کدخبر: 14133 ۱۰:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ سرویس: ورزشی

فراخوان نام‌های بزرگ به فدراسیون کشتی!

image

با حضور حسن رنگرز به عنوان مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون، ‌گام دیگری در جهت تکمیل پازل نامداران در این مجموعه برداشته شد.

علیرضا دبیر، طی بیش از ۲ماه حضور خود در راس کشتی تلاش بسیارکرده تا کسانی را که در فدراسیون خادم نیز فعالیت داشته‌اند به خدمت بگیرد. در این میان حتی جمعی از چهره‌های بی‌تفاوت و یا مخالف وی نیز فرصت پیدا کرده‌اند تا بر مسندهای مختلف تکیه بزنند.

این درحالی‌است که عده دیگر از یاران پیدا و پنهان رئیس کنونی فدراسیون با وجود تجربه، توانایی و پایمردی صمیمانه در مسیر انتخاب وی به لطایف‌ِ الحیل، کنار مانده اند. این مقدمه را گفتیم تا به این نکته اشاره داشته باشیم که در مواقع حساس و ضروری این نام‌ها نیستند که پای کار می‌مانند و مقاومت می‌کنند بلکه برنامه ریزی اصولی، تعمق و دقت نظر درجهت پیشبرد اهداف  و از همه مهمتر صداقت در انجام امور، زمینه پیروزی را فراهم می کند.

قصد نقد به حضور بزرگان در میان نیست بلکه هدف ذکر این واقعیت است که باید فعالیت ها در فدراسیون کشتی همچو ساعت بی‌کم و کاست بچرخد و مشکلات رفته رفته از میان برود. کاستی‌های مالی که دائم از آن سخن گفته می‌شود؛ اقدامات مخرب گذشته که دستمایه قرار گرفته و سوءمدیریتی که مکرر از سوی مسئولین کنونی به مسئولین گذشته نسبت داده می‌شود تاریخ مصرف دارد و پس از مدتی گرد فراموش خواهد گرفت. آنگاه نام‌ها برای پیشرفت کشتی کاری صورت نمی‌دهند بلکه اقدامات انجام شده مورد توجه قرار می‌گیرد. به عبارت روشن‌تر، تمسک به این موارد تا زمانی کاربرد دارد که مشتری داشته باشد اما آنگاه که افکار عمومی از تکرار مکررات خسته شد، تازه حاصل عمل دست‌اندرکاران فعلی در بوته نقد قرار می گیرد.

المپیک دور نیست و تا چشم برهم بزنیم زمان آن فرا می‌رسد و باید کشتی و کشتی‌گیران و در نهایت دست اندرکاران فدراسیون بتوانند ازحاصل عملکرد خود در ۲۰۲۰ توکیو دفاع کنند. هنوز سهمیه‌های را کامل نگرفته‌ایم و باید در دو میدان قاره‌ای و گزینشی حساس بلغارستان ۴سهمیه کشتی آزاد و سه سهمیه کشتی فرنگی را به دست آوریم. تازه بعد از آن آزمون نهایی المپیک ژاپن خواهد بود. در چنین اوضاعی که ما دچار مشکلات مالی هستیم و فدراسیون میلیاردها تومان بدهکار است از نام‌ها کاری بر نمی آید بلکه عملکرد درست، و برنامه ریزی اساسی می تواند ناجی مسئولین فدراسیون باشد. بارها در گذشته گفتیم و اکنون تکرار می‌کنیم مسئولینی که مصدر کار قرار می گیرند باید تک شغله باشند تا بتوانند در مسئولیتی که دارند درست عمل کنند. چه بسیار چهره‌های کارآمد و توانمند که گوشه انزوا گرفته و بنا به دلایلی فرصت خدمت پیدا نمی‌کنند، اما ما متمسک به افراد نام‌آشنایی می‌شویم که از آنان انتظار داریم با یک دست چند هندوانه را از زمین بردارند. تجربه ثابت کرده چنین انتظاری بیهوده و مصداق مثالِ زیره به کرمان بردن است.

حضور نامداران تنها می‌تواند دهان منتقدین احتمالی را ببندد تا نتوانند از کنار ماندن چهره‌های شاخص کشتی گلایه کنند اما این مهم لزوما  به مفهوم پیشرفت امور تلقی نمی‌شود. حسن رنگرز، حمید سوریان، امید نوروزی، محسن کاوه، غلامرضا محمدی، محمدبنا و نامداران دیگر از مفاخر کشتی و قهرمانان پر آوازه این ورزش محسوب می شوند اما  کارنامه همه این مردان زمانی درخشان خواهد بود که تیم‌های کشتی در المپیک نتیجه بگیرند.‌ این امر در سایه  حساب و کتاب حاصل خواهد شد. حساب و کتابی که طی آن افراد از یکجانبه‌گرایی، رفیق‌بازی و اقدام گروهی مبرا باشند. رسانه‌ها و کارشناسان بر آن صحه بگذارند و چشم‌انداز آینده روشن باشد. فعلا که به نظر می‌رسد همان اشتباهاتی که رسول خادم درباره رسانه‌ها و کشتی‌نویسان مرتکب شد بار دیگر در حال رخ‌دادن است. این مختصر را صرفا از باب اشاره به دوستان گرمابه و گلستان یادآور می‌شویم تا بدانند که هستند کسانی که همه زوایای پنهان و آشکار را رصد می‌کنند و به موقع خود ظرایف و نکات باریک‌تر از مو را بیان خواهند کرد. امیدواریم این فضا به نحو مقتضی، مرتفع و باردیگر مسیر اشتباه گذشته طی نشود. دوستان مسندنشین فدراسیون راهی را که در این عرصه طی می‌کنند به ترکستان ختم خواهد شد. این همه را به رسم رفاقت و مشفقانه باز می‌گوییم تا عزیزان به‌هوش باشند که چشم‌هایی آنان را رصد می‌کند.

 نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/01/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

برادران جهانگیری خواستار رسیدگی توهین نماینده مجلس به خود شدند

یک عضو هیات رئیسه مجلس جوابیه برادران معاون اول رئیس جمهور را نسبت به نطق اردشیر مطهری در مجلس را قرائت کرد.

img

سردار حجازی درگذشت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای «از عروج سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی» بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

img

روحانی: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت بی‌نظیر بوده است

رییس جمهوری با بیان اینکه میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت در سال‌های پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است، گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی است که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

img

مراسم روز ارتش در اصفهان

مراسم روز ارتش در اصفهان برگزار شد.

img

همتی: از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در کشور در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران تامین شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از تامین ۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۵ درصد جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت مرغ در هفته‌های آتی به آرامش نسبی برسد.

img

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد.

img

اولویت‌های بانک مرکزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، اولویت‌های بانک مرکزی را در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر انقلاب اسلامی تشرح کرد.

img

دانش افزائی پرسنل باشگاه ذوب آهن در حین خدمت

آغاز کلاس های تخصصی و مهارتی پرسنل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از امروز یکشنبه ۲۹ فروردین آغاز شد.

img

رئیس انجمن اسکواش هیئت کارگری استان اصفهان در سمت خودابقا شد

دکتر الهه مولادوست، سکاندار اسکواش کارگری استان اصفهان در سمت خود ابقاء شد.

img

رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیئت کارگری اصفهان منصوب شد

قاسم ستاری رئیس هیاُت ورزش کارگری استان اصفهان به پیشنهاد رئیس انجمن ورزش های کارگری، طی حکمی امیر شریفات را به سمت رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیاُت کارگری منصوب کرد.

img

علیرضامباشری در سپاهان ماندنی شد

علیرضا مباشری دریافت قدرتی اصفهانی به مدت دو فصل دیگر قراردادش را با تیم والیبال فولاد مبارکه سپاهان تمدید کرد.

img

هلال احمر واکسن کرونا را از کشورهای شرقی وارد می کند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: این جمعیت وابسته به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر تلاش‌های خود را برای واردات واکسن کرونا از کشورهای شرقی ادامه می‌دهد.

img

پیام تسلیت پایگاه خبری رستاخیز خبر به آقای معدنکن

مدیرمسئول و تحریریه پایگاه خبری رستاخیز خبر، پیام تسلیتی منتشر کردند.

img

وزیر بهداشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

img

در لايو اينستاگرام نوانديش برگزار می شود: آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه

آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه در در لايو اينستاگرام نوانديش بررسی می شود.