کدخبر: 10449 ۱۲:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ سرویس: اجتماعی
شهردار کرج بومی خواهد بود

خلیلی اردکانی: مارگزیده هستیم و تجربه تلخ نصیری را تکرار نمی‌کنیم!/ «سریزدی» یکی از گزینه هاست

image

یک هفته ای از استعفای «اصغر نصیری» و انتصاب «محمد رضا احمدی نژاد» به عنوان سرپرست شهرداری کرج گذشته است. در این مدت از گوشه و کنار نجوای انتخاب افراد مختلف به عنوان شهردار کرج شنیده می شود. برخی از این اسامی در حباب شایعات دنیای مجازی به زودی محو خواهد شد و البته بعضی نیز تا ایستگاه آخر و تصدی مسند شهرداری کرج زمزمه خواهد شد.

به گزارش رستاخیزخبر،  گفت و گوی کوتاهی با «محمد حسین خلیلی اردکانی» عضو شورای شهر کرج داشتیم تا از بازار داغ شایعات عبور کرده و به اخبار موثق تری دست یابیم. آنچه می خوانید ماحصل این گفت و گو است:

در آغاز، از روند انتخابات شهردار کرج جویا شدیم و این که پارلمان نشینان در چه مرحله ای از شور و مشورت برای انتخاب شهردار به سر می برند. وی در پاسخ اظهار داشت: «فعلا در حال رایزنی هستیم. شورای شهر بر این اعتقاد پابرجاست که شهردار باید  از کرج انتخاب شود و تسلط و اشراف کاملی به شهر داشته و به امور شهر آشنا باشد».

وی با بیان  اینکه در حال حاضر 6 ، 7 ماه از اداره شهر عقب افتاده ایم، خاطرنشان کرد: «نمی توانیم فردی نا آشنا به امور شهر را انتخاب کنیم و زمانی را هم برای آشنا شدن وی با محیط شهر و مشکلات آن سپری کنیم».

 

خلیلی اردکانی در پاسخ به این سوال که آیا گزینه هایی برای انتخاب شهردار وجود دارد؟ اظهار داشت: «روز گذشته جلسه ای با همکاران برگزار کردیم ولی تا اسامی قطعی نشود، نمی توانم نامی از آنها ببرم».

وی در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه «مجید سریزدی» به عنوان یکی از گزینه های مطرح برای تصدی شهرداری کرج در فضای مجازی مطرح شده است، گفت: «بله. وی هم جزو گزینه های مطرح شده است».  

رستاخیزخبر در مورد گزینه بعدی یعنی احتمال شهردار شدن «مصطفی سلیمی» سوال کرد، گزینه ای که قبلا نیز برای شهرداری کرج معرفی شده و برنامه هایی نیز ارائه کرده بود.

خلیلی اردکانی با بیان اینکه «مصطفی سلیمی» گزینه مورد نظر من برای تصدی شهرداری کرج است، گفت: «اما گزینه های مورد نظر ما طبق توافق اعضای شورای شهر باید از کرج باشد».

این گفتگو را با طرح این سوال خاتمه دادیم که "جریانات سیاسی بعد از استعفای آقای نصیری مطالبی را دال بر عذرخواهی شورای شهر از مردم بابت انتخاب و اشتباه اولشان در انتخاب شهردار مطرح می کنند" نظر شما چیست؟ خلیلی اردکانی گفت: «شورای شهر با این دید که در حال انتخاب بین بهترین و قوی ترین شهرداران است، دست به انتخاب زد. متاسفانه اصغر نصیری به دلیل این که تاکنون به عنوان شهردار یک شهر تجربه کار با شورا را نداشت، طبعا نتوانست خوب عمل کند».

وی افزود: «ما که نمی دانستیم چنین اتفاقی رخ می دهد، گرچه وی گزینه انتخابی من نبود اما دوستانی که وی را انتخاب کرده بودند، برای اولین بار می خواستند از تجربه شهرداری وی استفاده کنند که متاسفانه این انتخاب تجربه تلخی بود».

خلیلی اردکانی خاطرنشان کرد: «ما دو سه ماه است که وضعیت عملکرد شهردار کرج را بررسی کرده، جلسات خصوصی متعدد گذاشتیم و تازه الان نتیجه گرفته ایم. دوستانی که به اصغر نصیری رای داده بودند با دیدن اشتباهات وی کم کم از او فاصله گرفتند که همین امر دو سه ماهی طول کشید و این طور نبود که یک شبه و ناگهانی به این مرحله برسیم. اکنون نیز تلاش ما این است که شهردار زودتر انتخاب شود. ما مار گزیده هستیم و ان شاء الله به یک اجماع  و فکر جمعی در انتخاب شهردار خواهیم رسید تا دیگر بار کام مردم کرج تلخ نشود».

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)