کدخبر: 3348 ۱۸:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ سرویس: اجتماعی
در احوالات شهردار مشکین دشت؛ وقتی خادم مردم دهان به بی‌احترامی باز می‌کند

آقای شهردار، لطفا نه نگو برو..!

image

در پی بی احترامی شهردار مشکین دشت به کارگران خدوم شهرداری، به رسم ادب از آقای شهردار می خواهیم بجای تسویه کارگران معترض به عدم دریافت حقوق، خود کسوت شهرداری را رها کرده و برای تسویه استعفا دهد.

به گزارش رستاخیز خبر- تیلدا حسینی؛ فضای مجازی محاسن و معایب فراوانی دارد، در بدبینانه‌ترین شکل ممکن اگر تنها یک حسن داشته باشد، این است که خبر یا اتفاقی نیست که از انظار پنهان شود. شاید قبل از ورود این اپلیکشین‌ها به زندگی ما همه چیز در هاله‌ای از ابهام یا نهایتاً شایعه‌ای زودگذر رد و بدل می‌شد ولی با ورود جامعه به دورهٔ جدید، در فضای مجازی تقریبا خبری نیست که از تیر رس نگاه منتقد مردم دور بماند.

در روزهای اخیر خبر و فیلم ناخوشایندی در  فضای مجازی به ویژه در میان مردم البرز دست به دست شد که بار دیگر اصل کرامت کارمندان را مورد توجه مجدد قرار داد. در پی هتک حرمت و بی‌احترامی شهردار مشکین دشت نسبت به کارمندان زحمت‌کش شهرداری ویدئویی منتشر شد که در حین لحظات ناگوار درگیری لفظی بین شهردار و کارمندانی که به نشانه اعتراض به عدم پرداخت حقوق تجمع کرده بودند، ثبت و منتشر شد. آنچه مایه تکدر شهروندان شد، این بود که شهردار از ادبیات ناخوشایند و تفاخر آمیزی نسبت به کارمندان خدوم شهرداری استفاده کرد که مایه تأسف است. در بخشی از این فیلم کوتاه شهردار با لحن تندی خطاب به یکی از کارمندان گفت: «شما دست من رو بوسیدید تا استخدامتان کنم! حالا هم بروید تسویه!» هر چه فکر می‌کنیم به کنه این همه غرور و نخوت ناشی از نشستن بر صندلی و جایگاه یک مسئول پی نمی‌بریم. یعنی تغییر در یک سمت و جابه‌جایی در عناوین یک انسان، می‌تواند این همه سبب تغییر در منش انسانی یک فرد شود تا بدانجا که مرتکب چنین بی‌احترامی شود که بسیاری در اعتراض به این نوع کلام اعلام کردند که «در عزل چنین مدیری تعلل نشود.»

در این دوره که تحریم‌ها موقعیت اقتصادی خانواده‌های متوسط  را نیز لغزنده کرده است، آیا رواست که در اعتراض به حقوق پرداخت نشده کارگران شهرداری با لحن توهین‌آمیزی خطاب شود که «در این شهر کارگر فراوان است نمی‌توانید این شرایط را تحمل کنید، تسویه کنید!»

شهردار محترم، با کمال ادب و احترام بهتر نیست به رأی مردم و منتخبین آن‌ها در شورای شهر کمی احترام بگذارید و با دیدی منصفانه‌تر به جایگاه خود بنگرید و از خود بپرسید که چه کسی شما را بدین جایگاه دعوت کرد، وقتی گمنام بودید؟ به جز مردمی که با شور و امید در این انتخابات شرکت کردند چه کسی در این حد از قدرت برخوردار است که به حکومتی اقتدار بخشد؟ و چه کسی قادر است این اقتدار و شکوه را از ملتی بگیرد که هر یک خود جهانی شور و شعور است و مباد روزی که به این شعور توهین شود.

در روزهای خوش انتخابات که این شهر با وعده‌های رنگارنگ در التهاب تغییر می‌سوخت، چه کسی بود که زمام امور را به دست شما سپرد تا التیامی بر این التهاب باشید؟ چه شد که زود سخن پیر دانای این کشور را فراموش کردید که «مردم ولی نعمت ما هستند» و حال سخن از دست‌بوسی و لحن تفاخرآمیزی را می‌بینیم و می‌شنویم که نشان از ضعف نفس است.

این مردم دلخوش به مرام و مسلک جوانمردانه مولی‌الموحدین امید به زمامداری امین و رحیم داشتند که دردآشنای مردمی باشد که مدت هاست به دلیل زیر خط فقر بودن، رو به فراموشی رفته‌اند غافل از اینکه بعضی از افرادی که به عنوان زمامدار امور و به رأی همین مردم تکیه بر قدرت داده‌اند این قدرت را نه به خواست خداوند و نه به همت ملت که نتیجه میراث پدری و یا شاید ژن خوب می‌دانند!

ما به رسم ادب نه به رسم ناخوشایندی که این روزها باب شده است، ‌از شما تقاضا داریم قبل از این که افکار عمومی جامعه شما را از مسئولیت خلع نماید، در حق آن کودکی که هنوز با افتخار از شغل آبرومند پدر یاد می‌کند، لطف کنید و با این ملت تسویه کنید و «استعفاء» دهید. چرا که اگر وضع به همین منوال باشد ممکن است کودکان بسیاری در این شهر در قبال پاسخ شغل پدر، سکوتی کنند که از هر فریاد مظلومیتی کر کننده‌تر است.

قابل ذکر است که مهندس «محبوب فروزنده» شهردار محترم مشکین‌دشت در قبال اعتراض مردم به این رفتار ناشاسیت، طی ویدئویی از بی‌احترامی صورت گرفته عذرخواهی کرد و قول داد در اولین فرصت ممکن حقوق معوقه کارمندان پرداخت شود. اما چه سود گرچه آب رفته باز آيد به رود، ماهي بيچاره اما مرده بود.

 

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)