کدخبر: 10309 ۱۳:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ سرویس: ورزشی
تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان- تونس؛

سرود قهرمانی پسران ایرانی روی سکوی جهانی/سقوط ۱۰پله ای دختران

image

دوازدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با قهرمانی تیم پسران ایران در تونس به پایان رسید و تیم دختران کشورمان دهم شد.

به گزارش رستاخیزخبر به نقل از خبرنگار مهر، این دوره از مسابقات دوشنبه ۲۰ فروردین ماه با حضور ۹۵۰ تکواندوکار از ۱۱۸ کشور جهان به میزبانی تونس در سالن «ساله کورات» شهر الحمامات آغاز شد که در پایان ۵ روز مبارزه، تیم ملی کشورمان در بخش پسران با کسب ۷ مدال طلا و دو نقره با اقتدار و ۱۰۷ امتیاز بالاتر از همه رقبا روی سکوی قهرمانی ایستاد.

کره جنوبی با یک طلا، یک نقره، دو برنز و ۵۴ امتیاز نایب قهرمان شد و ترکیه با یک طلا، دو نقره و ۵۲ امتیاز سوم شد. چین تایپه با یک نقره، یک برنز و ۳۴ امتیاز، آذربایجان با یک طلا،ی نقره و ۳۳ امتیاز، روسیه با دو برنز و ۳۳ امتیاز، ازبکستان با یک نقره، یک برنز، ایتالیا با یک نقره و هر کدام با  ۳۲ امتیاز، آمریکا با یک نقره و ۳۰ امیتاز و برزیل با دو برنز و ۲۵ امتیاز مکانهای چهارم تا دهم جدول توزیع مدالها را کسب کردند.

برای تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات حامد اصغری، حسین لطفی، امیر ولی پور،  امیرسینا بختیاری، علی اشکوریان، محمد مهدی عمادی و محمد علی خسروی هفت مدال طلا، عرفان مرادی و نیما مهر علی هم دو برنز کسب کردند.

اما در بخش بانوان تیم ملی کشورمان که دوره قبل عنوان قهرمانی را کسب کرده بود، در این دوره با تنها برنز کولیوند و ۳۳ امتیاز با ۱۰ پله سقوط در مکان دهم ایستاد. در این بخش روسیه با یک طلا، یک نقره ، ۵ برنز و ۶۲ امتیاز قهرمان شد. انگلستان با دو طلا و ۴۹ امتیاز در جای دوم ایستاد و یک طلاف یک نقره، یک برنز و ۴۷ امتیاز عنوان سوم را از آن خود کرد. کشورهای صربستان با ۴۵، آمریکا و آلمان هر کدام با ۴۰، تایلند با ۳۹، چین تایپه با ۳۷ و کرواسی با ۳۶ امیتاز بالاتر از تیم کشورمان قرار گرفتند.

 مهسا کیادلیری، یلدا ولی نژاد، مبینا شاکری،  مریم حاجی علیزاده، غزل سلطانی،  مهلا مومن زاده، کیمیا همتی و آناهیتا توکلی ۹ عضو تیم دختران ایران بودند که با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شده اند.

انتهای پیام/


http://www.rastakhiznews.ir/files/1396/04/14/012739.gif
https://sapp.ir/rastakhiznews

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

موسسه اعتباری نور
دکتر علیخانی
سروش رستاخیز
برگزیده
پیشخوان روزنامه (97/06/28)