کدخبر: 11608 ۱۰:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ سرویس: سیاسی
یادداشت؛

«استاندار نجفی بازارمسگرها را تعطيل كرد»

image

محمدعلی نجفی با هوش بالا و تجربه مديريتی كسب شده از ميادين اقتصادی كه برعكس ميادين سياسی سره از ناسره زود شناخته می شود خيلي زود "پادزهر" مشكلات بوروكراسی استان البرز را شناخت و با قاطعيت تمام ولی بسيار ظريف اين "تومور" بدخيم و خطرناك يعنی شعارزدگی و تئوری محوری در دستگاههای اجرايی را كه سالها در كنار مغز و فرماندهی اجرايی البرز جا خوش كرده بود برداشت و خيلی واضح در نشست های رسمی استان به همه فهماند كه حرف اضافه ممنوع!! آنچه پیش روی شماست یادداشتی است از سعيد شفيعيان که با هم می خوانیم.

رستاخیزخبر_ سعيد شفيعيان؛ او قول داده بود كه اولی ترين هدفش توسعه اقتصادی با محوريت مبارزه با بيكاری و ايجاد فرصت های شغلی بيشتر در استان البرز باشد و اتفاقا يكی ار راههای رسيدن به اين هدف دشوار تعطيل كردن" بازار مسگرهايی "بود كه توسط تعدادی از روسا و حضرات اهل شعار و زيادحرف بزن در استان البرز به خصوص كلان شهر كرج راه افتاده بود،

بازار مسگرهايی كه معروف است كه "مثل لاف زدن در غربت" پر از سروصدا است و هياهوی ايجاد شده اجازه نمی دهد حتی كسانی كه دو كلمه حرف حساب دارند صدايشان شنيده شود و برعكس كسانی كه صداهای "خركي " و پا منبري های زياد و حرفه ای و حقوق بگير دارند به راحتی اجازه اظهار نظر پيدا كنند و مهمتر از همه مشغول شدن به شعار و شعار و مصاحبه و جواب يگديگر را دادن جايی و فرصتی براي عمل نمی گذاشت.

محمدعلی نجفی با هوش بالا و تجربه مديريتی كسب شده از ميادين اقتصادی كه برعكس ميادين سياسی سره از ناسره زود شناخته می شود خيلي زود "پادزهر"  مشكلات بوروكراسی  استان البرز را شناخت و با قاطعيت تمام ولی بسيار ظريف اين "تومور" بدخيم و خطرناك  يعنی شعارزدگی و تئوری محوری در دستگاههای اجرايی را كه سالها در كنار مغز و فرماندهی اجرايی البرز جا خوش كرده بود برداشت و خيلی واضح در نشست های رسمی استان به همه فهماند كه حرف اضافه ممنوع!!

نجفی عملا نشان داد  كه هركس بايد كار خودش را انجام دهد و دخالت حوزه ها در كار يگديگر نوعی " آنارشيسم" اداری است

او با عملگرايی خود جا انداخت كه سخنرانی و دكترين پردازی و جدل و گفتار درمانی جای آن در مراكز علمی و دانشگاهی و حوزوی است ولی وظيفه مسئول اجرايی همانطور كه از صفتش پيداست كار اجرايی است و عمل به آنچه به او از اتاق فرمان مافوق ابلاغ می شود و به عبارتی در كار اجرايی "فتوی" ممنوع!!

اين "دكترين " هوشمندانه كه يكی از راههای انتخاب شده توسط نماينده عالی رييس جمهور و نظام در البرز است باعث شده ديگر حضرات از سخنرانی ها و نطق های تئوريك كه بسياری از اختلافات را استارت می زد پرهيز كرده و اتفاقا سياست های دولت كه همان سياست های نظام است به نحو مطلوبی نهادينه شود.

به عنوان يكی از دهها نمونه محصول اين  رويه : به تظر شما آيا قبل از آمدن محمدعلی نجفي كنسرت های موسيقی اينطور بدون سر وصدا در حيطه قانون برگزار می شد كه می بينيم اين روزها می شود ولی اگر به روش گذشته بعضی حضرات براي جذاب شدن سخنرانی و مصاحبه هايشان گريزی هم به كنسرت می زدند و روبرو هم در جواب آماده می شد اوضاع چنين بود كه هست؟

اميدوارم اين فضاي سالم ايجاد كه كار مشترك مسئولين عالی استان از همه قوا است و به خوبی همكاری  و همدلی پنج شش نفر مديران عالی استان در آن مشهود است همچنان استمرار داشته باشد تا در اين فضای  و تنگنای ايجاد شده باز بتوان برای خدمت به مردم به جلو گام برداشت كه  البته منوط به انسجام و وحدت مسئولين و صد البته ايجاد فضايی برای صداهای مختلف و متنوع در متن و مباحثات در اتاق های فكر و رسيدن به صدا و تصميمی واحد در اجراء براي رسيدن به غايت است.

 

 


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/07/27)
فراخوان
ساد 24
مدرسه فوتبال پرسپولیس البرز
miss vanila
chatr sefid
سیاسی اقتصادی ورزشی اجتماعی
img

چند استاندار بازنشسته تغییر می کنند؟

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت کشور اظهارداشت: پس از ابلاغ اصلاحیه ماده واحده این قانون از سوی رئیس جمهور، پرونده اداری و استخدامی مدیران وزارت کشور از حیث شمول یا عدم شمول در قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستور کار قرار گرفت.

img

هنوز برآوردی از مدیران بازنشسته در استان نداریم/ استاندار البرز بازنشسته است

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با اشاره به ابلاغ اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: اجرای این قانون می‌تواند زمینه را برای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی کشور فراهم کند.

img

اول عظمت ایران، دوم اقتدار جمهوری اسلامی و سوم شکست ناپذیری ملت ایران

رهبر معظم انقلاب امروز (پنج‌شنبه) در جمع شرکت‌کنندگان در همایش ده‌ها هزارنفری بسیجیان استان تهران در ورزشگاه آزادی حضور یافتند.

img

حضور رهبر انقلاب در همایش «خدمت بسیجیان» استادیوم آزادی

رهبر معظم انقلاب روز پنج‌شنبه ۱۲ مهر در جمع شرکت‌کنندگان در همایش ده‌ها هزار‌نفری بسیجیان استان تهران در ورزشگاه آزادی حضور خواهند یافت.

img

بورس در گیر و دار عرضه اولیه و تحریم

علیرغم تحریم‌های جدید آمریکا که روز گذشته اعلام شد، امروز بازار سهام به دلایلی از جمله عرضه اولیه‌ای که بعد از مدت‌ها صورت گرفت، توانست تا حدودی پایداری خود را حفظ کند.

img

دبیر اجرایی گروه اقدام مالی: FATF اطمینان می‌دهد که ایران محلی امن برای سرمایه‌گذاری است

دبیر اجرایی گروه اقدام مالی با تاکید بر این که انجام خواسته‌های FATF امکان داد و ستد ایران با سایر کشورها را فراهم می کند، گفت: ایران با این کار به جهان نشان خواهد داد که چارچوب قانونی محکمی برای مبارزه با پولشویی و تروریسم دارد.

img

هم بورس ریخت، هم سکه، هم دلار و هم خودرو

اقتصاد ایران دومین روز هفته را در حالی سپری کرد که ریزش نه فقط در بازارهای خودرو، طلا و سکه و ارز که حتی در بورس اوراق بهادار ادامه یافت، این ریزش اما زمینه رونق بازار را فراهم نکرده است چرا که بسیاری از مشتریان بالقوه بازارها در انتظار ریزش بیشتر قیمت‌ها هستند. 

img

احتمال توقف تولید محصولات سرفیس مایکروسافت

تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کانالیز برآورد کرده‌اند که مایکروسافت احتمالا از سال آینده میلادی دیگر محصولات سری سرفیس خود را تولید نخواهد کرد.

img

بازتاب جهانی حضور زنان در "آزادی"

حضور زنان برای تماشای دیدار ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

img

داوران کویتی دیدار ایران - بولیوی را قضاوت می‌کنند

قضاوت دیدار تیم‌های فوتبال ایران و کویت بر عهده داوران کویتی قرار گرفت.

img

بابک حاتمی رسما به سپیدرود رشت پیوست

بازیکن سابق تیم‌های پرسپولیس و سایپا با عقد قرارداد رسمی به سپیدرود رشت پیوست.

img

۱۱ تیم پیروز اروپا

تنها ۱۱ تیم در لیگ‌های اروپایی همه بازی‌های این فصلشان را با پیروزی به پایان رسانده‌اند.

img

دانشگاهها دولت را نقد کنند/می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

رییس‌جمهور گفت: دانشگاه نقش بسیار مهمی در علم،‌فرهنگ و در جامعه‌پذیری نسل جوان در انضباط و قانونمداری و در نقش مهارت‌هایی که دانشجویان از این محیط می‌آموزند، دارد.

img

مضرات زیاده‌روی در مصرف ویتامین A

ویتامین A از جمله مواد مغذی مهم برای بدن است اما افراط در مصرف آن می‌تواند تراکم استخوانی را کاهش داده و فرد را در معرض شکستگی استخوانی قرار دهد.

img

کشف بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

img

با رای وزیر کشور مبنی بر مخالفت با ماموریت فرماندار کرج در شهرداری موافقت شد

در نود و سومین جلسه رسمی شورای شهر کرج که با موضوع انتخاب شهردار آغاز شد، با رای وزیر کشور مبنی بر مخالفت با ماموریت فرماندار کرج در شهرداری موافقت شد.