کدخبر: 14723 ۰۰:۲۵ :: ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ سرویس: اجتماعی
از کاخی که برای امام کوخ‌نشینان ساختید تا خانه‌ای که بر سر کوخ‌نشینان خراب کردید!

بی پناهیم...

image

نمی دانم به کدام بیراهه رفتیم یا کدام پیچ را اشتباهی پیچیدیم یا به ندای کدامین راهنمای مغرض این آدرس را آمدیم اما هر کجا که رسیدیم، آن جایی نیست که پیر جماران به ما گفته بود برویم...

یادداشت رستاخیزخبر - توحید وانشانی، هرگز در دفاع از انقلاب اینچنین به تردید نیفتاده بودم. هیچ وقت خامه قلم‌ام با اشک‌هایم و اشک‌هایم با غم‌هایم و غم‌هایم با دردهایم و دردهایم با فریادهایم و فریادهایم با خشم‌ام اینچنین آمیخته نشده بود. دیدن صحنه بی‌پناهی «آسیه پناهی» انگار همه چیز را برایم در هم کوبیده و گویی چیزی از من در زیر آوار آلونک خراب شده آن زن بی پناه مانده و زخمی عمیق برداشته است. دلم فریاد می خواهد از این درد از این بی عدالتی دیوانه کننده. از این تناقض و تضاد آشکار از این رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی! از چرکی که از این زخم بیرون می زند. از فریادهای آن زن بی‌پناه که چون پرنده ای شکسته بال با تمام توان در حال دفاع از آشیانه مورد هجمه قرار گرفته اش هست. از آن لودر لعنتی، از رعایت مر قانون برای خراب کردن یک آلونک! آخر باستی هیلز و ویلاهای آنچنانی آقازاده ها و برج سازی داماد فلان رئیس خیلی اسم و رسم دار و دریاخواری خانمِ آن یکی مسئول گردن کلفت و کوهخواری برادر رئیس فلان نهاد انقلابی و زمین خوری حاج آقا اخوی عیال معاونت آن یکی نهاد خیلی بیشتر انقلابی! که جملگی الحمدالله والمنه از حیث ریش و دکمه تقوا و رَدِ مُهر نماز بر پیشانی در جایگاهی هستند که عرفان و زهد از وجناتشان بخار می کند و همگی یا از السابقون و السابقون هستند و یا حشر و نشری با مقربون دارند را که نمی شود سین جیم کرد! نه؟ پس می ماند مشتی عوام کالانعام که قانون در بی رحمانه ترین شکلش برای آن ها باید اجرا شود.

اصلا مگر شهر هرت است و کشور قانون ندارد؟ ولو اگر در حد یک آلونک هم نباید از سفره انقلاب ناخنکی بزنند! نه؟ مگر اینجا مملکت شیعیان آن امام همام، علیا ولی الله نیست که فرمود اگر مسلمانی از غصه ربودن خلخال از پای زن غیر مسلمان که در پناه مسلمین بوده بمیرد رواست؟ مگر می شود حرف های پیر جماران را که کاخ های ظلم و جور جباران بر مستضعفین را بر سرشان خراب کرد و طومارشان را در هم پیچید باور کرد و بتوان این صحنه ها را دید و دم نزد؟ مگر فرزندان همین کوخ نشینان نبودند که با فرمان خورشید ولایت، فوج فوج به جبهه ها رفتند تا نهال انقلاب از گزند تبر کین و کید اشقیاء در امان بماند و با خونشان این نهال را آبیاری کردند تا درختی تناور شود و به بار نشیند؟ مگر همین حالا باز همین کوخ نشینان نیستند که با اشارتی از ولایت، جان هایشان را حصن و حصار حفاظت از درخت انقلاب می کنند؟ فصل خوشه چینی که شد میوه ها را ربودند؟ انقلابی که قرار بود پناه بی پناهان باشد به اینجا رسیده که زنی مسلمان در پناه حاکمیت اسلام، سرپناه محقرش بر سر خودش و دخترش خراب شود و از داغ بی پناهی بمیرد؟ چرا؟ چون یک آلونک چند متری ساخته در جایی که نباید می ساخته؟ چرا؟ چون کسی را نداشته که سبیل گزمه و داروغه شهر را چرب کند که اگر داشت و می کرد به جای آلونک می توانست آنجا برج بسازد و آب از آب هم تکان نخورد! نه؟ از همه وقیحانه تر این است که حالا یک عده مسئول جمع شده اند تا مرزهای وقاحت و ماستمالی را با مشتی ماده واحده و قانون و تبصره و یکی دوتا عزل و توبیخ، تا ثریا جا به جا کنند و مردم را هم حمار! فرض نموده کانه این مردم نمی دانند این جفنگیات که اینان در حال نُشخوارند و عزل و توبیخ هایشان فقط برای کهتران و محقران است و از ما بهتران به طرفه العینی همه این ها را با نشان دادن گوشه ای از اقتدار پول و پارتی به باد شکمشان می سپارند. به خدا شرم آور است. والله اگر مسلمانی از غصه این درد بمیرد رواست...

نمی دانم به کدام بیراهه رفتیم یا کدام پیچ را اشتباهی پیچیدیم یا به ندای کدامین راهنمای مغرض این آدرس را آمدیم اما هر کجا که رسیدیم، آن جایی نیست که پیر جماران به ما گفته بود برویم. از همان زمان که مقبره امام مستضعفین را که می گفت:«یک تار موی کوخ نشینان بر همه کاخ نشینان ترجیح دارد» را شبیه به کاخ شاهان و اربابان ساختید باید این روز سیاه کوخ نشینان و مستضعفین را می دیدیم. از همان زمان که «سفره انقلاب» به جای طعام ساده و زندگی ساده و زهد و عرفان و جانبازی و شهادت پر شد از حقوق های نجومی و املاک نجومی و رانت های نجومی و سهم خواهی برای ژن های خوب، دیگر این روزها را باید ناگزیر از پیش می دانستیم... حالا ما مانده ایم و فریادهای بی پناهی که قرار بود حاکمیت برخاسته از انقلاب این ملت، پناهش باشد. ما مانده ایم و فریضه ای به نام امر به معروف و نهی از منکر که ظاهرا فقط برای امور مربوط به مو و مانتوی بانوان مجاز است و شامل خراب شدن آلونک با لودر بر سرشان نمی شود! و نهایتا ما مانده ایم و انقلابی که انگار به دست «نا اهلان» سپرده شده است...نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/01/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

برادران جهانگیری خواستار رسیدگی توهین نماینده مجلس به خود شدند

یک عضو هیات رئیسه مجلس جوابیه برادران معاون اول رئیس جمهور را نسبت به نطق اردشیر مطهری در مجلس را قرائت کرد.

img

سردار حجازی درگذشت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای «از عروج سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی» بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

img

روحانی: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت بی‌نظیر بوده است

رییس جمهوری با بیان اینکه میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت در سال‌های پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است، گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی است که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

img

مراسم روز ارتش در اصفهان

مراسم روز ارتش در اصفهان برگزار شد.

img

همتی: از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در کشور در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران تامین شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از تامین ۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۵ درصد جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت مرغ در هفته‌های آتی به آرامش نسبی برسد.

img

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد.

img

اولویت‌های بانک مرکزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، اولویت‌های بانک مرکزی را در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر انقلاب اسلامی تشرح کرد.

img

دانش افزائی پرسنل باشگاه ذوب آهن در حین خدمت

آغاز کلاس های تخصصی و مهارتی پرسنل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از امروز یکشنبه ۲۹ فروردین آغاز شد.

img

رئیس انجمن اسکواش هیئت کارگری استان اصفهان در سمت خودابقا شد

دکتر الهه مولادوست، سکاندار اسکواش کارگری استان اصفهان در سمت خود ابقاء شد.

img

رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیئت کارگری اصفهان منصوب شد

قاسم ستاری رئیس هیاُت ورزش کارگری استان اصفهان به پیشنهاد رئیس انجمن ورزش های کارگری، طی حکمی امیر شریفات را به سمت رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیاُت کارگری منصوب کرد.

img

علیرضامباشری در سپاهان ماندنی شد

علیرضا مباشری دریافت قدرتی اصفهانی به مدت دو فصل دیگر قراردادش را با تیم والیبال فولاد مبارکه سپاهان تمدید کرد.

img

هلال احمر واکسن کرونا را از کشورهای شرقی وارد می کند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: این جمعیت وابسته به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر تلاش‌های خود را برای واردات واکسن کرونا از کشورهای شرقی ادامه می‌دهد.

img

پیام تسلیت پایگاه خبری رستاخیز خبر به آقای معدنکن

مدیرمسئول و تحریریه پایگاه خبری رستاخیز خبر، پیام تسلیتی منتشر کردند.

img

وزیر بهداشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

img

در لايو اينستاگرام نوانديش برگزار می شود: آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه

آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه در در لايو اينستاگرام نوانديش بررسی می شود.