کدخبر: 18813 ۲۱:۳۴ :: ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ سرویس: استان ها

شهردار نیامد؛ جلسه شورا لغو شد

image

بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری فردیس که قرار بود در نشست امروز شورای اسلامی شهر انجام شود، به دلیل عدم حضور شهردار فردیس و لغو جلسه توسط رئیس شورا، باز هم بی نتیجه ماند.

مریم آقانوری/ به گزارش رستاخیز خبر و به نقل از روزنامه دنیای هوادار؛ لایحه بودجه مهمترین سند سالانه شهر است که طی آن شهرداری چگونگی هزینه کرد و انجام امور مختلف خدماتی، عمرانی و...شهر در طول یک سال را از منابع درآمدی مستقیم و غیرمستقیم شهرداری مشخص می کند. در طی سال‌های اخیر روند تقدیم تا بررسی و تصویب لایحه بودجه در فردیس به دلیل اختلافات شورا و شهردار، معمولا با چالش مواجه بوده که امسال هم ‌ظاهرا لایحه بودجه از این اختلافات در امان نیست و با گذشت ۱۷ روز از آغاز سال جدید،هنوز به مرحله بررسی نرسیده است.
لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری فردیس که باید تا پیش از پایان سال ۹۹ به تصویب می رسید، مثل روال هر سال با چالش روبرو شد و پس از ۳ بار تغییر رقم بودجه، آخرین لایحه با رقم ۷۰۲ میلیارد تومان در آخرین جلسه شورا در سال ۹۹، به صورت دوفوریت مطرح شد که دو فوریت آن رای نیاورد و قرار شد کمیسیون تلفیق تشکیل شود. اما اصرارهای برخی اعضا برای تشکیل جلسه فوق العاده در خصوص تصویب بودجه، در ایام باقیمانده از سال به بهانه های مختلف، بی نتیجه ماند. در ایام نوروز هم جلسه ای که قرار بود طی آن بودجه بررسی شود، به دلیل مرخصی اعضا به حدنصاب نرسید و تشکیل نشد.
در اولین جلسه پس از تعطیلات نوروز، بودجه دو دوازدهم به تصویب رسید و امروز قرار بود جلسه شورا برای بررسی جزییات لایحه بودجه به صورت کمیسیون تلفیق تشکیل شود که این جلسه نیز با عدم حضور شهردار فردیس، توسط رئیس شورا لغو شد.
رئیس شورای فردیس: بررسی بودجه بدون حضور شهردار ممکن نیست

مجتبی قاسمی رئیس شورای فردیس در این خصوص گفت: با توجه به اینکه لایحه بودجه، مهمترین لایحه شهرداری ومهمترین مصوبه شوراست؛ همچنین اختیار تصمیم گیری در خصوص جابجایی ردیف ها با شهردار است و نیز به معاونان شهردار تفویض اختیار نشده که بتوانند برای جابجایی ردیف ها تصمیم گیری کنند؛ حضور شهردار در جلسه بررسی بودجه ضروری است و به همین دلیل با عدم حضور شهردار، جلسه را لغو کردم.
وی در خصوص دعوت نکردن از شهردار فردیس در جلسات رسمی شورا، اظهار کرد: دعوت یا عدم دعوت از شهردار در جلسات شورای اسلامی، از اختیارات شوراست. اما در صورتیکه شورا حضور شهردار در جلسه را ضروری تشخیص دهد، شهردار باید در جلسه حاضر شود. در حالیکه علیرغم ارسال دعوتنامه، شهردار و حتی معاونان ایشان در جلسه حاضر نشدند و نیروهای جزء که برخی از آنها را حتی نمی شناختیم، آمدند و این اقدام، حرکتی توهین آمیز نسبت به شوراست.
قاسمی یادآور شد: جلسات شورا تا پایان بررسی و تصویب دفترچه بودجه هر روزساعت ۱۵ برگزار می شود و جلسه بعدی نیز فرداست که دعوتنامه آن هم برای شهردار و اعضای شورا ارسال شده است. اما باید این حق را بدهید که بدون حضور شهردار نمی توانیم لایحه بودجه ۷۰۲ میلیاردی را بررسی کنیم.
وی در خصوص تاخیر در تصویب بودجه گفت: تاخیر در تصویب بودجه سهل انگاری شهرداری است. در حالیکه بودجه باید تا ۳۰ دیماه ارسال می شد؛ آخرین لایحه بودجه برخلاف عرف، به صورت دوفوریت در ۲۳ اسفندماه به شورا ارسال شده که این دفترچه ۳ بار تغییر کرده وهر بار لایحه جدیدی به شورا ارسال شده که نیازمند بررسی و تصویب بوده است.همچنین دفترچه بوجه نیازمند ضمایمی همچون لیست نیروها، ماموران و غیره است که هیچکدام از این موارد، پیوست نشده است.
شهردار فردیس: بخاطر مردم فردا در جلسه بررسی بودجه حاضر می شوم
با شهردار فردیس هم در خصوص عدم حضورش در جلسه امروز شورا گفتگو کردیم.
مصطفی سعیدی سیرایی شهردار فردیس گفت: من در تمامی جلسات رسمی که دعوت شدم، حضور پیدا کردم اما جلسه امروز شورا، جلسه کمیسیون تلفیق بود که عرف آن حضور شهردار نیست و معمولا کارشناسان حضور پیدا می کنند. ما برنامه اداری دیگری داشتیم و عوامل را فرستادیم که ظاهرا مورد پذیرش دوستان شورا قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه دفترچه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری فردیس پیش از ۱۵ بهمن ماه به شورا تقدیم شد و با اعمال تغییراتی که از سوی شورا در خواست شد، به پایان سال رسید و هنوز هم بررسی و تصویب نشده است؛ افزود: به نظر من لغو جلسه امروز به دلیل عدم حضور شهردار، بهانه ای دیگر است. بودجه مربوط به شخص شهردارنیست که عدم تصویب آن به ضرر من باشد؛ بودجه برای امور شهر و آسایش مردم است و اگر نیت خدمت به مردم باشد، باید همه برای تسریع در روند تصویب بودجه تلاش کنیم.
سیرایی در خصوص عدم تفویض اختیار معاونان و لزوم حضور شهردار درجلسه بررسی بودجه، گفت: همانطور که تغییرات لایحه بودجه ۵۵۰ میلیاردی، در کمیسیون تلفیق با حضور معاونان تصویب و در جلسه رسمی به من اعلام شد و پذیرفتم. حالا هم این امکان، بدون حضور شهردار، وجود دارد.
شهردار فردیس بیان کرد: از زمان حضورم تلاش کرده ام با تمام وجود به مردم خدمت کنم و سال گذشته توانستیم جذب بودجه ۶۰ درصدی را تا حدود ۱۰۵ درصد افزایش دهیم. حالا هم به خاطر مردم حتما در جلسات بررسی بودجه حضور پیدا خواهم کرد و انشاءالله موضوع بررسی و تصویب لایحه بودجه را با کمک و تعامل اعضای شورا در اسرع وقت به نتیجه خواهیم رساند.
وقت شعارهای مردمی گذشت/ اختلافات را کنار بگذارید
چهار سال از عمر دوره اول مدیریت شهری فردیس می گذرد و با احتساب سرپرست ها، ششمین شهردار در آخرین سال دوره اول مدیریت شهری بر سکان شهرداری فردیس نشسته است. از اقدامات مثبت دوره اول مدیریت شهری فردیس نمی گذریم؛ جمع آوری دستفروشان و آسفالت برخی خیابان ها پس از سالها، یادمان نمی رود. اما واقع بینانه باید بگوییم آنچه از این دوره شورا در اذهان عموم مردم پررنگ تر است، اختلاف و عدم تعامل اعضای شورا با یکدیگر و با شهرداران وقت است که انتظار می رفت در باقیمانده عمر شورا این اختلافات کنار گذاشته شود و شعارهای مردمی مدیران شهری، رنگ واقعیت به خود بگیرد. اما متاسفانه آنچه پیداست جز اختلاف و استفاده از اختیارات قانونی و عرفی نیست، حتی اگر واقعا نیت خدمت به مردم باشد، با لجبازی به نتیجه نمی رسد.
امیدواریم این بارمدیران شهری زمان باقیمانده را غنیمت شمرده و فقط برای خدمت به شهر و شهروندان تلاش کنند.نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/01/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

برادران جهانگیری خواستار رسیدگی توهین نماینده مجلس به خود شدند

یک عضو هیات رئیسه مجلس جوابیه برادران معاون اول رئیس جمهور را نسبت به نطق اردشیر مطهری در مجلس را قرائت کرد.

img

سردار حجازی درگذشت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای «از عروج سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی» بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

img

روحانی: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت بی‌نظیر بوده است

رییس جمهوری با بیان اینکه میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت در سال‌های پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است، گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی است که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

img

مراسم روز ارتش در اصفهان

مراسم روز ارتش در اصفهان برگزار شد.

img

همتی: از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در کشور در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران تامین شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از تامین ۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۵ درصد جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت مرغ در هفته‌های آتی به آرامش نسبی برسد.

img

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد.

img

اولویت‌های بانک مرکزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، اولویت‌های بانک مرکزی را در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر انقلاب اسلامی تشرح کرد.

img

دانش افزائی پرسنل باشگاه ذوب آهن در حین خدمت

آغاز کلاس های تخصصی و مهارتی پرسنل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از امروز یکشنبه ۲۹ فروردین آغاز شد.

img

رئیس انجمن اسکواش هیئت کارگری استان اصفهان در سمت خودابقا شد

دکتر الهه مولادوست، سکاندار اسکواش کارگری استان اصفهان در سمت خود ابقاء شد.

img

رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیئت کارگری اصفهان منصوب شد

قاسم ستاری رئیس هیاُت ورزش کارگری استان اصفهان به پیشنهاد رئیس انجمن ورزش های کارگری، طی حکمی امیر شریفات را به سمت رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیاُت کارگری منصوب کرد.

img

علیرضامباشری در سپاهان ماندنی شد

علیرضا مباشری دریافت قدرتی اصفهانی به مدت دو فصل دیگر قراردادش را با تیم والیبال فولاد مبارکه سپاهان تمدید کرد.

img

هلال احمر واکسن کرونا را از کشورهای شرقی وارد می کند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: این جمعیت وابسته به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر تلاش‌های خود را برای واردات واکسن کرونا از کشورهای شرقی ادامه می‌دهد.

img

پیام تسلیت پایگاه خبری رستاخیز خبر به آقای معدنکن

مدیرمسئول و تحریریه پایگاه خبری رستاخیز خبر، پیام تسلیتی منتشر کردند.

img

وزیر بهداشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

img

در لايو اينستاگرام نوانديش برگزار می شود: آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه

آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه در در لايو اينستاگرام نوانديش بررسی می شود.