینانه‌ترین شکل ممکن اگر تنها یک حسن داشته باشد، این است که خبر یا اتفاقی نیست که از انظار پنهان شود. شاید قبل از ورود این اپلیکشین‌ها به زندگی ما همه چیز در هاله‌ای از ابهام یا نهایتاً شایعه‌ای زودگذر رد و بدل می‌شد ولی با ورود جامعه به دورهٔ جدید، در فضای مجازی تقریبا خبری نیست که از تیر رس نگاه منتقد مردم دور بماند.

در روزهای اخیر خبر و فیلم ناخوشایندی در  فضای مجازی به ویژه در میان مردم البرز دست به دست شد که بار دیگر اصل کرامت کارمندان را مورد توجه مجدد قرار داد. در پی هتک حرمت و بی‌احترامی شهردار مشکین دشت نسبت به کارمندان زحمت‌کش شهرداری ویدئویی منتشر شد که در حین لحظات ناگوار درگیری لفظی بین شهردار و کارمندانی که به نشانه اعتراض به عدم پرداخت حقوق تجمع کرده بودند، ثبت و منتشر شد. آنچه مایه تکدر شهروندان شد، این بود که شهردار از ادبیات ناخوشایند و تفاخر آمیزی نسبت به کارمندان خدوم شهرداری استفاده کرد که مایه تأسف است. در بخشی از این فیلم کوتاه شهردار با لحن تندی خطاب به یکی از کارمندان گفت: «شما دست من رو بوسیدید تا استخدامتان کنم! حالا هم بروید تسویه!» هر چه فکر می‌کنیم به کنه این همه غرور و نخوت ناشی از نشستن بر صندلی و جایگاه یک مسئول پی نمی‌بریم. یعنی تغییر در یک سمت و جابه‌جایی در عناوین یک انسان، می‌تواند این همه سبب تغییر در منش انسانی یک فرد شود تا بدانجا که مرتکب چنین بی‌احترامی شود که بسیاری در اعتراض به این نوع کلام اعلام کردند که «در عزل چنین مدیری تعلل نشود.»

در این دوره که تحریم‌ها موقعیت اقتصادی خانواده‌های متوسط  را نیز لغزنده کرده است، آیا رواست که در اعتراض به حقوق پرداخت نشده کارگران شهرداری با لحن توهین‌آمیزی خطاب شود که «در این شهر کارگر فراوان است نمی‌توانید این شرایط را تحمل کنید، تسویه کنید!»

شهردار محترم، با کمال ادب و احترام بهتر نیست به رأی مردم و منتخبین آن‌ها در شورای شهر کمی احترام بگذارید و با دیدی منصفانه‌تر به جایگاه خود بنگرید و از خود بپرسید که چه کسی شما را بدین جایگاه دعوت کرد، وقتی گمنام بودید؟ به جز مردمی که با شور و امید در این انتخابات شرکت کردند چه کسی در این حد از قدرت برخوردار است که به حکومتی اقتدار بخشد؟ و چه کسی قادر است این اقتدار و شکوه را از ملتی بگیرد که هر یک خود جهانی شور و شعور است و مباد روزی که به این شعور توهین شود.

در روزهای خوش انتخابات که این شهر با وعده‌های رنگارنگ در التهاب تغییر می‌سوخت، چه کسی بود که زمام امور را به دست شما سپرد تا التیامی بر این التهاب باشید؟ چه شد که زود سخن پیر دانای این کشور را فراموش کردید که «مردم ولی نعمت ما هستند» و حال سخن از دست‌بوسی و لحن تفاخرآمیزی را می‌بینیم و می‌شنویم که نشان از ضعف نفس است.

این مردم دلخوش به مرام و مسلک جوانمردانه مولی‌الموحدین امید به زمامداری امین و رحیم داشتند که دردآشنای مردمی باشد که مدت هاست به دلیل زیر خط فقر بودن، رو به فراموشی رفته‌اند غافل از اینکه بعضی از افرادی که به عنوان زمامدار امور و به رأی همین مردم تکیه بر قدرت داده‌اند این قدرت را نه به خواست خداوند و نه به همت ملت که نتیجه میراث پدری و یا شاید ژن خوب می‌دانند!

ما به رسم ادب نه به رسم ناخوشایندی که این روزها باب شده است، ‌از شما تقاضا داریم قبل از این که افکار عمومی جامعه شما را از مسئولیت خلع نماید، در حق آن کودکی که هنوز با افتخار از شغل آبرومند پدر یاد می‌کند، لطف کنید و با این ملت تسویه کنید و «استعفاء» دهید. چرا که اگر وضع به همین منوال باشد ممکن است کودکان بسیاری در این شهر در قبال پاسخ شغل پدر، سکوتی کنند که از هر فریاد مظلومیتی کر کننده‌تر است.

قابل ذکر است که مهندس «محبوب فروزنده» شهردار محترم مشکین‌دشت در قبال اعتراض مردم به این رفتار ناشاسیت، طی ویدئویی از بی‌احترامی صورت گرفته عذرخواهی کرد و قول داد در اولین فرصت ممکن حقوق معوقه کارمندان پرداخت شود. اما چه سود گرچه آب رفته باز آيد به رود، ماهي بيچاره اما مرده بود.

 

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/03/29)
یادداشت
فراخوان
ساد 24
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

«استاندار نجفی بازارمسگرها را تعطيل كرد»

محمدعلی نجفی با هوش بالا و تجربه مديريتی كسب شده از ميادين اقتصادی كه برعكس ميادين سياسی سره از ناسره زود شناخته می شود خيلي زود "پادزهر" مشكلات بوروكراسی استان البرز را شناخت و با قاطعيت تمام ولی بسيار ظريف اين "تومور" بدخيم و خطرناك يعنی شعارزدگی و تئوری محوری در دستگاههای اجرايی را كه سالها در كنار مغز و فرماندهی اجرايی البرز جا خوش كرده بود برداشت و خيلی واضح در نشست های رسمی استان به همه فهماند كه حرف اضافه ممنوع!! آنچه پیش روی شماست یادداشتی است از سعيد شفيعيان که با هم می خوانیم.

img

رییس جمهور و وزرا در سال گذشته چه تعداد تذکر کتبی دریافت کرده‌اند؟

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات کتبی نمایندگان در یک سال گذشته (سال دوم فعالیت مجلس دهم) ۲۹۱۲ عدد بوده، گفت که از این میان ۵۴۳ تذکر کتبی مربوط به رییس‌جمهور بوده است.

img

مراقب گل به خودی باشیم

 مشاور رئیس‌جمهوری کشورمان با پیامی فوتبالی به مخالفان توافق هسته‌ای کنایه زد.

img

نماینده خمینی‌شهر: اسلام به ما دستور داده است که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید

پس از آنکه رئیس سازمان اورژانس اجتماعی کشور خبر تلخ تجاوز به یک کودک افغانستانی ساکن خمینی‌شهر از سوی سه مرد را که گفته می‌شود ایرانی بوده‌اند، رسانه‌ای کرد،نامه‌‌ای در پایگاه اطلاع‌رسانی سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده این شهر منتشر شد که بسیاری را متعجب کرد و واکنش‌های فراوانی را برانگیخت.

img

صدها تن کاغذ بالکی وارد کشور شد/ تلاش برای ثبات در بازار کاغذ

یک هفته پس از تصمیم کارگروه کاغذ کشور برای تخصیص ارز ۳۸۰۰ تومانی به کاغذهای چاپ و تحریر، سرانجام صدها تُن کاغذ که واردکنندگان نتوانسته بودند از گمرک ترخیص کنند، به بازار تزریق شد.

img

روز دوم تجمع کارکنان دفاتر سهام عدالت/معترضان شب را در خیابان ماندند

جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور همراه با خانواده‌هایشان برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کردند.

img

میوه هم طلا شد

انواع میوه طی هفته های گذشته با افزایش قیمت مواجه شده و قیمت آن در بازار مصرف از خیابانی به خیابان دیگر و از مغازه‌ای به مغازه‌ دیگر متفاوت است که رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی می‌گوید این شرایط فقط برای بازار خرده‌فروشی نیست بلکه قیمت‌ها در بازار مرکزی میوه و تره‌بار هم، مثل طلا ساعتی تعیین می‌شود و نظارت مناسبی در این زمینه نیست.

img

امکان استعلام آنی چک فراهم شد

با اقدام بانک مرکزی در یکسان‌سازی ابعاد و ظاهر چک‌های بانکی و همچنین افزایش ضریب‌اطمینان چک‌های صادره در قالب سامانه صیاد، انتظار می‌رود در نیمه دوم امسال تعداد چک‌های برگشتی به نحو چشمگیری کاهش یابد و امکان استعلام آنی چک نیز فراهم می‌شود.

img

واکنش وزارت ورزش به توهین آمریکایی‌ها به والیبالیست‌های ایران

وزارت ورزش و جوانان رفتار مقامات آمریکایی در قبال تیم ملی والیبال ایران را محکوم کرد.

img

احسان حدادی دوباره در اوج/ پرتاب ۶۸ متری بعد از ۶ سال

پرتابگر المپیکی دیسک ایران در فصل جدید خود در سال ۲۰۱۸ رکوردهای خوبی را به ثبت رسانده و دوباره به روزهای اوج خود بازگشته است. او بعد از شش سال موفق به انجام پرتاب بالای ۶۸ متر شده است.

img

سانچس اولین اخراجی جام جهانی ۲۰۱۸

مدافع کلمبیا با دریافت کارت قرمز مستقیم در دیدار برابر ژاپن نخستین اخراجی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه لقب گرفت.

img

پایان کار رسمی علی کریمی با سپیدرود و تسویه حساب با کادر فنی

قرارداد فصل گذشته علی کریمی با تیم فوتبال سپیدرود رشت تسویه شد.

img

هشدارهای پلیس پایتخت در خصوص مراقبت از کودکان/ این نکات را خیلی جدی بگیرید!

مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد: کودکان خود را در مراکز خرید، تفریحی و خودرو تنها نگذارید و آنها را به حال خود رها نکنید.

img

حکم قاتل بنیتا در زندان رجایی شهر اجرا شد

حکم قصاص قاتل کودک هشت ماهه به نام بنیتا قلعه نویی، سحرگاه امروز اجرا شد.

img

واکنش شهرداری منطقه 22 به قطع درختان ورزشگاه آزادی

دهداری پور با تکذیب خبری مبنی بر قطع درختان محدوده استادیوم آزادی گفت: ما در این محدوده فضای سبز را گسترش داده‌ایم.

img

جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

زنی که پس از مسموم کرن همسرش با شیر موز او را در بشکه‌ای به آتش کشیده و رویش سیمان ریخته بود، دستگیر شد.