کدخبر: 13611 ۱۲:۲۳ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ سرویس: ورزشی
نهضت قلعه نوعي رنسانس مي خواهد؛

امير خان، از اصفهان برو...!

image

اينكه تصور مي شود امير قلعه نوعي، بنيانگذار يك مكتب در فوتبال ماست، يك تصور كاملا غلط است. شايد كه پذيرش يك نهضت از سوي او پذيرفتني باشد كه هست، اما مكتب، نه!

مجید سعیدی- رستاخیزخبر، قلعه نوعي را در سالهاي اخير با پروين شبيه سازي ميكنند كه از جهاتي پذيرفتني است و از جهاتي ، نه! اين را بواسطه قرابتي است كه سالها ست با علي پروين دارم ،مي گويم .

امير قلعه نوعي هم از روزي مي شناسم كه او در جوانان راه آهن بازي مي كرد و من در بوتان ! حتي روزي را كه او بدستور ناصرابراهيمي به زمين رفت تا جانشين رضا عباسي بچه محل قديمم وكاپيتان نامي راه آهن شود ،بخاطر دارم . انگار همين ديروز بود ، جا پاي بزرگان گذاشت و تا الان هم دارد بزرگي  ميكند.اما همين امير ! امروز خيلي دشمن دارد.چه نزد پرسپوليسي ها ،چه آبي ها و حالاهم برخي اصفهاني ها  به آنها اضافه شده اند! علت چيست ؟ برخي از آنها ريشه دربداخلاقي دارد كه متاسفانه در بطن جامعه  نهادينه شده!به ورزش و فوتبال و سكوها هم سرايت كرده .بعضي ديگر به حرف ها و سكنات امير قلعه نوعي مربوط است كه خود را در مظان اتهام قرار ميدهد!

از امير با چنين سبقه اي ديگرانتظار نمي رود ، بسهولت مرتكب اشتباه شود. او در جايگاهي است كه كمترحق اشتباه دارد. اشتباهات او ديده ميشود ، بزرگ هم ديده ميشود و البته برداشت غلط و سوء تعبير هم ميشود!؟

قلعه نوعي اگر بعد از آن بازي  به تيم حريف و مربي پرسپوليس تبريك مي گفت همه چيز حل بود !او بزرگ بود وبزرگتر هم مي شد، ولو اينكه مي دانم چقدر در آن مسابقه تحت فشار بود!

براستي در آن لحظات نقش و وظيفه اطرافيان چه بود؟چقدر قادر به اداره نيمكت بودند يا ازافشار امير كم كردند؟

درست متوجه شديد! همه ي حرفم به اطرافيان است . آنها خيلي مقصرند!همان اطرافياني كه روزگاري علي پروين را به انفعال كشيدند. حالا از همان جنس اطراف امير را احاطه كرده اند.

قلعه نوعي ميتواند مرام و مسلك و آيين خود را داشته باشد ،مثل زنده یادان فردين و ملك مطيعي در فيلم هاي فارسي. حتي ميتواند وبايد مثل پروين زيرك باشد ،كه بيشتر هم  هست. اما حق ندارد بعنوان پرچمدار و افتخار دهه چهلي ها   همچنان سنتي پيش برود. او نيازمند يك رنسان در خود و نهضتش هست ،امانه در اصفهان. او بايد از اصفهان و سپاهان فاصله بگيرد.فشارهايي كه هفته هاي آخر به او وارد شد بيشتر از جانب سپاهان و مردان ريشه دار در اين تيم بود كه سكان فوتبال را بدست دارند. قلعه نوعي چوب آنها را خورد . او سيبل آنها شد. پس بايد رها كند . بايد فاصله بگيرد تا ارزش هايش دوباره متجلي شود.

اصفهان ديگر جاي امير نيست . به هزار و يك دليل.

شايد تبريز بهتر باشد يا همين تهران.او بايد درباره اطرافيانش هم تجديدنظر كند . همان كاري كه روزگاري پروين بايد مي كرد و نكرد.

امير بايد يادش باشد كه اين فوتبال وفا و مروت ندارد.اگر داشت در بازي فجر -پرسپوليس به سلطان توهين نمي كردند. قلعه نوعي حالا بمرحله اي رسيده كه از او انتظار ميرود.انتظاري كه مثل بزرگان دنيا رفتار كند. چه قبل بازي ، چه بعد بازي !مثل يورگن كلوپ، ومثل خيلي هاي ديگر. بايد حاشيه را رها كند. اصفهان پر شده از حاشيه، بخاطر تاج ، بخاطر ساكت و بخاطر خيلي ها! قهرمان هم شوي توش حرفه!پس رها كن!برو!بروجابي كه توش حرف نيست،پول زياد نيست،بازيكن بزرگ نيست،ثابت كن از تيم معمولي ،تيم بزرگ ميسازي! مثل استقلال اهواز،مثل همين سپاهان كه پارسال لبه تيغ بود.مثل تراكتور كه حالا رنگ قهرماني داره. مثل ذوب آهن كه حالا توآسيا داره خودنمايي ميكنه .برو تا نگن فقط با تيم پولدار بلدي.هرچند بي پولي در ليگ برتر بي معناست!حتي يكسال تيمداري نكن تا ببينيم چه كسي قادر است بجز استقلال و پرسپوليس ورزشگاهها را تا ثانيه آخر مسابقات پركند؟حساسيت بازيها را دوچندان كند؟!.برو تا ببينيم فوتبال بدون امير چقدر نمك دارد؟شور ميشود يا بي نمك؟گو اينكه با هزاران دليل بايد اعتراف كرد اين فوتبال ، اين مرز وبوم علي پروين ميخواهد و اين فوتبال بدون امير قلعه نوعي هم فوتبال نمي شود.پروين يك فرهنگ ايرانيسم و قلعه نوعي يك نهضت دردهه جديد و ايرانيزه است!كاملا معنادار و هم راستابا اخلاق حرفه اي..!نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

برگزیده
پیشخوان روزنامه (00/01/30)
یادداشت
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

برادران جهانگیری خواستار رسیدگی توهین نماینده مجلس به خود شدند

یک عضو هیات رئیسه مجلس جوابیه برادران معاون اول رئیس جمهور را نسبت به نطق اردشیر مطهری در مجلس را قرائت کرد.

img

سردار حجازی درگذشت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای «از عروج سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی» بر اثر عارضه قلبی خبر داد.

img

روحانی: میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت بی‌نظیر بوده است

رییس جمهوری با بیان اینکه میزان اهتمام این دولت به بخش سلامت در سال‌های پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است، گفت: ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی یک اولویت فوری و جدی است که در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت.

img

مراسم روز ارتش در اصفهان

مراسم روز ارتش در اصفهان برگزار شد.

img

همتی: از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در کشور در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران تامین شده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از تامین ۱۵۰۰ تن مرغ برای توزیع در شهر تهران خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۵ درصد جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت مرغ در هفته‌های آتی به آرامش نسبی برسد.

img

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

گودرز کریمی‌فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد.

img

اولویت‌های بانک مرکزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی، اولویت‌های بانک مرکزی را در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر انقلاب اسلامی تشرح کرد.

img

دانش افزائی پرسنل باشگاه ذوب آهن در حین خدمت

آغاز کلاس های تخصصی و مهارتی پرسنل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از امروز یکشنبه ۲۹ فروردین آغاز شد.

img

رئیس انجمن اسکواش هیئت کارگری استان اصفهان در سمت خودابقا شد

دکتر الهه مولادوست، سکاندار اسکواش کارگری استان اصفهان در سمت خود ابقاء شد.

img

رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیئت کارگری اصفهان منصوب شد

قاسم ستاری رئیس هیاُت ورزش کارگری استان اصفهان به پیشنهاد رئیس انجمن ورزش های کارگری، طی حکمی امیر شریفات را به سمت رئیس کمیته موی تای انجمن های ورزشی هیاُت کارگری منصوب کرد.

img

علیرضامباشری در سپاهان ماندنی شد

علیرضا مباشری دریافت قدرتی اصفهانی به مدت دو فصل دیگر قراردادش را با تیم والیبال فولاد مبارکه سپاهان تمدید کرد.

img

هلال احمر واکسن کرونا را از کشورهای شرقی وارد می کند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: این جمعیت وابسته به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر تلاش‌های خود را برای واردات واکسن کرونا از کشورهای شرقی ادامه می‌دهد.

img

پیام تسلیت پایگاه خبری رستاخیز خبر به آقای معدنکن

مدیرمسئول و تحریریه پایگاه خبری رستاخیز خبر، پیام تسلیتی منتشر کردند.

img

وزیر بهداشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تا هفته آینده تزریق می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

img

در لايو اينستاگرام نوانديش برگزار می شود: آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه

آخرين وضعيت لايحه همسان سازى دائمى حقوق بازنشستگان و فرهنگيان و تصميمات كارگروه مشترك با سازمان برنامه و بودجه در در لايو اينستاگرام نوانديش بررسی می شود.