کدخبر: 14676 ۲۳:۲۶ :: ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ سرویس: استان ها
«رستاخیز» گزارش می دهد؛

ناهماهنگی یا دوگانگی یا بی کفایتی؟

image

روز 23 فروردین طبق مصوبه صریح ستاد عالی مقابله با کرونا تمامی چاپخانه ها می توانستند شروع به فعالیت کنند و بالطبع نشر و توزیع نشریات هم بلامانع اعلام شد. اما چند ساعت پس از این مصوبه طبق آماری که ما از کیوسک ها و دکه های سطح شهرکرج گرفتیم در کمال تعجب با خبر شدیم که دکه ها با اخطار و تهدید افرادی از سوی اداره بهداشت و اماکن رو به رو شده و برخی پلمب شده و برخی از ترس پلمب شدن دکه را بسته و محل کسب را ترک کرده اند.

رستاخیزخبر، مهرداد تیموری (مدیرمسئول «دنیای هوادار»)- از آن جایی که ناهماهنگی بین مسئولان در اجرای یک دستور و یا بخش نامه و مصوبه چیز نامعمولی نیست ما سعی کردیم چند و چون ماجرا را با خبر شویم و مسئله را چه از سوی استانداری و چه از سوی معاونت وزارت ارشاد و حتی نهادهای ذیربط دیگر پیگیر شدیم که در کمال تعجب استاندارِ «عزیز» و سایرمقامات دراستانداری البرز هیچکدام وقعی به پیگیری ما نگذاشتند و اصلا پاسخ ما را ندادند که صمیمانه از این همه هم وغمشان در رفع و رجوع معضلات استان سپاسگزاریم و خدا را شاکریم که این عزیزان مانند مسئولان پیشین نیستند که خبرنگاران را چشم و گوش مسئولان می دانستند و همواره خیلی راحت پاسخگو می شدند. اصلا چه معنی دارد استاندار البرز و سخنگوی ستاد کرونا در البرز پاسخگوی خبرنگاران باشند؟!

القصه! به حمد الله از آن جایی که هنوز هستند مسئولانی در استان و کشوری که ناپرهیزی می کنند و همیشه  پاسخگوی ما خبرنگاران و روزنامه نگاران هستند. این مسئله را در تماسی تلفنی (به تاریخ 23 فروردین ماه) خدمت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد جناب «دکترخددادی» منعکس کردم که ایشان گفت برای رفع مشکل با استاندارِ «عزیز»! صحبت می کنند تا این ناهماهنگی ها در اجرای مصوبه ستاد مقابله با کرونا (ناهماهنگی؟؟؟) از میان برود و این مصوبه آن طور که باید اجرایی شود تا تهدید و پلمب و تعطیلی دکه ها وکیوسک های مطبوعاتی سطح شهر متوقف شود تا بلکه این صنف زحمتکش و مستضعف بتواند طبق این مصوبه به چرخه کار و معاش بازگردند.

ضمن تشکر از آقایان دکتر «فاضلی هریکندی» (رئیس کل دادگستری استان البرز) و میرغفاری (رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان البرز) که پاسخگوی دغدغه ما بودند که پس از ارسال پیامکی و گفتگو، یکی از معاونین ایشان با اینجانب تماس گرفته و پیگیر موضوع و مستندات شدند.

اما متاسفانه اقدامات تا امروز 25 فروردین نتیجه ای حاصل نگردید موضوع را تلفنی با «دکتر مستوفی» -معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز- مطرح و پیگیر شدم که ایشان هم گفت جناب «حصاری» -رئیس اتاق اصناف البرز- فقط اجازه فروش یخ (!) را به این دکه ها داده و اینکه دکترمستوفی منع جلوگیری از فعالیت کیوسک های مطبوعاتی را در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونابه بهداشت البرز ابلاغ کرده که نکته جالب ماجرا اینجاست که آقای حصاری گفته کیوسک ها و دکه های مطبوعاتی فقط اجازه فروش یخ را دارند که واقعا جای این پرسش را باقی می گذارد، در این وانفسای کرونا! یخ و... دقیقا کدام نیاز از نیازهای ضروری مردم را رفع می کند؟ واقعا ایشان برای رسیدن به این راهکار چه میزان فسفر سوزانده اند و چه میزان از جد و جهد را پشت کار قرار داده اند تا به این نتیجه برسند که در حال حاضر یخ و مثلا یراق آلات از واجبات زندگی مردم در عصر هجوم کروناست؟

واقعا نمی دانیم چگونه خدا را شاکر باشیم بابت این همه لطف و محبتی که به این استان عطا کرده و چنین مسئولانِ نابغه و پاسخگو و خدوم و شکور و صبور و غفور و... را بر ما مستولی کرده است! آقایان این چه وضعیتی است که به بار آورده اید؟ اگر نمی توانید مانند مسئولان قبلی چون «حمید کریمی»ها و... باری از دوش مردم بردارید، حداقل باری بر دوش مردم نگذارید! به چه حقی مصوبه حاکمیتی را اجرا نمی کنید؟ شما مسئول اجرایش هستید؛ پس چرا در مقابل اجرایش ایستاده اید؟ آیا ما حق نداریم با این عملکرد ناهماهنگ (!!!) و غیر پاسخگوی شمایان، این شائبه را داشته باشیم که خدای نکرده به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم و به خصوص صنف زحمتکش کیوسک دار و دکه دار هستید که جملگی از مردمان کف جامعه و از دهک های پایین معیشتی هستند و بعضا از یک دکه چند خانواده ارتزاق می کنند؟ آیا ما حق نداریم شما را در مقابل دستور حاکمیت ملی بدانیم که تصویب کرده چه صنوفی و چگونه باید بازگشایی شوند؟ آیا این نامش تخطی محرز از دستور حاکمیتی و رفتن در مسیر ریل گذاری شده دشمن نیست که در دوران کرونا و «پساکرونایی»، در آرزوی پمپاژ آشوب های اجتماعی حاصل از مشکلات اقتصادی در کشور است؟ حتما اشتباه می کنیم و فقط یک ناهماهنگیِ جزئی است!!!نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/01/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

برادران جهانگیری خواستار رسیدگی توهین نماینده مجلس به خود شدند

یک عضو هیات رئیسه مجلس جوابیه برادران معاون اول رئیس جمهور را نسبت به نطق اردشیر مطهری در مجلس را قرائت کرد.

img

سردار حجازی درگذشت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای «از عروج سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی» بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

img

روحانی: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت بی‌نظیر بوده است

رییس جمهوری با بیان اینکه میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت در سال‌های پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است، گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی است که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

img

مراسم روز ارتش در اصفهان

مراسم روز ارتش در اصفهان برگزار شد.

img

همتی: از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در کشور در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران تامین شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از تامین ۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۵ درصد جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت مرغ در هفته‌های آتی به آرامش نسبی برسد.

img

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد.

img

اولویت‌های بانک مرکزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، اولویت‌های بانک مرکزی را در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر انقلاب اسلامی تشرح کرد.

img

دانش افزائی پرسنل باشگاه ذوب آهن در حین خدمت

آغاز کلاس های تخصصی و مهارتی پرسنل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از امروز یکشنبه ۲۹ فروردین آغاز شد.

img

رئیس انجمن اسکواش هیئت کارگری استان اصفهان در سمت خودابقا شد

دکتر الهه مولادوست، سکاندار اسکواش کارگری استان اصفهان در سمت خود ابقاء شد.

img

رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیئت کارگری اصفهان منصوب شد

قاسم ستاری رئیس هیاُت ورزش کارگری استان اصفهان به پیشنهاد رئیس انجمن ورزش های کارگری، طی حکمی امیر شریفات را به سمت رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیاُت کارگری منصوب کرد.

img

علیرضامباشری در سپاهان ماندنی شد

علیرضا مباشری دریافت قدرتی اصفهانی به مدت دو فصل دیگر قراردادش را با تیم والیبال فولاد مبارکه سپاهان تمدید کرد.

img

هلال احمر واکسن کرونا را از کشورهای شرقی وارد می کند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: این جمعیت وابسته به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر تلاش‌های خود را برای واردات واکسن کرونا از کشورهای شرقی ادامه می‌دهد.

img

پیام تسلیت پایگاه خبری رستاخیز خبر به آقای معدنکن

مدیرمسئول و تحریریه پایگاه خبری رستاخیز خبر، پیام تسلیتی منتشر کردند.

img

وزیر بهداشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

img

در لايو اينستاگرام نوانديش برگزار می شود: آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه

آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه در در لايو اينستاگرام نوانديش بررسی می شود.