کدخبر: 3348 ۱۸:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ سرویس: اجتماعی
در احوالات شهردار مشکین دشت؛ وقتی خادم مردم دهان به بی‌احترامی باز می‌کند

آقای شهردار، لطفا نه نگو برو..!

image

در پی بی احترامی شهردار مشکین دشت به کارگران خدوم شهرداری، به رسم ادب از آقای شهردار می خواهیم بجای تسویه کارگران معترض به عدم دریافت حقوق، خود کسوت شهرداری را رها کرده و برای تسویه استعفا دهد.

به گزارش رستاخیز خبر- تیلدا حسینی؛ فضای مجازی محاسن و معایب فراوانی دارد، در بدبینانه‌ترین شکل ممکن اگر تنها یک حسن داشته باشد، این است که خبر یا اتفاقی نیست که از انظار پنهان شود. شاید قبل از ورود این اپلیکشین‌ها به زندگی ما همه چیز در هاله‌ای از ابهام یا نهایتاً شایعه‌ای زودگذر رد و بدل می‌شد ولی با ورود جامعه به دورهٔ جدید، در فضای مجازی تقریبا خبری نیست که از تیر رس نگاه منتقد مردم دور بماند.

در روزهای اخیر خبر و فیلم ناخوشایندی در  فضای مجازی به ویژه در میان مردم البرز دست به دست شد که بار دیگر اصل کرامت کارمندان را مورد توجه مجدد قرار داد. در پی هتک حرمت و بی‌احترامی شهردار مشکین دشت نسبت به کارمندان زحمت‌کش شهرداری ویدئویی منتشر شد که در حین لحظات ناگوار درگیری لفظی بین شهردار و کارمندانی که به نشانه اعتراض به عدم پرداخت حقوق تجمع کرده بودند، ثبت و منتشر شد. آنچه مایه تکدر شهروندان شد، این بود که شهردار از ادبیات ناخوشایند و تفاخر آمیزی نسبت به کارمندان خدوم شهرداری استفاده کرد که مایه تأسف است. در بخشی از این فیلم کوتاه شهردار با لحن تندی خطاب به یکی از کارمندان گفت: «شما دست من رو بوسیدید تا استخدامتان کنم! حالا هم بروید تسویه!» هر چه فکر می‌کنیم به کنه این همه غرور و نخوت ناشی از نشستن بر صندلی و جایگاه یک مسئول پی نمی‌بریم. یعنی تغییر در یک سمت و جابه‌جایی در عناوین یک انسان، می‌تواند این همه سبب تغییر در منش انسانی یک فرد شود تا بدانجا که مرتکب چنین بی‌احترامی شود که بسیاری در اعتراض به این نوع کلام اعلام کردند که «در عزل چنین مدیری تعلل نشود.»

در این دوره که تحریم‌ها موقعیت اقتصادی خانواده‌های متوسط  را نیز لغزنده کرده است، آیا رواست که در اعتراض به حقوق پرداخت نشده کارگران شهرداری با لحن توهین‌آمیزی خطاب شود که «در این شهر کارگر فراوان است نمی‌توانید این شرایط را تحمل کنید، تسویه کنید!»

شهردار محترم، با کمال ادب و احترام بهتر نیست به رأی مردم و منتخبین آن‌ها در شورای شهر کمی احترام بگذارید و با دیدی منصفانه‌تر به جایگاه خود بنگرید و از خود بپرسید که چه کسی شما را بدین جایگاه دعوت کرد، وقتی گمنام بودید؟ به جز مردمی که با شور و امید در این انتخابات شرکت کردند چه کسی در این حد از قدرت برخوردار است که به حکومتی اقتدار بخشد؟ و چه کسی قادر است این اقتدار و شکوه را از ملتی بگیرد که هر یک خود جهانی شور و شعور است و مباد روزی که به این شعور توهین شود.

در روزهای خوش انتخابات که این شهر با وعده‌های رنگارنگ در التهاب تغییر می‌سوخت، چه کسی بود که زمام امور را به دست شما سپرد تا التیامی بر این التهاب باشید؟ چه شد که زود سخن پیر دانای این کشور را فراموش کردید که «مردم ولی نعمت ما هستند» و حال سخن از دست‌بوسی و لحن تفاخرآمیزی را می‌بینیم و می‌شنویم که نشان از ضعف نفس است.

این مردم دلخوش به مرام و مسلک جوانمردانه مولی‌الموحدین امید به زمامداری امین و رحیم داشتند که دردآشنای مردمی باشد که مدت هاست به دلیل زیر خط فقر بودن، رو به فراموشی رفته‌اند غافل از اینکه بعضی از افرادی که به عنوان زمامدار امور و به رأی همین مردم تکیه بر قدرت داده‌اند این قدرت را نه به خواست خداوند و نه به همت ملت که نتیجه میراث پدری و یا شاید ژن خوب می‌دانند!

ما به رسم ادب نه به رسم ناخوشایندی که این روزها باب شده است، ‌از شما تقاضا داریم قبل از این که افکار عمومی جامعه شما را از مسئولیت خلع نماید، در حق آن کودکی که هنوز با افتخار از شغل آبرومند پدر یاد می‌کند، لطف کنید و با این ملت تسویه کنید و «استعفاء» دهید. چرا که اگر وضع به همین منوال باشد ممکن است کودکان بسیاری در این شهر در قبال پاسخ شغل پدر، سکوتی کنند که از هر فریاد مظلومیتی کر کننده‌تر است.

قابل ذکر است که مهندس «محبوب فروزنده» شهردار محترم مشکین‌دشت در قبال اعتراض مردم به این رفتار ناشاسیت، طی ویدئویی از بی‌احترامی صورت گرفته عذرخواهی کرد و قول داد در اولین فرصت ممکن حقوق معوقه کارمندان پرداخت شود. اما چه سود گرچه آب رفته باز آيد به رود، ماهي بيچاره اما مرده بود.

 

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
برگزیده
پیشخوان روزنامه (96/10/28)
خورشید نت
روزنامه دنیای هوادار
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

کم کاری برخی بانک ها در زمینه اشتغالزایی بررسی می شود

استاندار البرز با بيان اينكه كم کاری برخی بانک ها در زمینه اشتغالزایی بررسی می شود گفت: کوتاهی مدیران در روند تحقق ایجاد اشتغال بخشودنی نیست.

img

حرف‌های ترامپ نوعی اعلام جنگ جدید است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که نمی‌خواهند تروریسم در منطقه پایان یابد.

img

بررسی متمم بودجه 96 شهرداری کرج در بخش هزینه های جاری پایان یافت

متمم بودجه 96 شهرداری کرج در بخش هزینه های جاری پایان یافت و بودجه پیشنهادی شهرداری از مبلغ 953 میلیارد تومان به مبلغ 869 میلیارد تقلیل یافت.

img

سیستان و بلوچستان منطقه امن کشور است/ مسؤولان باید به رفاه و اقتصاد مردم توجه ویژه کنند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برخلاف تصورات معمول، سیستان و بلوچستان منطقه امن کشور است که به لطف معتمدان و ریش سفیدان همواره موقعیت انقلاب در این استان به خوبی درک شده است.

img

مددجوی البرزی با تولید لباس بیمارستانی برای ۱۴ نفر شغل ایجاد کرد

زن سرپرست خانوار البرزی با حمایت کمیته امداد و راه‌اندازی کارگاه تولید لباس بیمارستانی به مرحله خودکفایی رسیده و برای ۱۴ نفر نیز شغل ایجاد کرده است.

img

یورو به مرز ۵۵۰۰ تومان رسید/گرانی ۱۰ هزار تومانی سکه طرح جدید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران، قیمت هر یورو به مرز ۵۵۰۰ تومان رسید و نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز، ده هزار تومان رشد کرد.

img

یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی دیماه امشب واریز می‌شود

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه دیماه به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال امشب ساعت ۲۴ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می‌شود.

img

پاداش پایان خدمت مدیران با هر میزان حقوق زیر ۲۷۰ میلیون تومان می‌شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به اینکه اکنون مدیرانی داریم که ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تومان پاداش پایان خدمت می‌گیرند، گفت: با مصوبه کمیسیون، سقف پاداش مدیران با هر میزان حقوق زیر ۲۷۰ میلیون تومان می‌شود.

img

همسر فوتبالیست مشهور از کدام نقطه ضعفش خبر داشت که او را کارتن خواب کرد؟ + عکس

ستاره سابق آرسنال و تیم ملی ساحل عاج که تا همین چند سال پیش در ویلایی باشکوه زندگی می کرد و سوار لوکس ترین خودروها می شد، بعد از طلاق به این دلیل که وکالت تمام اموالش را به همسرش داده بود به خاک سیاه نشست و هم اکنون در خانه دوستانش می خوابد و برای حمل و نقل، خودروی لوکس ندارد و به جایش سوار اتوبوس می شود.«ابوئه» که اکنون 34 سال دارد، لباس هایش را هم با دست می شوید و بعضی روزها مجبور می شود کنار خیابان بخوابد!

img

درگذشت دروازه‌بان تیم فوتبال بانوان ملوان

دروازه‌بان تیم فوتبال بانوان ملوان فوت کرد.

img

فدراسیون جهانی کشتی هنوز رای علیرضا کریمی را ابلاغ نکرده است

رئیس هیئت کشتی استان البرز گفت:فدراسیون جهانی کشتی هنوز رای علیرضا کریمی را ابلاغ نکرده است.

img

تهدید امارات و عربستان به جدایی از AFC/ در قطر بازی نمی‌کنیم

فدراسیون فوتبال امارات و عربستان بار دیگر تاکید کردند که به هیچ وجه در خاک قطر به میدان نخواهند رفت. آنها تهدید کردند که در غیر این صورت از لیگ قهرمانان آسیا کنار خواهند رفت.

img

فهرست جدید بیماریهای خاص اعلام شد+لیست چهار بیماری

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن خرسندی از فهرست جدید بیماران خاص گفت: مجلس بودجه جدید و مجزا در نظر بگیرد.

img

رئیس سازمان بسیج رسانه البرز مدیر نمونه کشوری شد

ابراهیم نوروزی‌فر رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز مدیر نمونه کشوری در حوزه بسیج رسانه شد.

img

ترن هوایی را جایگزین قطار شهری کنیم

عضو شورای اسلامی شهر کرج، یکی از مطالعات ویژه در حوزه حمل و نقل شهری کرج را مربوط به احداث ترن هوایی عنوان کرد و افزود: این سیستم از نظر اقتصادی و ایمنی بسیار به صرفه و مطمئن است.

img

سمینار رایگان و دوره ارتباط موثر و فن بیان در کرج برگزار می شود

به همت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج، سمینار رایگان و دوره ارتباط موثر و فن بیان در فرهنگسرای کوثر برگزار می شود.