کدخبر: 13812 ۱۲:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ سرویس: ورزشی
آرزوي المپيك ٥٠ساله مي شود؛

انتصاب مافيايي در تيم ملي اميد..!؟

image

حالا همه ي آن تيم ها كه با مردان بزرگ و استخوان خردكرده در دوران خودشان ،فارغ از همه ناملايماتي كه بر سر آماده سازي تيم ها در دوران جنگ و پسا دفاع مقدس وجودداشت،رنگ المپيك رابه خود نديدند، امروز تيم اميد با يك مربي جوان -كه فقط ٤ مسابقه انهم در شرايط خاص كه فقط ناگزير بود تيم شفر را به پايان خط برساند-چگونه قادر است آرزوي عدم حضور ٥٠ ساله در المپيك را محقق كند؟

مجید سعیدی - رستاخیزخبر، تيم ملي اميد با حسن اقا حبيبي و دكتر ذوالفقارنسب با بازيكناني چون افشين پيرواني ،شاهرودي، ماجدي،باقري،داداش زاده،خداداد و.. به المپيك نرسيد. تيم ملي اميد با همايون شاهرخي هم به المپيك نرسيد  .با پروين و كوردس ويورگن گده هم به المپيك نرفت، با محمدمايلي و محمد خاكپور هم همچنين!با علي منصوريان هم در اوج شايستگي يك افتضاح تاريخي به يادگار گذاشت!

حالا همه ي آن تيم ها كه با مردان بزرگ و استخوان خردكرده در دوران خودشان ،فارغ از همه ناملايماتي كه بر سر آماده سازي تيم ها در دوران جنگ و پسا دفاع مقدس  وجودداشت،رنگ المپيك  رابه خود نديدند، امروز تيم اميد با  يك مربي جوان -كه فقط ٤ مسابقه انهم در شرايط خاص كه فقط ناگزير بود تيم شفر را به پايان خط برساند-چگونه قادر است آرزوي عدم حضور ٥٠ ساله در المپيك را محقق كند؟

آيا  متوليان فوتبال و در راس انها مهدي تاج از الان قصد فرار رو به جلو دارند؟ آيا بعد از ناكامي  قصد دارندبگويند؛ با بزرگان فوتبال به المپيك نرسيديم و لااقل ماجوانگرايي كرديم!؟

به جاي آنكه چند ماه ديگر اين سوال را بپرسم ،اكنون مي پرسم : آيا تيم ملي آنهم اميد كه نيم قرن است در آرزوي حضور در المپيك بسرمي برد ، جاي تحربه اندوزي است؟

فرهاد مجيدي معروف است . اسطوره آبي هاست . قبول! اما اين ويژگي ها چه ميزان ميتواند باعث صعود تيم اميد به المپيك شود؟

اگر قرار بود ، اسم ها روي نيمكت مربيگري كارآمد باشند بايد امروز مارادونا يا پلاتيني و امثاللهم در عالم مربيگري خودنمايي مي كردند.پس وقتي درصد موفقيت بازيكنان ممتازو مشهور درامر مربي گري حداقلي است !چرا فدراسيون فوتبال اقدام به خودزني كرده است؟

اگرچه چند روز پيش در مطلبي در باب استقلال به فرهاد مجيدي اشاره كردم و گفتم ؛دنبال شيرين است و تيم اميد براي او عسل شد! اما استيلي مدير تيم اميد كه شخصيت فوق العاده قابل احترامي در فوتبال دارد و از معدود سرمايه هاي ملي است كه از اخلاق حرفه اي نيز  برخوردار ميباشد،و صد البته  ميدانم در اين انتصاب(!) زورش به مافياي درون فوتبال  نرسيده ، اكنون شايسته است براي اعتبار خودش ،براي  قداست فوتبال- كه سالها خاك آن را خورده - تعارف را كنار بگذارد و تكليف خودش و تيم ملي اميد را بافدراسيون ، يك بار براي هميشه روشن كند.

حميد استیلی فردي ماخوذ به حياست و داراي ويژگي هاي خاص انساني و معرفتي است كه متاسفانه امثال تاج و جريان ناسالم در فوتبال دارند از اين خصايص  سوء استفاده مي كنند! ديروز درمورد كرانچار و امروز در خصوص فرهاد مجيدي !

جرياني كه زير پاي شفر را خالي كرد! وقتي با سختگيري مربي ايتاليايي و گزينه مربيگري استقلال در انتخاب دستيارانش روبرو شدند ! همانطور كه مجيدي را روي نيمكت استقلال نشاندند ، همان جريان (!)امروز زمينه حضور او راروًي نيمكت تيم ملي اميد فراهم كرد!

وجالب است رييس بي كفايت فدراسيون فوتبال (!)كه هرگاه صحبت از تغييرش ميشود ، بلافاصله با حربه تحريم فيفا به مداخله دولت در فوتبال اقدام به جو سازي مي كند! اينك كه جريان مافيايي فوتبال  به وزارت نفوذ كرده و براي تاج تصميم گيري مي كند ، سكوت كرده است؟

آيا چشم پوشي و دور زدن قانون براي ادامه كار تاج در فوتبال به عنوان يك فرد  بازنشسته بايد به قيمت حسرت ٥٠ ساله المپيك باشد؟

جان كلام اينكه ؛

آقاي تاج! تو بايد دست از سر اين فوتبال برداري ، نه ديگران!

آن جام ملت ها ، ان از افتضاح فينال جام حذفي و اين هم از تيم اميد ! آيا عدم قهرماني سپاهان در سالهاي اخير بايد به قيمت نابودي فوتبال تمام شود؟نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/01/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

برادران جهانگیری خواستار رسیدگی توهین نماینده مجلس به خود شدند

یک عضو هیات رئیسه مجلس جوابیه برادران معاون اول رئیس جمهور را نسبت به نطق اردشیر مطهری در مجلس را قرائت کرد.

img

سردار حجازی درگذشت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای «از عروج سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی» بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

img

روحانی: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت بی‌نظیر بوده است

رییس جمهوری با بیان اینکه میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت در سال‌های پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است، گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی است که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

img

مراسم روز ارتش در اصفهان

مراسم روز ارتش در اصفهان برگزار شد.

img

همتی: از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در کشور در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران تامین شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از تامین ۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۵ درصد جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت مرغ در هفته‌های آتی به آرامش نسبی برسد.

img

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد.

img

اولویت‌های بانک مرکزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، اولویت‌های بانک مرکزی را در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر انقلاب اسلامی تشرح کرد.

img

دانش افزائی پرسنل باشگاه ذوب آهن در حین خدمت

آغاز کلاس های تخصصی و مهارتی پرسنل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از امروز یکشنبه ۲۹ فروردین آغاز شد.

img

رئیس انجمن اسکواش هیئت کارگری استان اصفهان در سمت خودابقا شد

دکتر الهه مولادوست، سکاندار اسکواش کارگری استان اصفهان در سمت خود ابقاء شد.

img

رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیئت کارگری اصفهان منصوب شد

قاسم ستاری رئیس هیاُت ورزش کارگری استان اصفهان به پیشنهاد رئیس انجمن ورزش های کارگری، طی حکمی امیر شریفات را به سمت رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیاُت کارگری منصوب کرد.

img

علیرضامباشری در سپاهان ماندنی شد

علیرضا مباشری دریافت قدرتی اصفهانی به مدت دو فصل دیگر قراردادش را با تیم والیبال فولاد مبارکه سپاهان تمدید کرد.

img

هلال احمر واکسن کرونا را از کشورهای شرقی وارد می کند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: این جمعیت وابسته به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر تلاش‌های خود را برای واردات واکسن کرونا از کشورهای شرقی ادامه می‌دهد.

img

پیام تسلیت پایگاه خبری رستاخیز خبر به آقای معدنکن

مدیرمسئول و تحریریه پایگاه خبری رستاخیز خبر، پیام تسلیتی منتشر کردند.

img

وزیر بهداشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

img

در لايو اينستاگرام نوانديش برگزار می شود: آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه

آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه در در لايو اينستاگرام نوانديش بررسی می شود.