کدخبر: 12748 ۱۴:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ سرویس: ورزشی
۲ ساعت قبل از انتخابات تماس گرفتند، بهتر است نیایی!

بهنام محمودی: ضیایی کنار خواهد رفت/ وزارت بخواهد کاندیدای والیبال می‌شوم

image

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران با انتقاد از شیوه عمل اخیر در فدراسیون والیبال گفت: اگر انتخابات سالم باشد نباید فضا به گونه‌ای پیش برود که در یک انتخابات رسمی با ضوابطی خاص، فردی خاص انتخاب شود.

بهنام محمودی رباره‌ی اتفاقات اخیر در فدراسیون والیبال، از نامه‌نگاری با کنفدراسیون والیبال آسیا گرفته تا حاشیه‌ها پیرامون اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: ما خانواده والیبال هستیم و نباید کاری کنیم تا این رشته وارد حاشیه شود. در حال حاضر چون بازی‌های ملی تمام شده می‌توانم صحبت‌هایی را داشته باشم. معتقدم انتخاب ضیایی به عنوان رئیس فدراسیون اشتباه بود و حمایت‌هایی که وزارت ورزش و جوانان از او انجام داد، درست نبود. در آن زمان چون کاندیدا بودم، می‌گفتند تو رقیب هستی و به همین خاطر چنین حرف‌هایی را می‌زنی. واقعا اگر مدیر قابلی کاندیدا بود، من اصلا کاندیدا نمی‌شدم اما به دلیل شناختی که از کاندیداها داشتم، وارد انتخابات شدم.

پیشکسوت والیبال ایران افزود: در روز انتخابات فردی با شماره‌ای ناشناس به من زنگ زد و گفت "بهتر است که در انتخابات شرکت نکنی." تا همین الان که بیشتر از ۸ ماه گذشته، پیگیر این تماس هستم اما به پاسخی نرسیده‌ام. اگر انتخابات سالم باشد، نباید شاهد چنین اتفاقاتی می‌بودیم که ضوابطی خاص، فردی خاص را انتخاب کند. اگر داورزنی وارد انتخابات می‌شد، قطعا من انصراف می‌دادم. در زمانی که داورزنی رئیس فدراسیون بود، مجموعه‌ای که با او همکاری می‌کردند، افرادی قوی بودند که دل‌شان به حال والیبال می‌سوخت اما متاسفانه ضیایی با ورودش افرادی را در کمیته‌های مختلف فدراسیون آورد که تجربه کافی نداشتند.

محمودی درباره نامه‌نگاری‌های اخیر نیز گفت: این نامه‌نگاری‌ها ناشی از یک سوء مدیریت و عدم آشنایی با ضوابط جهانی است. مسئولان فدراسیون در حال حاضر اعتقاد دارند که حضور محمود افشاردوست در کمیته مربیان آسیا و محمدرضا داورزنی در هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال انتصابی است اما کاملا در اشتباه هستند چرا که این افراد از طریق انتخابات و رای‌گیری برای این پست‌ها معرفی شده‌اند و هر دوی آنها تا سال ۲۰۲۰ در سمت‌هایشان حضور خواهد داشت. باید از ظرفیت کرسی‌های بین‌المللی استفاده کنیم. حتی ضیایی می‌توانست از ظرفیت داورزنی در وزارت ورزش و جوانان به نفع والیبال بهره ببرد. باید کرسی‌های بین‌المللی را حفظ و در سال‌های بعد افزایش دهیم. در حال حاضر در کنفدراسیون آسیا و در کمیته‌هایی از جمله بازیکنان و داوران هیچ نماینده‌ای از ایران حضور ندارد.

او خاطرنشان کرد: این مسائل چون با منافع شخصی توأم شده است، به والیبال آسیب می‌زند. مگر یزدانی خرم و داورزنی که ۱۸ و ۹ سال رئیس فدراسیون بودند، نرفتند؟ افتخارات والیبال در سال‌های اخیر باعث غرور ملی بسیاری برای ایرانیان شده اما متاسفانه یک سوء مدیریت در یک سال اخیر این رشته را به چالش کشانده است. ممکن است فردی بازیکن خوبی باشد اما مربی خوبی نشود. واقعا پس از شنیدن اخبار نامه‌نگاری‌ها تاسف خوردم.

کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال ایران درباره قانون بازنشستگی که شامل حال احمد ضیایی نیز می‌شود اما با اعتراضات او همراه شده است، گفت: باید از قانون تمکین کرد. متاسفانه ایشان زیاد در ورزش نبوده و اطلاعات ورزشی دقیقی ندارد. او در جلسات پیش از آنکه رئیس فدراسیون شود، بیشتر شنونده خوبی بود، اما به هر حال با صحبت‌هایی که اخیرا داورزنی انجام داد، احتمالا ضیایی هم از قانون تمکین کند و کنار برود.

محمودی درباره احتمال کاندیدا شدنش برای انتخابات آینده فدراسیون والیبال در صورت قطعی شدن بازنشستگی احمد ضیایی گفت: در حال حاضر کاندیدا شدن برای ریاست فدراسیون آن هم والیبال کار بسیار سختی است. از یک طرف مسائل مالی فدراسیون‌ها را دچار مشکل کرده و از طرفی دیگر با توجه به افتخارات دهه گذشته والیبال انتظارات مردم از این رشته بسیار بالاست. از آنجایی هم که با حضور ضیایی یک سکته به والیبال وارد شد، برطرف کردن همین رکود خودش چندین سال زمان می‌برد. اگر خانواده والیبال صلاح بدانند که در والیبال حضور داشته باشم و همچنین اگر داورزنی و وزیر ورزش و جوانان از من حمایت کنند، در انتخابات شرکت می‌کنم. من شغل دیگری ندارم و اگر رئیس فدراسیون شوم، از صبح در فدراسیون حضور خواهم داشت و مطمئنا به استان‌ها نیز سفرهایی انجام می‌دهم.

کارشناس والیبال ایران در ادامه صحبت‌هایش تصریح کرد: بر خلاف جهت آب شنا کردن درست نیست. اگر وزارت نخواهد که بهنام محمودی رئیس فدراسیون شود، پس صلاح نیست که حضور داشته باشم. قانون می‌گوید که ۱۰ روز قبل از آغاز انتخابات باید کاندیداها معرفی شوند اما درباره من در آن مقطع زمانی دو روز پیش از انتخابات این اتفاق صورت گرفت. دو ساعت قبل از آغاز انتخابات هم شماره‌ای ناشناس با من تماس گرفت و گفت بهتر است که نیایی. من پنج ماه پیش از انتخابات والیبال در شورای شهر رای آوردم و پس از آن در آن مدت هیچ خلافی انجام ندادم. حتی پس از آن در دو جای دیگر نیز نام‌نویسی کردم و تایید صلاحیت شدم. ۱۰ ماه است که پیگیر نامه مکتوب آن تماس تلفنی هستم ولی جوابی نگرفتم.

بهنام محمودی در پایان خاطرنشان کرد: اگر در حال حاضر به من بگویند که باید روزی دو ساعت برای تیم ملی وقت بگذاری، مطمئنا این کار را با کمال میل قبول می‌کنم و دنبال منافع شخصی نیستم زیرا به این رشته علاقه دارم. من با پول بیت‌المال و مردم توانستم به این جایگاه برسم.

انتهای پیام

خبرنگار32901
منبعایسنا

http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/08/27)
فراخوان
ساد 24
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
miss vanila
chatr sefid
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

چرا آمریکا نمی‌خواهد ایران به FATF بپیوندد؟

یکی از مهمترین دلایل تسهیل انجام کلیدی ترین بخش تحریم های آمریکا علیه کشورمان در سال 2008 عدم عضویت ایران در FATF بود که آمریکا توانست با کمترین هزینه سیاسی آن را بعد از سه دهه محقق سازد.

img

چند استاندار بازنشسته تغییر می کنند؟

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت کشور اظهارداشت: پس از ابلاغ اصلاحیه ماده واحده این قانون از سوی رئیس جمهور، پرونده اداری و استخدامی مدیران وزارت کشور از حیث شمول یا عدم شمول در قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستور کار قرار گرفت.

img

هنوز برآوردی از مدیران بازنشسته در استان نداریم/ استاندار البرز بازنشسته است

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با اشاره به ابلاغ اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: اجرای این قانون می‌تواند زمینه را برای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی کشور فراهم کند.

img

اول عظمت ایران، دوم اقتدار جمهوری اسلامی و سوم شکست ناپذیری ملت ایران

رهبر معظم انقلاب امروز (پنج‌شنبه) در جمع شرکت‌کنندگان در همایش ده‌ها هزارنفری بسیجیان استان تهران در ورزشگاه آزادی حضور یافتند.

img

لامبورگینی ایرانی مو نمی‌زند!

سرپرست تیم سازنده مورسیه لاگوی داخلی می‌گوید توان تولید سالی ١٥٠ لامبورگینی ایرانی را داریم.

img

سامسونگ همچنان علاقه‌ای به پیروی از اپل ندارد

تحلیلگران بر این باورند که گلکسی اس ۱۰ احتمالا به نسل جدیدی از نمایشگرهای سامسونگ و بدون بریدگی بالای صفحه نمایش (ناچ) مجهز خواهد بود.

img

بورس در گیر و دار عرضه اولیه و تحریم

علیرغم تحریم‌های جدید آمریکا که روز گذشته اعلام شد، امروز بازار سهام به دلایلی از جمله عرضه اولیه‌ای که بعد از مدت‌ها صورت گرفت، توانست تا حدودی پایداری خود را حفظ کند.

img

دبیر اجرایی گروه اقدام مالی: FATF اطمینان می‌دهد که ایران محلی امن برای سرمایه‌گذاری است

دبیر اجرایی گروه اقدام مالی با تاکید بر این که انجام خواسته‌های FATF امکان داد و ستد ایران با سایر کشورها را فراهم می کند، گفت: ایران با این کار به جهان نشان خواهد داد که چارچوب قانونی محکمی برای مبارزه با پولشویی و تروریسم دارد.

img

صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا باعث خوشحالی مردم شد

وزیر ورزش و جوانان گفت:به باشگاه پرسپولیس از طریق ارز ثانویه، مبلغ پانصد هزار یورو تحویل داده ایم و به زودی برای باشگاه استقلال هم این اتفاق می افتد.

img

برنامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان/ ۴ نماینده ایران فردا به مصاف رقبا می‌روند

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ظهر فردا (به وقت ایران) در شهر بوداپست مجارستان آغاز می شود و ۴ نماینده ایران به مصاف رقبایشان خواهند رفت.

img

کیلینی: یووه ۲۵ بازیکن مثل من دارد

مدافع یوونتوس تیمش را شایسته پیروزی برابر شیاطین سرخ دانست.

img

زمان مبارزه عزت‌الله اکبری و علیرضا کریمی در رقابت‌های جهانی کشتی

عزت‌الله اکبری و علیرضا کریمی آخرین آزادکاران ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان هستند که برای کسب مدال برنز امشب (دوشنبه) به روی تشک می‌روند.

img

آغاز طرح ترافیکی ویژه اربعین

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آغاز طرح ترافیکی ویژه اربعین در سراسر کشور خبر داد.

img

دانشگاهها دولت را نقد کنند/می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

رییس‌جمهور گفت: دانشگاه نقش بسیار مهمی در علم،‌فرهنگ و در جامعه‌پذیری نسل جوان در انضباط و قانونمداری و در نقش مهارت‌هایی که دانشجویان از این محیط می‌آموزند، دارد.

img

مضرات زیاده‌روی در مصرف ویتامین A

ویتامین A از جمله مواد مغذی مهم برای بدن است اما افراط در مصرف آن می‌تواند تراکم استخوانی را کاهش داده و فرد را در معرض شکستگی استخوانی قرار دهد.

img

کشف بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.