کدخبر: 1194 ۰۱:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ سرویس: استان ها
نجابت اهالی رسانه در قبال قدرناشناسی شورای چهارم کرج

دستی که نمک ندارد

image

هفدهم مرداد امسال در حالی سپری شد که علاوه بر بزرگداشت روز خبرنگار، با محدوده زمانی خداحافظی اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی کرج نیز مصادف شده بود، لذا این همزمانی اتفاقی را رقم زد که می توان آن را به نجابت اهالی رسانه البرز و برجای گذاردن خاطره ای ناخوشایند از سوی برخی اعضای این شورا در کرج نسبت داد.

حسن منصوریار-رستاخیز خبر؛ لازم است همین ابتدا تاکید کنم که من هم در ادامه مدارا و رفتار نجیبانه سایر همکارانم در رسانه های مختلف استان، قصد پرداختن به این موضوع را نداشتم، لیکن احساس کردم باید این مشی و رویه نادرست فرصت طلبانه برای دست یابی و حفظ جاه و مقام را مورد گوشزد و یادآوری قرار دهم که اهالی رسانه از خوب و بد، زشت و زیبا، قوت و ضعف و خلاصه از زیر و بم مسایل مختلف آگاهند و اغماض آنها در مورد برخی موضوع ها از جمله عدم تصویب لایحه روز خبرنگار بخاطر اینکه به خودشان مربوط می شد، از خود نجابت، متانت و شکیبایی نشان دادند.

 

باوجود این، قبل از هر توضیح و سخنی ابتدا باید یاد کنیم از هفدهم امرداد سال 1377، همان روزی که نیروهای جنایتکار طالبان با حمله به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان، محمود صارمی خبرنگار و مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف را به همراه چند دیپلمات ایران به شهادت رساندند و از آن پس بود که این روز به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد.

 

حال، از آنجا که گرامیداشت و ماندگاری روز خبرنگار نشات گرفته از سرچشمه زلال و مطهر شهید، شاهد و شهادت است، هر سال در چنین روزی نام خبرنگار و حرفه خبرنگاری در سراسر ایران پهناور گرامی داشته می شود و بر سر زبانها می افتد و اهالی خبر و خبررسانی را جانی دوباره می بخشد، بنابراین همگان وامدار این عزیزان هستیم و باید از جان و دل در قبال این خونهای پاک ادای دین کنیم.

بگذریم، اکنون بازگردیم به نجابتی که اصحاب رسانه در قبال نامهربانی و رفتار نسنجیده برخی اعضای شورای شهر کرج از خود نشان دادند، ماجرا از این قرار است که این شورا برخلاف سالهای گذشته، امسال با خودداری از تصویب لایحه برگزاری آیین بزرگداشت روز خبرنگار، مانع اجرای آن توسط مدیریت شهری شد.

البته جزییات چندانی از دلایل تصویب نشدن این لایحه توسط شورای کرج به بیرون درز نکرده است، اما یک واقعیت آشکار در این میان وجود دارد و آن این است که گویا شماری از اعضا ضمن تعریف و تجمید از تلاشهای اهالی رسانه موافق تصویب این لایحه بوده اند، بنابراین حساب آنها از مخالفان این لایحه جداست و بالطبع روی سخن ما هم به مخالفان این لایحه مربوط می شود.

توضیح لازم و ضروری دیگر اینکه طرح موضوع از طرف ما هم با توجه به پشت سر گذاشتن هفدهم امرداد و منتفی شدن زمان برگزاری روز خبرنگار، هیچ دلیلی جز فرستادن پیام توام با نوعی هشدار به آنانی که فقط به منافع شخصی و گروهی خود می اندیشند، نیست و امیدواریم این پیام مورد عنایت منتخبان شورای پنجم کرج هم قرار گیرد.

براین اساس مخالفان این لایحه در شورای چهارم کرج آیا پاسخ قانع کننده ای برای این پرسش دارند که چگونه در سالهای گذشته و از جمله در سال 95 اختصاص 130 میلیون تومان برای تجلیل و بزرگداشت روز خبرنگار را به تصویب رساندند، در حالی که امسال حتی با نصف این مبلغ هم مخالفت کردند، آیا واقعا انتخاب نشدن آنها در دوره پنجم دلیل اصلی این مخالفت نبوده است؟

آقایان و خانم های مخالف این لایحه در شورای کرج، آیا اینکار شما نوعی کم لطفی محسوب نمی شود؟ آیا اصحاب رسانه حق ندارند فکر کنند که شماها برخلاف تعریف و تمجیدهای ظاهری، در واقع نگاه ابزاری به خبرنگاران دارید؟ آیا اینگونه نیست که چون شما دیگر جایی برروی صندلی های شورای کرج ندارید، پس دیگر لزومی هم به برگزاری بزرگداشت و تجلیل از خبرنگاران وجود ندارد!

ناگفته نماند که طرح موضوعهایی نظیر ارایه دیرهنگام لایحه یا نبود و کمبود 70 میلیون تومان اعتبار برای برگزاری بزرگداشت روز خبرنگار آنهم فقط یک بار در سال، بیشتر به بهانه های طنزآمیز شبیه است تا واقعیت، آنچه بیش از همه آزار دهنده است و تصور می کنم همه همکارانم نیز در این زمینه اتفاق نظر دارند، بی حرمتی شما در جایگاه نمایندگان مردم در شورای کرج نسبت به شان و منزلت خبرنگاران و نقش آنان در خبر و اطلاع رسانی است.

این در حالی است که برغم ظرفیت و توانمندی بالای اصحاب رسانه استان البرز و کرج، هیچیک از این عزیزان نسبت به عدم تصویب لایحه تجلیل از خبرنگاران و برگزار نکردن آیین گرامیداشت روز خبرنگار توسط شهرداری و شورای شهر در سال جاری کوچکترین واکنش و اعتراضی از خود نشان ندادند و ثابت کردند که صرفنظر از همه سختی ها، بی مهری ها و نارسایی های خرد و کلان، انجام وظیفه و مسوولیت اطلاع رسانی به مردم و افکار عمومی در صدر اولویت برنامه های آنان قرار دارد.

در پایان و در جمع بندی این مقال، امیدواریم مخالفان لایحه تجلیل از خبرنگاران در شورای کرج به این پرسش نه به ما، که به خودشان صادقانه پاسخ دهند، به فرض اگر زمان گرامیداشت روز خبرنگار قبل از پنجمین دوره انتخابات شوراها بود، آیا بازهم با این لایحه مخالفت می کردند؟ ضمن اینکه با خبر هستیم برخی اعضای شورای چهارم کرج از جمله رییس این شورا برای تصویب لایحه تجلیل از خبرنگاران بسیار پافشاری کرده اند که از این بابت از تک تک آنها سپاسگزاری می کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/04/26)
یادداشت
فراخوان
ساد 24
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
miss vanila
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

میز خدمت طرحی نمادین نیست / از خبره ترین کارشناسان در ارائه خدمت استفاده شود

محمد علی نجفی از میز خدمت برخی از دستگاه های اجرایی استان و روند خدمات دهی آنها به مراجعان، به صورت سرزده بازدید کرد.

img

دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی با فرماندار ویژه شهرستان کرج

رییس سازمان عدالت و آزادی به همراه جمعی از اعضای شورای مرکزی این سازمان، با فرماندار ویژه شهرستان کرج دیدار کردند.

img

بازدید سرزده استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج از بازارچه موقت گلشهر

فرماندار ویژه شهرستان کرج به همراه استاندار البرز به صورت سرزده از بازارچه پونه گلشهر که دچار حریق شده بود، بازدید کردند.

img

ترویج سیره نبوی در انتقال و حفظ ارزش های اسلامی به نسل های بعدی موثر است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز ضمن دیدار با حجت الاسلام تقوایی امام جمعه موقت نظرآباد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان به تشریح برنامه های جشنواره رضوی پرداخت.

img

جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی/متخلفان را معرفی می‌کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور، ضمن قدردانی از مواضع قاطعانه وی در برخورد با تخلف واردات خودرو، اعلام کرد: متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.

img

موسسه رازی پشتوانه‌ای مطمئن برای کشور است

رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توانمندی ‎ ها، دانش بومی و ظرفیت‌های ارزشمند تولید در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از این مجموعه به عنوان پشتوانه‌ای مطمئن برای کشور در شرایط مختلف یاد کرد.

img

بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات است

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات در بانک‌های استان از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۶ میلیارد تومان است، گفت: طرح‌ها نباید در بانک و دستگاه‌های اجرایی متوقف شود.

img

اختصاص یک میلیارد تومان به توسعه فرهنگ کارآفرینی در کرج

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری کرج از اختصاص یک میلیارد تومان برای ستاد توسعه فرهنگ کارآفرینی در کرج خبر داد.

img

ووشوکار البرزی قهرمان جهان شد

رئیس هیئت ووشو استان البرز گفت: ووشوکار البرزی تیم ملی جوانان ایران موفق شد به مدال باارزش طلا در رقابت‌های جهانی دست پیدا کند.

img

دعوت رسمی فیفا از مهدی تاج

جیانی اینفانتینو از رییس فدراسیون فوتبال ایران و عضو کمیته مسابقات فیفا، دعوت کرد برای حضور در دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه حاضر شود.

img

سیدجلال حسینی پیشنهاد جنجالی کی روش را رد کرد

​کاپیتان پرسپولیس که در اتفاقی عجیب در لیست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی قرار نگرفته بود، به پیشنهاد کادرفنی پاسخ منفی داد.

img

پرتغال به اروگوئه باخت و حذف شد/ رونالدو به مسی پیوست!

تیم ملی فوتبال اروگوئه با غلبه بر پرتغال ضمن حذف رونالدو و یارانش از جام جهانی روسیه، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف فرانسه می رود.

img

ورود پیکر ۶۰ شهید دفاع مقدس به تهران

رئیس ستاد معراج شهدای مرکز گفت: پیکر مطهر ۶۰ شهید تازه تفحص شده که اخیرا از مرز خسروی وارد کشور شده‌اند، صبح فردا سه شنبه ۲۶ تیرماه ۹۷ وارد معراج شهدای تهران خواهند شد.

img

انتخاب شهردار کرج به جلسه آینده موکول شد

هفتاد و دومین جلسه شورای شهر در حالی برگزار شد که آخرین بند از دستور جلسه به انتخاب شهردار کرج و اعلام پاسخ استعلام وزارت کشور مربوط بود که به علت کمبود وقت و نیاز اعضا برای شور و مشورت بیشتر به جلسه بعد موکول شد.

img

آغاز همکاری ۵ هزار حامی البرزی با کمیته امداد

بیش از سی هزار حامی البرزی حمایت معنوی و مالی از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد را بر عهده دارند که پنج هزار نفر از آنان طی یک ماه گذشته همکاری خود را با این نهاد آغاز کرده‌اند.

img

کاهش هزینه های جاری محورِ اقدامات شهرداری

محمدرضا احمدی نژاد با اشاره شرایط اقتصادی موجودبرصرفه جویی در هزینه های عمرانی، تاکید کرد.