کدخبر: 11880 ۲۰:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ سرویس: اقتصادی
معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در کارگروه اشتغال استان البرز مطرح کرد:

بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات است

image

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات در بانک‌های استان از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۶ میلیارد تومان است، گفت: طرح‌ها نباید در بانک و دستگاه‌های اجرایی متوقف شود.

به گزارش  رستاخیزخبر؛ خبرگزاری تسنیم نوشت؛ عیسی منصوری با اشاره به اینکه سامانه کار برای اشتغال روستایی از بهمن سال گذشته آغاز شد، اظهار داشت: تا اواسط اردیبهشت ماه نیز در زمینه پرداخت تسهیلات با کندی مواجه بود ولی در خرداد ماه کمی این مورد آسان‌تر شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تقصیرها نباید به یکدیگر ارجاع شود، افزود: بخشی از مسائل باید در منطقه و روستا و شهرستان برطرف شده و از ابراز سلیقه پرهیز شود.

وی ارائه وثیقه، چک برگشتی، اقساط معوقه و عدم آورده 20 درصد برای پروژه‌ها را مشکل اصلی در عدم تخصیص تسهیلات به طرح‌ها معرفی کرد و گفت: قاعده بر این مبنا نیست که از محل تعیین شده اجرای پروژه وثیقه تعیین شود و مشکل اصلی برای یک روستایی عدم دسترسی مناسب به وام است.

منصوری با اشاره به اینکه بانک مرکزی مخالف افزایش سقف اختیار پرداخت تسهیلات در بانک‌های استان از دو میلیارد و 500 میلیون تومان به 6 میلیارد تومان است، عنوان کرد: طرح‌ها در بانک و دستگاه‌های اجرایی متوقف نشود و اعمال سلیقه‌ای صورت نگیرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر موسسات تسهیلات را در حساب خود نگه دارند شکایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اشتغال زایی با پرداخت وام پایدار نیست و باید کاری انجام گیرد که اشتغال ریزش نکند و یکی از بازارها که دچار ریزش شد فرش دستباف است که از 5 هزار تن صادرات به 500 تن کاهش یافته است.

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/07/27)