کدخبر: 11086 ۱۴:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ سرویس: اجتماعی
در جُنگ شورای شهر کرج اتفاق افتاد؛

برخی اعضای شورای شهر کرج با عملکرد خود تعریف جدیدی از «شورا» ارائه دادند

image

جلسه امروز شورای شهر جُنگ به تمام معنایی بود از خنده حضار و کف زدن هایی که گاه واقعا بی معنا بود! تراژدی تأسف آوری در قالب طنز! نمایشی دردناک از لجبازی برخی اعضا که گویی آمده بودند که فقط جلسه برگزار شود، بدون خروجی صحیح، بدون صورت جلسه ای متقن و هدفمند و بدون اعتنا به حقوق شهروندانی که دومین ماه از سال جدید را در حالی سپری می کنند که هنوز شهرشان شهردار ندارد!

تیلدا حسینی رستاخیزخبر؛ بعداز مدتها کشمکش بر سر برگزاری یا عدم برگزاری جلسات علنی که با هدف فرصت سوزی تا اعلام وصول تایید صلاحیت تنها کاندید شهرداری کرج رقم خورده بود، امروز یکشنبه 30 اردیبهشت بالاخره جلسه علنی شورا تشکیل شد.

جلسه ای که جُنگ به تمام معنایی بود از خنده حضار و کف زدن هایی که گاه واقعا بی معنا بود!  تراژدی تأسف آوری در قالب طنز! نمایشی دردناک از لجبازی برخی اعضا که گویی آمده بودند که فقط جلسه برگزار شود، بدون خروجی صحیح، بدون صورت جلسه ای متقن و هدفمند و بدون اعتنا به حقوق شهروندانی که دومین ماه از سال جدید را در حالی سپری می کنند که هنوز شهرشان شهردار ندارد!

این که چه افرادی و با چه هدفی سناریوهای این نمایشنامه تمسخرآمیز که در واقع توهین به اصل دموکراسی و شورا می باشد را نوشته اند، چندان مهم نیست. مهم این است آنان که در پسِ پرده بازیگران این صحنه های تکراری و کودکانه هستند خود بیشترین بهره را از این اغتشاشات می برند و در حالی که همه سرگرم پروسه انتخاب شهردار هستیم آنان به راحتی در حال رقم زدن اتفاقات پیدا و پنهانی هستند که در آینده ای نه چندان دور شاهد آن هستیم.

اهالی تئاتر به خوبی با این مثل آشنا هستند که قدرت دست آنان نیست که روی صحنه اند بلکه دست آن دسته ایست که پشت پرده مشغول کارگردانی برنامه هستند. همان هایی که در اوج اجرای برنامه می توانند پا را روی سیم بگذارند تا اثبات کنند هنوز قدرت دست آنانی است که شاید دیده نشوند ولی به راحتی می توانند در چشم به هم زدنی صحنه را به تاریکی و اغتشاش بکشانند.

این که شورای شهر کرج از بیرون هدایت می شود، مهمترین معضل شورای شهر پنجم شده است، گرچه برخی از اعضا آن را قبول ندارند و حتی بیان آن را هتک حرمت شورا می دانند. اما همین افراد خود بیشترین قانون گریزی را در شورای پنجم رقم زده اند و در قبال سوال اعضا نه تنها از پاسخ طفره می روند که به صراحت از الفاظی چون «من»، «خودم» و غیره استفاده می کنند که یادآور دیکتاتوری است که از اصل شورا بسیار دور است.   

در جلسه امروز واقعا شاهد تعریف جدیدی از شورا بودیم. وقتی اعضا طرح دو فوریتی به هیئت رئیسه تقدیم کردند، نایب رئیس که در مقام رئیس شورا جلسه را اداره می کرد، حتی آن را قرائت نکرد و  اذعان داشت: به «من» گفته شده امروز جلسه را بدون حق رأی اعضا برگزار کنم.

در پرده ای دیگر از این نمایش شاهد بودیم در حالی که از آخرین زمان اعلام کاندیدهای شهرداری کرج چند روزی سپری شده است, نایب رئیس از لیست دو نفره ای پرده برداری می کند که به شهادت یکی از اعضای شورای شهر روح یکی از کاندید ها از ماجرای شهردار شدنش هم خبر ندارد، چه برسد به اینکه بخواهد در صحن حضور یابد و از برنامه های خود دفاع کند! و نایب رئیس وقتی با اعتراض اعضا روبرو می شود به راحتی اذعان می دارد: شما از این صلاحیت برخوردار نیستید که به هیئت رئیسه بگویید چه کسی چه زمانی برای کاندید شدن معرفی شود.

این گونه است که در صحن شورا شاهد رفتارهای ناشی از لجبازی بچگانه ای بودیم که بسیار دور است از آن جلوه زیبایی که از بلوغ انسانهای فرهیخته در صحن مقدس شورا انتظار می رود.


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)